»   Koncert pasyjny KRZYŻ

2018-03-11
26 marca o godz. 19 w Toruniu (CKK Jordanki) odbędzie się koncert pasyjny „Krzyż", podczas którego wystąpi zespół 23 dni (60 osobowy chór ze Światowych Dni Młodzieży) oraz znakomici soliści, m.in.: Mietek Szcześniak, Mateo.O, Beata Bednarz, czy Krzysztof Iwaneczko.

Program koncertu oparty jest na znanych utworach religijnych wywodzących się z kultury ludowej, czyli między innymi pieśniach: „Ludu, mój ludu", „Ogrodzie Oliwny", "Odszedł Pasterz od nas", ale także na kompozycjach zupełnie nowych, napisanych specjalnie na potrzeby tego wydarzenia. Koncert, mimo że czerpie z tradycji chrześcijańskiej, jest okazją do przeżycia niezwykłej historii i dlatego jest dedykowany każdemu człowiekowi bez względu na wyznawaną wiarę,czy pochodzenie. Jest otwarty dla każdego, ma poruszać wszystkich, ktorzy będa w nim uczestniczyć.

Koncert przewidziany jest na ponad dziewięćdziesięciu wykonawców, w tym: sześćdziesięcioosobowy chór wraz z orkiestrą, a także znakomici goście o nierzadko imponującym dorobku artystycznym:
  • Beata Bednarz
  • Mietek Szcześniak
  • Mate.O
  • Marta Fitowska i Łukasz Spoczyński
  • Krzysztof Iwaneczko
  • Agnieszka Musiał
  • Anna Grzelak
  • Alicja Kuszowska
  • Kacper Andrzejewski
  • Krzysztof Rygielski.

23 Dni to inicjatywa mająca swój początek w Chórze Światowych Dni Młodzieży, którego członkowie zapragnęli razem wspólnie tworzyć zespół zaangażowanych muzyków, z ideami wykraczającymi poza standardowe ujęcie pracy chóru.

WEJŚCIÓWKI
Wstęp bezpłatny za okazaniem wejściówki, w dystrybucji od 12.03 w Kamienicy Inicjatyw przy ul. Kopernika 22 (pon. – pt. 9:00-17:00). Każda osoba może odebrać 3 wejściówki.
 Wejściówki dla grup zorganizowanych do 20 osób: rejestracjagrup.23dni@gmail.com

Dyrektor Artystyczny- Natalia Brzuszczak
Koordynator Projektu- Daniela Lisowska
Organizator- Fundacja Archipelag Inicjatyw, 23 Dni

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Toruń i Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Wydarzenie zostało objęte patronatem JE Ks. Bpa Wiesława Śmigla.

Po koncercie zostanie przeprowadzona zbiórka publiczna, której celem jest pokrycie kosztów koncertu.

Świętojański Festiwal Organowy
Toruń
Nowe Miasto Lubawskie - kościół pw. św. Tomasza Apostoła, godz. 18.45
CZE