»   Uroczystości w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

2006-04-02
Obchody pierwszej rocznicy odejścia Sługi Bożego Jana Pawła II w Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego rozpoczęły się już w piątek, 31 marca Godziną Miłosierdzia.

Kustosz Sanktuarium ks. prał Stanisław Majewski odprawił Mszę św. w intencji Wielkiego Pasterza Kościoła. W tej samej intencji odmówiono Koronkę do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem, który później adorowali licznie zgromadzeni wierni. Odprawione w tym dniu cztery Drogi Krzyżowe poświęcone były Janowi Pawłowi II.

W przeddzień pierwszej rocznicy, w sobotę, Żywy Różaniec pod przewodnictwem ks. Wojciecha Siemiątkowskiego odprawił nabożeństwo różańca fatimskiego, przywołując rozważanie Jana Pawła II. Z inicjatywy parafialnego oddziału Akcji Katolickiej odbyło się spotkanie z prof. Grażyną Sojak (UMK) na temat poezji Jana Pawła II. W spotkaniu wzięło udział 40 osób.

W niedzielę podczas każdej Eucharystii modlono się w intencji beatyfikacji Jana Pawła II, a młodzież Gimnazjum nr 3, w przygotowanej liturgii, zaprezentowała w czasie pochodu darów ofiarnych swoje prace związane z życiem i nauczaniem papieskim. Po południu ks. prob. Stanisław Majewski wygłosił katechezę na temat „Od encykliki Dives in misericordia do Deus caritas est. Ukazał sylwetkę Papieża jako wielkiego Apostoła Miłosierdzia.

Wszystko odbywało się w szczególnej scenerii barw papieskich, którymi była udekorowana świątynia wewnątrz i na zewnątrz. W kościele umieszczono portret Jana Pawła II, wykonany przez jedną z parafianek, a na zewnątrz bilbord z jego wizerunkiem. Atmosfera skupienia i modlitwy sprzyjała refleksji i zadumie.

LUT
Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu
MAR
Udzielenie posługi lektoratu i akolitatu klerykom WSD