Diecezja Toruńska

Diecezja Toruńska

»   Spotkanie Młodych w Grębocinie

2016-05-31
Fot. Łukasz Jabłoński
Setka młodych osób wzięła udział w tegorocznym, szóstym już Spotkaniu Młodych Taizé w podtoruńskim Grębocinie. Tematem spotkania było hasło Roku Jubileuszowego „Miłosierni jak Ojciec”. Wśród uczestników, którzy przybyli z różnych stron Polski obecni byli wolontariusze reprezentujący braci ze Wspólnoty z Taizé: meksykanin Carlos i holender Marnix.

W tym roku spotkanie odbywało się w dniach 26-29 maja. Rozpoczęło się w uroczystość Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy św., procesji eucharystycznej i modlitwie uwielbienia młodzi ludzie udali się na noclegi. Mieszkańcy grębocińskiej parafii co roku z ogromną gościnnością przyjmują pielgrzymów z całej Polski. Podczas kolejnych dwóch dni uczestnicy Spotkania trzy razy dziennie gromadzili się na modlitwie, w której prowadziły ich pieśni z Taizé. Te proste utwory, których specyfika polega na powtarzanym po wielokroć jednym wersie, pomaga się wyciszyć, wejść w głębię modlitwy.

W ciągu dnia program obejmował konferencje biblijne dotyczące miłosierdzia, rozmowy w grupach, spotkania z ciekawymi ludźmi. W piątek wieczorem odbyła się adoracja krzyża, w sobotę natomiast odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Ten dzień zakończył się bardzo widowiskowo - udziałem w plenerowym spektaklu „Laudato Si. Święto Stworzenia”. Ostatni dzień spotkania, czyli niedziela, miał bardzo rodzinny wymiar. Po porannej Eucharystii młodzi, wraz z goszczącymi ich rodzinami, wzięli udział w radosnym pikniku. Trudno powiedzieć, co było jego największą atrakcją - wspólne tańce czy rozgrywany w zasadzie bez zasad wesoły mecz siatkówki.

Radosnym niedzielnym świętowaniem zakończył się ten modlitewny weekend, i młodzież w pomarańczowych koszulkach opuściła Grębocin. Wielu z nich wybierze się teraz na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa, część także na Europejskie Spotkanie Młodych Taizé w Rydze. Z radością powrócą też za rok do Grębocina.
Marianna Mucha
Zdjęcia: Łukasz Jabłoński
GALERIA ZDJĘĆ
Video »
Biskupi Diecezji »
Biskup Wiesław Śmigiel

Biskup Diecezjalny

Wiesław Śmigiel
Biskup Józef Szamocki

Biskup Pomocniczy

Józef Szamocki
Biskup Andrzej Wojciech Suski

Biskup Senior

Andrzej Suski
Kalendarz »
MAJ
19-23
Świętojański Festiwal Organowy
Toruń
MAJ
23
Spotkanie z o. Leonem Knabitem OSB
Toruń - Książnica Kopernikańska, ul. Słowackiego 8, godz. 18
MAJ
24
Seminaryjne Czuwania z Jezusem
Toruń - kaplica WSD, pl. Frelichowskiego 1, godz. 20
MAJ
24
Debata pastoralna o diakonacie stałym w Kościele w Polsce
Toruń - Centrum Dialogu, pl. bł. ks. Frelichowskiego 1
Skrzynka modlitewna »
Zobacz »
© 2015-2018 Diecezja Toruńska
Redakcja Portalu

ks. Paweł Borowski
tel. 56 622 35 30
email: redakcja@diecezja-torun.pl
Informacja Prawna:
© 2015-2018 Wykonanie Marcin Koźliński / Hosting Twoje-Miasto Sp. z o.o. / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies