»   Spotkanie sympatyków Camino w Toruniu

2017-04-20
fot. Łukasz Jabłoński
Zapraszamy na kolejne spotkanie Pracowni Szlaku św. Jakuba działającej przy Wydziale Teologicznym UMK tym razem w czwartek 27 kwietnia, o godz. 19.00.

Jak zawsze rozpoczniemy od modlitwy w kaplicy wydziałowej, a następnie wysłuchamy prezentacji p. Piotra Drzewieckiego, twórcy jednego z najważniejszych z Polsce portali internetowych o Szlaku św. Jakuba (www.caminodelavida.pl), pt. "Caminho Portugues poza sezonem w teorii i praktyce". Będzie to doskonała okazja, w roku 100-lecia objawień fatimskich, do refleksji nad Drogą Portugalską i jej funkcjonowaniem, a przy tym wiele porad praktycznych dla planujących Camino właśnie z Portugalii.

Podczas kwietniowego spotkania ustalimy również szczegóły związane z planowanymi przejściami odcinków Camino Polaco, a także już dziś zapraszam do włączenia się w przygotowywany II Festiwal św. Jakuba w Ciechocinie, który nasze Pracownia wspiera merytorycznie i organizacyjnie (https://pl-pl.facebook.com/festiwaljakuba/). Ruszyły już zapisy, więc serdecznie zapraszamy i prosimy o przekazanie tej informacji dalej.

Jako Pracownia, we współpracy z Urzędem Marszałkowskim i reżyser Teresą Kudybą, będziemy realizowali cykl krótkich filmów promocyjnych Camino Polaco, które obejmą nasz region. Pragniemy pokazać nie tylko piękne krajobrazy, ale nade wszystko potencjał duchowy Szlaku Jakubowego w naszym województwie przez pryzmat osób i wartości, jakie za nimi się kryją. Liczymy na wsparcie wszystkich Państwa - szczegóły na spotkaniu.
ks. Piotr Roszak

CZE