»   Komunikat marszałka Całbeckiego po nominacji bpa Śmigla na biskupa toruńskiego

2017-11-12
Bp Wiesław Śmigiel /fot. Krzysztof Mania/Radio Głos/
Otaczamy bpa Wiesława Śmigla życzliwą modlitwą - napisał Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego w komunikacie po ogłoszeniu nominacji nowego biskupa toruńskiego.

Poniżej zamieszczamy treść komunikatu.

Znaczenie Ordynariusza Diecezji Toruńskiej z racji jego siedziby jest dla naszego województwa ogromne. Dotychczasowa współpraca z ks. bp. Andrzejem Suskim jest nie do przecenienia. Jego osobiste zaangażowanie w opiekę duchową i wsparcie dało liczne i trudne do zliczenia owoce: patronat św. Jana Pawła II, współorganizacja obchodów święta województwa i świąt państwowych, dziesiątki spotkań, pielgrzymek, seminariów, troska o dzieła Caritas, dziedzictwo kulturowe to tylko niektóre przykłady efektów naszej współpracy.

Jestem przekonany, że drugi  Ordynariusz naszej Diecezji będzie kontynuował i rozwinie te dzieła, zarówno na niwie duszpasterskiej jak i ewangelizacyjnej, a poprzez współpracę z samorządem województwa społecznej. Otaczamy zatem ks. Biskupa Wiesława  Śmigla naszą życzliwością i gorliwą modlitwą o konieczne łaski do przewodniczenia wspólnocie naszej Diecezji. Jestem przekonany, iż dorobek naukowy, ale przede wszystkim młodość i zapał ducha Ekscelencji i wielka otwartość na drugiego człowieka sprawią, iż nasza współpraca z Diecezją Toruńską będzie nadal postrzegana jako wyjątkowa i wzorcowa.

Piotr Całbecki
Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego