Diecezja Toruńska

Diecezja Toruńska

Artykuły powiązane z Bp Józefem Szamockim

W dniach 2/3 października w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Grzybnie gościł obraz Świętej Rodziny.
czytaj całość »
W toruńskiej parafii pw. Chrystusa Króla 2 października miało miejsce kolejne spotkanie w ramach diecezjalnego dziękczynienia za beatyfikację Prymasa Tysiąclecia.
czytaj całość »
Tegoroczny odpust Matki Bożej Rywałdzkiej rozpoczął się w piątek 17 września. Powitano wówczas peregrynującą w naszej diecezji kopię obrazu Świętej Rodziny. W sobotę przeżywano uroczystość bierzmowania młodzieży, a w niedzielę, 19 września, miało miejsce główne święto ...
czytaj całość »
22 sierpnia w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Toruniu obchodzono odpust ku czci Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.
czytaj całość »
- W tym roku idziemy po to, by po raz kolejny uświadomić sobie, że Eucharystia jest dla nas pokarmem i to ona umacnia nas w najtrudniejszych chwilach - mówił bp Wiesław Śmigiel do pątników, którzy 4 sierpnia wyruszyli z Torunia na Jasną Górę.
czytaj całość »
W okresie wakacyjnym obraz Świętej Rodziny, który peregrynuje po naszej diecezji, zatrzymuje się we wspólnotach zakonnych.
czytaj całość »
Na drugi wieczór z kard. Stefanem Wyszyńskim w sanktuarium Matki Bożej w Rywałdzie zaprosili bracia kapucyni wiernych na dzień 25 lipca.
czytaj całość »
2 lipca do parafii pw. Świętych Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty w Świerczynkach zawitał Obraz Świętej Rodziny.
czytaj całość »
Przybycie Obrazu Świętej Rodziny do parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bierzgłowie było połączone ze świętowaniem 25. rocznicy pasterzowania w parafii ks. kan. Rajmunda Ponczka.
czytaj całość »
- Zostać diakonem i w przyszłości kapłanem oznacza troszczyć się o to, aby pomóc Jezusowi, by Słowo Boże, zasiane w sercach młodych ludzi, było właściwie odczytywane – mówił bp Józef Szamocki podczas święceń diakonatu w toruńskiej katedrze 13 czerwca.
czytaj całość »
Od soboty nasza diecezja ma 4 nowych kapłanów.
czytaj całość »
- Posłany wie, że nie występuje w swoim imieniu, lecz w Imię Tego, który go posłał. Dlatego posłany kapłan nie pełni swojej woli, swojej własnej misji, ale Zmartwychwstałego Pana, jest Mu wierny i posłuszny – mówił w homilii biskup senior Andrzej Suski.
czytaj całość »
W 40. rocznicę śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego ukazała się książka ilustrująca wspólne związki Prymasa Tysiąclecia oraz papieża Jana Pawła II na tle zarówno województwa, jak i całej Polski: „Prymas i ...
czytaj całość »
- Święta Rodzina jest dla współczesnego domowego Kościoła przykładem wspólnoty, która swoją trwałość zawdzięcza modlitwie i zasłuchaniu w słowo Boga – mówił bp Wiesław Śmigiel w toruńskim kościele św. Józefa podczas Mszy św. inaugurującej peregrynację obrazu Świętej Rodziny w ...
czytaj całość »
- Rozumienie Mszy św. polega na tym, żebyśmy zrozumieli, że to nie jest sama uczta, że tam jest Baranek Paschalny – mówił bp Józef Szamocki podczas Liturgii Wielkiego Piątku w toruńskiej katedrze Świętych Janów.
czytaj całość »
- W Wielki Czwartek Jezus uczynił nas szafarzami swojej sakramentalnej obecności wśród ludzi. W naszych dłoniach złożył przebaczenie i miłosierdzie, a także podarował nam swoje kapłaństwo na zawsze - mówił bp Wiesław Śmigiel do kapłanów zebranych na Mszy Krzyżma w toruńskiej ...
czytaj całość »
- Podczas zwiastowania pierwszy raz w historii ludzkości człowiek w pełni zgodził się na wolę Boga - mówił bp Wiesław Śmigiel podczas Mszy św. w toruńskiej katedrze. Była ona centralnym punktem tegorocznych obchodów 29. rocznicy utworzenia Diecezji Toruńskiej oraz Dnia ...
