Bursa szkolna Caritas w Przysieku

22 kwietnia część mieszkańców Bursy Caritas w Grudziądzu, zaproszona przez młodzież Bursy Studenckiej w Przysieku, udała się do niej w odwiedziny. Wychowankowie pojechali z opiekunami Marianem Maśkiewiczem, Katarzyną Pawską, Marią Szczęsną oraz ks. dyrektorem Dariuszem Kunickim. Młodzież męska rozegrała mecze piłki nożnej. Pierwszy mecz między wychowankami Bursy Caritas w Grudziądzu a studentami z Przysieka zakończył się wynikiem 6:1 dla gospodarzy. Następnie rozegrano drugi mecz między Bursą Caritas w Grudziądzu a klerykami Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu, który zakończył się zwycięstwem kleryków 2:0. Zawodnikom dopingowali kibice z Przysieka i Grudziądza.

Po emocjonujących rozgrywkach przyszedł czas na grilla i kawę, przygotowane przez młodzież studencką. W czasie poczęstunku na wolnym powietrzu, przy pięknej, słonecznej pogodzie, miło było rozmawiać. Obecni byli z nami ks. prał. Daniel Adamowicz – dyrektor Caritas Diecezji Toruńskiej oraz ks. Dariusz Iwański – wychowawca bursy w Przysieku. Młodzież grudziądzka z opiekunami zwiedziła bursę, a ks. Dyrektor oprowadził opiekunów po centrum wolontariatu. Wykonane też zostało wspólne pamiątkowe zdjęcie z ks. prał. Adamowiczem. W drodze powrotnej do Grudziądza zatrzymaliśmy się jeszcze w Wyższym Seminarium Duchownym w Toruniu. Klerycy oprowadzili młodzież po seminarium, pomodliliśmy się w kaplicach WSD i odwiedziliśmy nowo poświęconą figurę bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego na palcu seminaryjnym. Tu również wykonane zostały wspólne pamiątkowe fotografie.

Składamy podziękowanie młodzieży studenckiej z Przysieka za gościnność, klerykom za poświęcenie czasu i rozmowy a ks. prał. Danielowi Adamowiczowi i księdzom Dariuszom za czas spędzony z nami. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać

Maria Szczęsna