Diecezja Toruńska

Diecezja Toruńska

»   Spotkanie Młodych w Grębocinie

2016-05-31
Fot. Łukasz Jabłoński
Setka młodych osób wzięła udział w tegorocznym, szóstym już Spotkaniu Młodych Taizé w podtoruńskim Grębocinie. Tematem spotkania było hasło Roku Jubileuszowego „Miłosierni jak Ojciec”. Wśród uczestników, którzy przybyli z różnych stron Polski obecni byli wolontariusze reprezentujący braci ze Wspólnoty z Taizé: meksykanin Carlos i holender Marnix.

W tym roku spotkanie odbywało się w dniach 26-29 maja. Rozpoczęło się w uroczystość Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy św., procesji eucharystycznej i modlitwie uwielbienia młodzi ludzie udali się na noclegi. Mieszkańcy grębocińskiej parafii co roku z ogromną gościnnością przyjmują pielgrzymów z całej Polski. Podczas kolejnych dwóch dni uczestnicy Spotkania trzy razy dziennie gromadzili się na modlitwie, w której prowadziły ich pieśni z Taizé. Te proste utwory, których specyfika polega na powtarzanym po wielokroć jednym wersie, pomaga się wyciszyć, wejść w głębię modlitwy.

W ciągu dnia program obejmował konferencje biblijne dotyczące miłosierdzia, rozmowy w grupach, spotkania z ciekawymi ludźmi. W piątek wieczorem odbyła się adoracja krzyża, w sobotę natomiast odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Ten dzień zakończył się bardzo widowiskowo - udziałem w plenerowym spektaklu „Laudato Si. Święto Stworzenia”. Ostatni dzień spotkania, czyli niedziela, miał bardzo rodzinny wymiar. Po porannej Eucharystii młodzi, wraz z goszczącymi ich rodzinami, wzięli udział w radosnym pikniku. Trudno powiedzieć, co było jego największą atrakcją - wspólne tańce czy rozgrywany w zasadzie bez zasad wesoły mecz siatkówki.

Radosnym niedzielnym świętowaniem zakończył się ten modlitewny weekend, i młodzież w pomarańczowych koszulkach opuściła Grębocin. Wielu z nich wybierze się teraz na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa, część także na Europejskie Spotkanie Młodych Taizé w Rydze. Z radością powrócą też za rok do Grębocina.
Marianna Mucha
Zdjęcia: Łukasz Jabłoński
GALERIA ZDJĘĆ
Biskupi Diecezji »
Biskup Andrzej Wojciech Suski

Biskup Diecezjalny

Andrzej Suski
Biskup Józef Szamocki

Biskup Pomocniczy

Józef Szamocki
Liturgia na dziś »
Kalendarz »
PAŹ
19-29
XX Dni Kultury Chrześcijańskiej
Lubawa
PAŹ
23
Warsztaty "Mądra mama nastolatka"
Toruń - Centrum Dialogu, pl. Frelichowskiego 1, godz. 17-20
PAŹ
24-25
Sympozjum - Przemoc w religiach
Toruń - Centrum Dialogu i Wydział Teologiczny UMK
PAŹ
26
Czuwanie w intencji powołań i powołanych
Toruń - kaplica WSD, pl. Frelichowskiego 1, godz. 20
PAŹ
29
3. Toruński Marsz Wszystkich Świętych
Toruń - Katedra, godz. 12.30
Skrzynka modlitewna »
© 2015-2017 Diecezja Toruńska
Redakcja Portalu

ks. Paweł Borowski
tel. 56 622 35 30
email: redakcja@diecezja-torun.pl
Informacja Prawna:
© 2015-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Hosting Twoje-Miasto Sp. z o.o. / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies