»   Silniejszy od nienawiści - spotkanie z Timem Guenard'em

2018-03-11
W środę, 14 marca, w kościele św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza (ul. Rybaki 59) o godzinie 18:30 odbędzie się spotkanie otwarte z Timem Guenard'em, autorem przetłumaczonej na 12 języków książki „Silniejszy od nienawiści”.

Publikacja ta zawiera historię traumatycznego dzieciństwa i życia młodzieńczego Tima, który porzucony przez rodzinę mieszkał na ulicach Paryża. Żył nienawiścią do swojego ojca. Później został mistrzem Francji i wicemistrzem świata w boksie. Sukcesy w sporcie podniosły jego pozycję w grupach przestępczych – był szefem gangu.

Swój największy sukces odniósł jednak poza ringiem, zwyciężył długoletnią walkę z samym sobą oraz bolesną przeszłością. Tim od wielu lat jeździ po świecie i głosi świadectwo swojego życia. Spotyka się z młodzieżą, więźniami, osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym itd. Głoszone przez niego świadectwo skłania do refleksji nad samym sobą i zaszczepia ambicje. Ukierunkowuje do wyboru wyższych wartości i celów życiowych, a w rezultacie motywuje do wewnętrznej przemiany.

W marcu 2018 r. Tim Guenard przybywa z dwutygodniową wizytą do Polski, gdzie ze swoją historią chce dotrzeć w różne miejsca. Jednym z jego przystanków będzie Toruń.

Spotkanie dofinansowano ze środków Miasta Toruń.

Wstęp wolny!
Zapraszamy!

Świętojański Festiwal Organowy
Toruń