»   Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

2018-02-12
W niedzielę 11 lutego pod hasłem „Trzeźwość egzaminem z wolności” w Kościele w Polsce rozpoczął się 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
Tegoroczna modlitwa w intencji trzeźwości Polaków (11-17 lutego) wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Hasło Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu „Trzeźwość egzaminem z wolności” nawiązuje do słów św. Jana Pawła II:  „Egzamin z naszej wolności jest przed nami. Wolności nie można tylko posiadać. Trzeba ją stale, stale, stale zdobywać”.

Każdy dzień Tygodnia Modlitw ma szczególną intencję, a także swojego patrona, którego życie może być wzorem dla nas współczesnych ludzi. W tym roku są to kolejno: kard. Stefan Wyszyński, ks. Jerzy Popiełuszko, ks. Michał Sopoćko, Brat Albert Chmielowski, o. Honorat Koźmiński, Stanisław Kostka i ks. Piotr Skarga.

11 lutego 2018 r. – VI Niedziela zwykła
Niedziela ekspiacji za grzechy pijaństwa

Patron dnia: sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński
Intencja: Modlitwa za wszystkich Polaków, aby na fundamencie wiary i trzeźwości budowali pomyślność i wolność swojej Ojczyzny.

12 lutego 2018 r. – Poniedziałek

Patron dnia: bł. Ks. Jerzy Popiełuszko
Intencja: Modlitwa za ludzi pracy, aby pielęgnując cnotę trzeźwości sumiennie wypełniali swoje obowiązki zawodowe.

13 lutego 2018 r. – Wtorek

Patron dnia: bł. Ks. Michał Sopoćko
Intencja: Modlitwa za spowiedników, aby swoją ofiarną posługą pomagali wiernym walczyć z grzechami pijaństwa.

14 lutego 2018 r. – Środa Popielcowa

Patron dnia: św. Brat Albert Chmielowski
Intencja: Modlitwa za ludzi nadużywających alkoholu, aby dzięki mądrej pomocy bliźnich podźwignęli się z nałogu.

15 lutego 2018 r. – Czwartek po Popielcu

Patron dnia: bł. O. Honorat Koźmiński
Intencja: Modlitwa za apostołów trzeźwości, aby świadectwem życia w abstynencji i ofiarną pracą przyczyniali się do otrzeźwienia naszego Narodu.

16 lutego 2018 r. – Piątek po Popielcu

Patron dnia: św. Stanisław Kostka
Intencja: Modlitwa za dzieci i młodzież, aby trwając w abstynencji do pełnoletności wzrastali w miłości do Boga i Ojczyzny.

17 lutego 2018 r. – Sobota po Popielcu

Patron dnia: sługa Boży Ks. Piotr Skarga
Intencja: Modlitwa za sprawujących rządy, aby w duchu odpowiedzialności za Ojczyznę wprowadzali w życie Narodowy Program Trzeźwości.

Więcej informacji na temat Tygdonia Modlitw o trzeźwość Narodu i Narodowego Programu Trzeźwości znajduje się TUTAJ

Świętojański Festiwal Organowy
Toruń