»   Wszystkie Artykuły

strona 2 z 297 POPRZEDNIA 1 2 3 4 5 6 NASTĘPNA

Święcenia kapłańskie 2019

- Nikt nie przyjmuje kapłaństwa tylko dla siebie. To sakrament wspólnotowy, społeczny. Przyjmujemy kapłaństwo dla innych, by pięknie żyć i innych prowadzić do zbawienia – powiedział bp Wiesław Śmigiel podczas święceń prezbiteratu w Katedrze...
2019-06-22

Uroczystości odpustowe w toruńskiej katedrze

​​​​​​​W najbliższy poniedziałek przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to święto patronalne toruńskiej katedry, kapituły i miasta.
2019-06-22

Per Musicam ad Astra

Na przełomie czerwca i lipca już po raz VII odbędzie się międzynarodowy festiwal Per Musicam ad Astra.
2019-06-21

Boże Ciało w toruńskiej katedrze

- Przychodzimy tutaj ze świadomością, że potrzebujemy pokarmu na życie wieczne - mówił bp Wiesław Śmigiel podczas Mszy św. w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w toruńskiej katedrze Świętych Janów.
2019-06-20

Dyspensa na piątek - 21 czerwca

Biskup toruński Wiesław Śmigiel udziela w dniu 21 czerwca (piątek po Bożym Ciele) dyspensy wszystkim diecezjanom i gościom przebywającym na terenie diecezji toruńskiej.
2019-06-20

Noc u Ducha

Toruńscy ojcowie jezuici zapraszają w sobotę, 22 czerwca, na Noc u Ducha"

Męskie Oblężenie Jasnej Góry

Toruńska parafia oo. paulinów i Wspólnota Mężczyzn Świętego Mateusza zapraszają w najbliższą sobotę, 22 czerwca, do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę.

Rekolekcje dla kapłanów

Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej Toruńskiej i wspólnota Przymierze Miłosierdzia zapraszają na ogólnopolskie rekolekcje charyzmatyczne dla kapłanów.

Odpust Matki Bożej Bolesnej w Chełmnie

Kult Matki Bożej w Chełmnie trwa nieprzerwanie od wielu wieków. Chełmińska parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zaprasza do udziału w tradycyjnym odpuście sanktuaryjnym.
2019-06-18

Spotkanie pracowni Camino

​​​​​​​Wydział Teologiczny UMK zaprasza na spotkanie Pracowni Szlaku św. Jakuba, które odbędzie się w środę 19 czerwca o godz. 19.00.
2019-06-18
strona 2 z 297 POPRZEDNIA 1 2 3 4 5 6 NASTĘPNA

Uroczystość NMP Nieustającej Pomocy - patronki diecezji
Toruń - Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, godz. 15:00