Uroczystość NMP Królowej Polski w Grudziądzu

Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. inf. Tadeusza Nowicki

Fot.s. Klemensa

3 maja mieszkańcy Grudziądza uroczyście obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski., a także 216. rocznicę uchwalenia Konstytucji, która była pierwszym takim aktem w Europie. Centralne uroczystości rozpoczęły się Sumą w intencji Ojczyzny. Mszy św. przewodniczył ks. inf. Tadeusz Nowicki. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele organizacji kombatanckich, policji, Kompania Honorowa Wojska Polskiego oraz harcerze. Przybyli także przedstawiciele władz wojewódzkich z p. Marzeną Drab – wicewojewodą woj. kujawsko-pomorskiego oraz radni miasta i gminy Grudziądz. W homilii ks. inf. Tadeusz Nowicki podkreślił bardzo istotną rolę tego święta Maryjnego, które było zawsze czczone nawet w czasach najtrudniejszych dla naszego narodu. Od Niej czerpaliśmy siły w wierze. Królowa Polski dodawała otuchy.

Po Mszy św. na Rynku Starego Miasta odbyła się uroczystość patriotyczna z przemówieniami okolicznościowymi. Następnie pod pomnikiem Żołnierza Polskiego złożono wieńce i kwiaty, oddana została salwa honorowa przez Kompanię Honorową Wojska Polskiego.

Zenon Zaremba