Diecezja Toruńska

Diecezja Toruńska

»   Modlitwa w intencji diecezji toruńskiej z biskupem nominatem Wiesławem Śmiglem

2017-11-11
Podczas Nieszporów w kaplicy biskupiej w Pelplinie /fot. ks. Paweł Borowski
W sobotnie popołudnie delegacja księży diecezji toruńskiej udała się do Pelplina, by w kaplicy domu biskupiego modlić się razem z biskupem nominatem Wiesławem Śmiglem w intencji naszej diecezji oraz o potrzebne łaski w posłudze nowego biskupa.

Witając wszystkich zgromadzonych biskup pelpliński Ryszard Kasyna wyraził radość z nominacji biskupiej bpa Wiesława Śmigla na biskupa toruńskiego. - Diecezja pelplińska ofiarowuje bpa Wiesława, jako najlepszą czastkę naszej diecezji - mówił bp Kasyna. Życzył Biskupowi nominatowi, by Matka Boża Nieustającej Pomocy, patronka diecezji toruńskiej otaczała opieką bpa Wiesława. Zapewnił także o modlitewnym wspieraniu Księdza Biskupa w jego nowej posłudze. - Niech Matka Boża Nieustającej Pomocy, która patronuje diecezji toruńskiej, czuwa i wspiera księdza biskupa, a my będziemy starali się naszą modlitwą i nie tylko modlitwą wspierać tę posługę nowego biskupa toruńskiego - mówił bp Kasyna.

W imieniu kapłanów i wszystkich wiernych diecezji toruńskiej słowa życzeń wypowiedział prepozyt Kapituły Katedralnej Toruńskiej ks. prał. Marek Rumiński. - Przyjmujemy Księdza Biskupa z otwartymi sercami, gotowością współpracy i modlitewnym wsparciem - mówił ks. prał. Rumiński. Zapewniając o modlitewnym wsparciu powiedział: "Życzymy ci Księże Biskupie, abyś służył diecezji toruńskiej z radością serca, wpatrzony w Maryję."

Biskup Wiesław dziękował wszystkim za modlitwę i zapewnił, że od dziś modli się za wszystkich, którzy tworzą jego nowy dom. - Bez reszty oddaje się Bogu i chcę, by to Bóg działał przeze mnie i we mnie - mówił bp Śmigiel. Biskup nominat wyraził wielką radość, ale podkreslił także, że odczuwa pewien niepokój, który związany jest z odpowiedzialnością za Kościół diecezjalny. Bp Wiesław zaznaczył, że posługa biskupa diecezjalnego w dzisiejszym świecie jest wielkim wyzwaniem, ponieważ "dzisiaj bardzo zmieniają się potrzeby ewangelizacyjne, bo szybko zmienia się świat". Dlatego prosił o modlitwę i pomoc w realizacji zadań, jakie stawia przed nim Bóg.

Następnie wszyscy zgromadzeni odmówili Nieszpory w intencji diecezji toruńskiej oraz o potrzebne łąski w posłudze biskupiej bpa Wiesława Śmigla.

Otaczajmy modlitwą bpa Wiesława, niech Matka Boża Nieustającej Pomocy wyprasza mu potrzebne łaski.
ks. Paweł Borowski

GALERIA ZDJĘĆ
Video »
Biskupi Diecezji »
Biskup Wiesław Śmigiel

Biskup Diecezjalny

Wiesław Śmigiel
Biskup Józef Szamocki

Biskup Pomocniczy

Józef Szamocki
Biskup Andrzej Wojciech Suski

Biskup Senior

Andrzej Suski
Kalendarz »
MAR
21
Wiosna w muzyce - wykład Elżbiety Szczurko
Toruń-Centrum Dialogu Społecznego, ul. Łazienna 22, godz.17
MAR
21
Polskie drogi do niepodległości - konferencja
Toruń - Aula WSKSiM, ul. Droga Starotoruńska 3, godz. 11
MAR
22
Seminaryjne Czuwania z Jezusem
Toruń - kaplica WSD, pl. Frelichowskiego 1, godz. 20
MAR
23
Ekstremalna Droga Krzyżowa
Toruń - Grudziądz - Wąbrzeźno - Działdowo
MAR
23
Droga Krzyżowa ulicami Grudziądza
Grudziądz - parafia pw. Wniebowzięcia NMP, godz. 16.30
Skrzynka modlitewna »
Zobacz »
© 2015-2017 Diecezja Toruńska
Redakcja Portalu

ks. Paweł Borowski
tel. 56 622 35 30
email: redakcja@diecezja-torun.pl
Informacja Prawna:
© 2015-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Hosting Twoje-Miasto Sp. z o.o. / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies