»   Kujawsko-Pomorski Kongres Ku Trzeźwości Narodu

2018-06-07
Fundacja Światło-Życie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego organizują Kujawsko-Pomorski Kongres „Ku Trzeźwości Narodu”.

Kongres odbędzie się 14 czerwca br. i rozpocznie się Mszą św. sprawowaną w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Toruniu o godz. 10. Po Mszy św. część wykładowa odbędzie się w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu przy Placu Teatralnym 2.

Osoby zainteresowane udziałem w kongresie proszone są o zgłaszanie się pod nr tel. 668-414-378 lub e-mail malgorzata.kalaczynska@gmail.com

Kongres „Ku Trzeźwości Narodu” jest kontynuacją Narodowego Kongresu Trzeźwości, który odbył się w dniach 21-23 września 2017 r. pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Celem tej inicjatywy jest integracja działań wszystkich środowisk starających się walczyć z plagą alkoholizmu w naszej Ojczyźnie: rządu i parlamentu, władz samorządowych, szkoły, rodziny i Kościoła. Inspiracją jest ogłoszony przez Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości „Narodowy Program Trzeźwości”. Aby wyjść z doświadczenia bezsilności w walce z plagą alkoholizmu i innych uzależnień spróbujmy zjednoczyć wszystkie siły osób i instytucji działających w naszym Województwie.

• 10.00 - Msza św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Toruniu
  • 11.30 - Wykłady, cz. 1
Wystąpienia: biskup toruński Wiesław Śmigiel, marszałek Piotr Całbecki, poseł Anna Sobecka
"Ku trzeźwości narodu" - prof. Krzysztof Wojcieszek