Siostry Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia w Diecezji Toruńskiej

Znajdą tu wsparcie ludzie cierpiący

W 106. rocznicę urodzin św. Siostry Faustyny 25 sierpnia br. do Diecezjalnego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na toruńskich Kozackich Górach przybyły siostry Matki Boskiej Miłosierdzia z krakowskich Łagiewnik. Siostry Benedetta, Wiktoria i Maria Faustyna podejmą posługę pielęgniarską, katechetyczną w toruńskim sanktuarium.

W uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej 26 sierpnia biskup toruński Andrzej Suski dokonał poświęcenia kaplicy domu zakonnego pw. bł. Jana Pawła II. Kaplica to serce Domu Opieki „Samarytanin”, w którym znajdą wsparcie ludzie cierpiący i potrzebujący. Uroczystość zgromadziła Zarząd Generalny Zgromadzenia z Matką Generalną Petrą Kowalczyk na czele oraz zarząd Domu Opieki. Przy pięknej oprawie liturgicznej, którą przygotowały Siostry, Ksiądz Biskup wyraził radość z ich obecności i zadań podejmowanych w diecezji jak i parafii pw. Miłosierdzia Bożego i św. s. Faustyny. Atmosfera skupienia i pogłębionej refleksji na temat wiary i kościoła, którą przeprowadził Dostojny Celebrans udzieliła się wszystkim 18 uczestnikom uroczystości i pozostanie na długo w ich pamięci.

Czcigodnym Siostrom w pracy naszej diecezji życzymy jak najwięcej łask Bożych od Pana Jezusa Króla Miłosierdzia za wstawiennictwem św. Siostry Faustyny.

Ks. prał. Stanisław Majewski