czytaj całość »
19 marca, uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, jest dniem modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misje w Kościele, rodzinie i świecie. Z tej okazji grudziądzka parafia pod wezwaniem patrona dnia przeżywała niezwykły czas. Poprzedziły go rekolekcje pod ...
czytaj całość »
- Kiedy posypujemy głowy popiołem, nie jest to tylko zaproszenie do pokuty i znak, że wszyscy przemijamy, ale jest to również znak mocy Chrystusa, który pokonał śmierć i zmartwychwstał. Popiół to symbol, że my również jesteśmy w drodze do zmartwychwstawania – mówił bp Wiesław ...
czytaj całość »
Eucharystii z okazji obchodzonego 29. Światowego Dnia Chorego przewodniczył oraz homilię wygłosił bp Józef Szamocki. Msza św. sprawowana była w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu.
czytaj całość »
W wigilijny wieczór w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu na wspólnej modlitwie Nieszporami zgromadzili się księża biskupi oraz mieszkańcy seminarium: moderatorzy, klerycy i siostry zakonne.
czytaj całość »
W niedzielę, 22 listopada, w toruńskiej katedrze odbył się obrzęd Admissio.
czytaj całość »
W środę 21 października w kościele parafialnym w Błędowie odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. ks. kan. Jana Sauchy.
czytaj całość »
- Służba jest piękną drogą do szczęścia – mówił ks. Zbigniew Kras, kapelan Prezydenta RP Andrzeja Dudy podczas jubileuszu 100-lecia obecności sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP w Brodnicy. Mszy św. przewodniczył bp Józef Szamocki.
czytaj całość »
W poniedziałek 14 września 2020 r. w grudziądzkiej parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego świętowano coroczną uroczystość odpustową.
czytaj całość »
- Pielgrzymem stajemy się w sercu – mówił bp Wiesław Śmigiel do pątników, którzy 4 sierpnia wyruszyli z Torunia na Jasną Górę. Pielgrzymi rozpoczęli dzień Eucharystią w toruńskiej katedrze. Mszy św. przewodniczył bp Wiesław Śmigiel, uczestniczył w niej również biskup ...
czytaj całość »
Siostry Karmelitanki Bose posługują w naszej diecezji od 25 lat. 16 lipca świętowały w Łasinie odpust Matki Bożej Szkaplerznej.
czytaj całość »
Odważny, pokorny kapłan, który całe życie poświęcił Kościołowi i Ojczyźnie – tymi słowami można podsumować sześćdziesięcioletnią posługę kapłańską ks. prał. Stanisława Kardasza.
czytaj całość »
Trwająca epidemia nie wystraszyła uczestników Projektu Zambia, którzy w niedzielę, 5 lipca, otrzymali z rąk bp. Józefa Szamockiego posłanie misyjne.
czytaj całość »
W uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela odpust przeżywała parafia katedralna w Toruniu, jest to również święto miasta i kapituły katedralnej. Nowym członkiem kapituły tego dnia został ks. dr hab. Stanisław Adamiak, rektor toruńskiego Wyższego Seminarium Duchownego.
czytaj całość »
W sobotę 20 czerwca w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu bp Józef Szamocki udzielił posługi ceremoniarza 27 lektorom z 17 parafii diecezji toruńskiej.
czytaj całość »
W katedrze toruńskiej 6 czerwca miały miejsce święcenia diakonatu. Czterem alumnom Wyższego Seminarium Duchownego udzielił ich bp Józef Szamocki.
czytaj całość »
W toruńskiej katedrze Świętych Janów 31 maja sprawowana była Eucharystia w intencji życia i rodziny. Mszy św. przewodniczył bp Józef Szamocki.
czytaj całość »
- Ruszajcie w drogę, aby cierpliwie siać słowo Boże, sprawować sakramenty i dawać świadectwo miłości – powiedział bp Wiesław Śmigiel podczas święceń prezbiteratu, które odbyły się w toruńskiej katedrze. Święcenia przyjęło ośmiu diakonów, którzy zostali posłani, by ...
czytaj całość »
- W świecie istnieje pandemia ducha, różnych wirusów duchowych, które są groźniejsze, bo bardzo mocno atakują rodziny, dlatego obraz Józefa Kaliskiego przedstawiający Świętą Rodzinę rozpoczyna czas nawiedzenia w naszej diecezji, by św. Józef, który niejednokrotnie ratował ...
