2017-10-02
Z okazji 100. rocznicy objawień w Fatimie w miesiącu październiku, w dekanatach diecezji toruńskiej, odbędzie się peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej.
Figura Matki Bożej została sprowadzona z Fatimy i jest kopią figury znajdującej się w sanktuarium fatimskim.
Celem peregrynacji jest ożywienie w każdej parafii nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca.
Przy sprowadzonej z Fatimy figurze Matki Bożej (o wysokości 80 cm), która będzie wędrować po całej diecezji, w wybranej parafii w każdym z dekanatów, zasadniczym punktem nabożeństwa będzie Msza św., po której nastąpi 15-minutowa medytacja nad wybraną jedną z dwudziestu tajemnic Różańca oraz wspólne odmówienie jednej części Różańca.
Pozostałe propozycje nabożeństw będą realizowane w poszczególnych parafiach według własnego programu (np. procesje, dodatkowe adoracje itp.)
Porządek nawiedzanych dekanatów przedstawia się następująco:
- pn - 2.10. - dekanat działdowski - parafia pw. św. Wojciecha w Działdowie
- wt - 3.10 - dekanat rybnieński - parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybnie
- śr - 4.10 - dekanat lidzbarski - parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Lidzbarku
- czw - 5.10 - dekanat górznieński - parafia pw. Podwyższenia Krzyża św. w Górznie
- pt - 6.10 - dekanat brodnicki - parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy
- sb - 7.10 - dekanat nowomiejski - parafia pw. św. Tomasza w Nowym Mieście Lubawskim
- pn - 9.10 - dekanat kurzętnicki - parafia pw. św. Marii Magdaleny w Kurzętniku
- wt - 10.10 - dekanat lubawski - parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Lubawie
- śr - 11.10 - dekanat golubski - parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Golubiu
- czw - 12.10 - dekanat wąbrzeski - parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski w Wąbrzeźnie
- pt - 13.10 - dekanat jabłonowski - parafia pw. Chrystusa Króla w Jabłonowie
- sb - 14.10 - dekanat radzyński - parafia pw. św. Anny w Radzyniu
- pn - 16.10 - dekanat łasiński - parafia pw. Matki Bożej Fatimskiej w Strzelcach
- wt - 17.10 - dekanat grudziądzki I - parafia pw. Niepokalanego Serca Maryi w Grudziądzu
- śr - 18.10 - dekanat grudziądzki II - parafia św. Piotra i Pawła w Grudziądzu
- czw - 19.10 - dekanat chełmiński - parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Chełmnie
- pt - 20.10 - dekanat unisławski - parafia pw.św. Bartłomieja w Unisławiu
- sb - 21.10 - dekanat bierzgłowski - parafia pw. Podwyższenia Krzyża św. w Przecznie
- pn - 23.10 - dekanat chełmżyński - parafia pw. św. Mikołaja w Chełmży
- wt - 24.10 - dekanat kowalewski - parafia św. Mikołaja w Kowalewie Pomorskim
- śr - 25.10 - dekanat toruński IV - parafia pw. bł. St. W. Frelichowskiego w Toruniu
- czw - 26.10 - dekanat toruński III - parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego w Toruniu
- pt - 27.10 - dekanat toruński II - parafia pw. Miłosierdzia Bożego i sw. Faustyny w Toruniu
- sb - 28.10 - dekanat toruński I - parafia katedralna pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty