Wszystkie Artykuły

strona 4 z 406 POPRZEDNIA 1 2 3 4 5 6 7 8 NASTĘPNA

Uroczystość Objawienia Pańskiego

W środę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Od kilku lat towarzyszyły jej Orszaki Trzech Króli. W tym roku będziemy świętować w innej formie.
2021-01-04

Urodziny bpa Wiesława Śmigla

Dziś swoje urodziny obchodzi bp Wiesław Śmigiel.
2021-01-03

Zmarł ks. prał. Bolesław Lichnerowicz

Kuria Diecezjalna Toruńska informuje, że dnia 1 stycznia 2021 r. zmarł w 87 roku życia i 62 roku kapłaństwa śp. ks. prał. płk. Bolesław Lichnerowicz, emerytowany proboszcz parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy.
2021-01-01

Orędzie papieża Franciszka na Światowy Dzień Pokoju

1 stycznia w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki przeżywamy Światowy Dzień Pokoju. Hasło tegorocznego 54. Światowego Dnia Pokoju brzmi "Kultura troskliwości jako droga do pokoju."
2021-01-01

Męski Różaniec w Toruniu

Przed nami kolejna pierwsza sobota miesiąca. Każdego miesiąca mężczyźni spotykają się na wspólnej modlitwie.
2020-12-31

Bp Śmigiel: Rok “Amoris laetitia” to szansa na ożywienie duszpasterstwa rodzin

– To szansa na ożywienie parafialnego duszpasterstwa rodzin i przemyślenie co robić, aby przywrócić małżeństwu i rodzinie właściwe, pierwsze miejsce – mówi przewodniczący Rady KEP ds. Rodziny bp Wiesław Śmigiel w komentarzu dla KAI po wczorajszym...
2020-12-29

Sztafeta modlitewna na jubileusz KSM-U

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Toruńskiej zachęca do włączenia się w sztafetę modlitewną z okazji przypadającego w 2021 roku jubileuszu 25-lecia istnienia KSM w naszej diecezji.
2020-12-29

Trwa Europejskie Spotkanie Młodych Taizé - w tym roku online

Rozpoczęło się tegoroczne Spotkanie Taizé - online.
2020-12-28

Rodzina jest miejscem przekazywania wiary

Rodzina to piękne i naturalne środowisko, gdzie ludzie kroczą do zbawienia, gdzie się uświęcają, to środowisko, gdzie następuje międzypokoleniowy przekaz wiary – powiedział bp Wiesław Śmigiel w słowie na Niedzielę Świętej Rodziny.
2020-12-27

Wigilia w Wyższym Seminarium Duchownym w Toruniu

W wigilijny wieczór w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu na wspólnej modlitwie Nieszporami zgromadzili się księża biskupi oraz mieszkańcy seminarium: moderatorzy, klerycy i siostry zakonne.
2020-12-25
strona 4 z 406 POPRZEDNIA 1 2 3 4 5 6 7 8 NASTĘPNA