czytaj całość »
W piątek 1 maja w diecezji toruńskiej rozpocznie się czas nawiedzenia obrazu Świętej Rodziny we wspólnotach zakonnych.
czytaj całość »
W oczekiwaniu na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia w toruńskich parafiach rozpoczął się cykl spotkań poświęconych postaci kard. Stefana Wyszyńskiego i jego związków z historią diecezji toruńskiej. Prymas Tysiąclecia odwiedził tereny należące obecnie do diecezji toruńskiej 16 razy.
czytaj całość »
Księdzu Biskupowi Józefowi Szamockiemu z racji imienin życzymy błogosławieństwa Bożego, wszelkiej pomyślności i wielu łask płynących z Serca Pana Jezusa.
czytaj całość »
1 marca w toruńskiej katedrze odbyły się promocje do posług lektoratu i akolitatu. Posług udzielił bp Józef Szamocki.
czytaj całość »
- W Wielkim Poście mamy okazję, aby przez 40 dni zbliżać się do Boga, by żyć na oczach Boga, a nie na oczach ludzi - powiedział biskup toruński Wiesław Śmigiel podczas Mszy św. rozpoczynającej czas Wielkiego Postu. W toruńskiej katedrze zgromadzili się licznie wierni wraz z ...
czytaj całość »
W sanktuarium bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego w Toruniu odbyły się centralne obchody 75. rocznicy śmierci Błogosławionego. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił bp Arkadiusz Okroj, biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej, który podkreślił, że bł. ks. Stefan jest ...
czytaj całość »
20 lutego w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła na toruńskim Podgórzu odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "W oczekiwaniu na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia".
czytaj całość »
Mieszkańcy rejonu grudziądzkiego świętowali 100. rocznicę powrotu miasta i regionu do Polski.
czytaj całość »
Tradycyjnie w styczniu Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Toruńskiej zaprosił na sesję formacyjno-szkoleniową doradców życia rodzinnego, świeckich współpracowników oraz duszpasterzy rodzin. Spotkanie miało miejsce 11 stycznia i rozpoczęło się Mszą św. w kaplicy Wyższego ...
czytaj całość »
7 grudnia już po raz 28. świętowano w Toruniu urodziny Radia Maryja, które niesie przesłanie ewangeliczne Polakom w kraju i za granicą. Założyciel radia o. Tadeusz Rydzyk CSsR wielokrotnie wyrażał ogromną wdzięczność słuchaczom, za to, że od tak wielu lat wspierają to dzieło. ...
czytaj całość »
29 listopada w teatrze Baj Pomorski odbyła się Inauguracja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom połączona z podsumowaniem akcji Warto być bohaterem, prowadzonej przez Caritas Diecezji Toruńskiej
czytaj całość »
Uroczystość Chrystusa Króla to święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
czytaj całość »
19 października w Chełmnie z okazji diecezjalnych obchodów Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego zgromadziło się blisko tysiąc osób. Uczestnicy spotkania wysłuchali świadectw misjonarzy i trwali na wspólnej modlitwie. Mszy św. przewodniczył bp Józef Szamocki.
czytaj całość »
Już o godz. 12.00 mieszkańcy Torunia dołączyli do tańców prowadzonych na Rynku Staromiejskim przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
czytaj całość »
Wieczorem 5 października sprawowana była Msza św. z racji rocznicy poświęcenia katedry toruńskiej. Eucharystię poprzedziło nabożeństwo ku czci Matki Bożej z Lourdes z procesją różańcową dookoła kościoła, którą poprowadzili klerycy Wyższego Seminarium Duchownego wraz z ...
czytaj całość »
Od 15 do 22 września w parafii katedralnej śś. Janów trwały Misje Święte. Ich zwieńczeniem było ponowne wprowadzenie do Bazyliki Katedralnej figury Matki Bożej z Lourdes, czczonej tu od dziesięcioleci.
czytaj całość »
Tegoroczne uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Łąkowskiej rozpoczęły się 7 września modlitwą różańcową.
czytaj całość »
W sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin 25 sierpnia odbyły się uroczystości odpustowe.
czytaj całość »
12 sierpnia pątnicy z diecezji toruńskiej dotarli na Jasną Górę. Razem z nimi pielgrzymował biskup pomocniczy Józef Szamocki. Mszy św. na Wałach przewodniczył bp Wiesław Śmigiel.
czytaj całość »
Kustosz sanktuarium MB Łąkowskiej ks. kan. Zbigniew Markowski zaprasza na rekolekcje, które poprowadzi ks. kan. Piotr Nowak, proboszcz parafii w Boleszynie oraz na doroczny odpust ku czci Matki Bożej. Sumie odpustowej 8 września o godz. 11.30 przewodniczyć będzie bp Józef ...
czytaj całość »
"Pielgrzymka to doskonała szkoła życia, która uczy nas właściwej hierarchii wartości" - mówił bp Wiesław Śmigiel podczas Mszy św. w toruńskiej katedrze Świętych Janów.
czytaj całość »
W sobotę 3 sierpnia pielgrzymowanie do Jasnogórskiej Pani rozpoczęła kolejna grupa pątników - Piesza Franciszkańska Pielgrzymka Brodnica-Jasna Góra, której duchowymi opiekunami są ojcowie franciszkanie.
czytaj całość »
1 sierpnia na pielgrzymkowy szlak wyruszyła grupa pątników z Działdowa. Grupa działdowska jest pierwszą spośród dziesięciu grup pielgrzymkowych. Razem z nimi pielgrzymowanie rozpoczął bp Józef Szamocki.
czytaj całość »
- Jeśli będziecie ludźmi modlitwy, wygracie życie - mówił bp Józef Szamocki do stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
czytaj całość »
16 lipca we wspomnienie NMP z Góry Karmel bp Józef Szamocki przewodniczył Mszy św. odpustowej w łasińskim Karmelu.
czytaj całość »
11 lipca w Zamku w Bierzgłowskim odbył się Dzień Wspólnoty Ruchu-Światło Życie. Centralnym punktem była Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem bp Józefa Szamockiego
czytaj całość »
- Maryja przypomina nam o ludzkiej godności, o godności dzieci Bożych; przypomina o godności mężczyzny i kobiety, o godności miłości i wierności małżeńskiej, o godności młodzieńca i dziewczyny, o godności dziecka, o jego szacunku, o szacunku dla jego integralności i ...
czytaj całość »
W uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela patrona miasta, kapituły i katedry została odprawiona Msza św. odpustowa
czytaj całość »
24 czerwca w uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Kurii Diecezjalnej Toruńskiej odbyło się spotkanie, podczas którego bp Wiesław Śmigiel oraz bp Józef Szamocki dziękowali przybyłym księżom wikariuszom za dotychczasową posługę i wręczyli dekrety posyłające ich do ...
czytaj całość »
- Nasi bracia nie jedli i nie pili z Panem Jezusem, jak Apostołowie po Zmartwychwstaniu, ale musieli przez wiarę doświadczyć tego, że Pan Bóg ich zaprasza, by byli przy Jego stole – mówił bp Józef Szamocki podczas święceń diakonatu, które odbyły się 15 czerwca w toruńskiej ...
czytaj całość »
Zakończyło się czerwcowe spotkanie z bł. ks. Stefanem Wincentym Frelichowskim.
czytaj całość »
11 czerwca w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu zgromadzili się kapłani, którzy 25 lat temu z rąk bpa Andrzeja Suskiego przyjęli sakrament święceń kapłańskich.
czytaj całość »
W dniach 9-11 czerwca w sanktuarium Maryjnym w Wardęgowie odbywają się obchody 300. rocznicy objawień Matki Bożej.
czytaj całość »
- Jezus objawił w całej pełni piękno, świętość, godność i bezcenną wartość każdego z nas - mówił bp Józef Szamocki 9 czerwca podczas Mszy św. w toruńskiej katedrze Świętych Janów. Rozpoczęła ona tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny.
czytaj całość »
- Dziękuję za te 25 lat kapłaństwa, przepraszam, za wszystko, co było z mojej strony zbyt małym zaangażowaniem, proszę o dalsze siły, abym cały był dla Kościoła, dla diecezji, kapłanów, sióstr zakonnych, dla każdego kogo spotykam – powiedział 8 czerwca bp Wiesław Śmigiel ...
czytaj całość »
- Trzeba nam wyjść z naszych komór celnych, trzeba przełamać uprzedzenie wobec Kościoła i przestać się przejmować tym, co powiedzą inni. Trzeba wyjść z komory, którą ukształtowały obiegowe opinie, uogólnienia, grzechy i złośliwości. Trzeba zwyczajnie poszukać Pana Jezusa – ...
czytaj całość »
„Eschatos kai diakonos” – ostatni i sługa – to zawołanie biskupie abpa Tymona Tytusa Chmieleckiego, które przypomina o słowach Jezusa skierowanych do uczniów spierających się o to, kto z nich jest największy. – Pragnę, by te słowa wyznaczały kierunek mojej misji – podkreślił ...
czytaj całość »
25 maja, w 132. rocznicę urodzin św.Ojca Pio, czciciele Stygmatyka oraz członkowie 18 grup funkcjonujących w naszej diecezji wraz ze swoimi duszpasterzami – parafialnymi asystentami, przybyli do parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Ojca Pio na X Kongres Grup ...
czytaj całość »
W tym roku przypada 300 lat od objawień Matki Bożej w Wardęgowie.
czytaj całość »
Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza (Mk 9, 42).
czytaj całość »
W Katedrze Świętych Janów 17 maja zainaugurowano XXXIV Świętojański Festiwal Organowy
czytaj całość »
40 lat temu bp Józef Szamocki przyjął święcenia kapłańskie.
czytaj całość »
We wtorek 23 kwietnia w Gdyni odbył się pogrzeb śp. ks. kan. Mariana Szudrowicza. Mszy św. pogrzebowej przewodniczył bp Józef Szamocki.
czytaj całość »
- W mocy Ducha Świętego jesteśmy w stanie poważnie traktować przyrzeczenia kapłańskie – mówił bp Wiesław Śmigiel do kapłanów zebranych na Mszy Krzyżma w toruńskiej katedrze Świętych Janów w Wielki Czwartek
czytaj całość »
Przez Toruń przeszła dziś Miejska Droga Krzyżowa.
czytaj całość »
W minioną niedzielę, 7 kwietnia, w kościele konkatedralnym pod wezwaniem Trójcy Świętej w Chełmży bp Józef Szamocki udzielił posługi stałego akolity 26 mężczyznom.
czytaj całość »
- Diecezja to przede wszystkim ludzie - powiedział bp Wiesław Śmigiel podczas Mszy św. w 27. rocznicę ustanowienia diecezji toruńskiej. Eucharystii w toruńskiej katedrze przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio
czytaj całość »
Księdzu Biskupowi Józefowi Szamockiemu z okazji imienin życzymy dużo zdrowia, obfitości łask Bożych i mocy Ducha Świętego.
czytaj całość »
Kolejny wieczór wspomnień o bł. ks. Stefanie Wincentym Frelichowskim odbył się 13 lutego w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu. Było to spotkanie z Teresą i Antonim Grodzickimi, rodzicami s. Joanny OCD, cudownie uzdrowionej za wstawiennictwem błogosławionego oraz jej ...
czytaj całość »
W sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu 11 lutego odbyły się diecezjalne obchody Światowego Dnia Chorego. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił bp Józef Szamocki
czytaj całość »
2 lutego z okazji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego bp Józef Szamocki poprowadził dzień skupienia w łasińskim klasztorze Sióstr Karmelitanek Bosych.
czytaj całość »
27 stycznia w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy odbyły się uroczyste obchody 60-lecia kapłaństwa ks. prał. Bolesława Lichnerowicza.
czytaj całość »
18 stycznia 1959 roku w katedrze pelplińskiej święcenia kapłańskie z rąk bp. Józefa Kowalskiego przyjął dk. Tadeusz Nowicki. Po 60 latach w bazylice grudziądzkiej pod przewodnictwem biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla oraz w obecności biskupa seniora Andrzeja Suskiego, ...
czytaj całość »
12 stycznia Jabłonowo Pomorskie gościło po raz trzeci misyjnych kolędników z diecezji toruńskiej. W spotkaniu uczestniczyło 26 grup kolędniczych z Drużyn, Grodziczna, Brudzaw, Kruszyn, Unisławia oraz (największa ilość) z Jabłonowa Pomorskiego. Gośćmi specjalnymi byli: bp ...
czytaj całość »
- Bł. ks. Frelichowski działał i nadal działa w naszej diecezji - powiedział bp Józef Szamocki podczas spotkania inaugurującego cykl spotkań o bł. ks. Stefanie Wincentym Frelichowskim. Spotkania odbywają się z okazji przypadającej w tym roku 20. rocznicy beatyfikacji tego ...
czytaj całość »
Uroczystymi Nieszporami sprawowanymi w kaplicy Wyższego seminarium Duchownego w Toruniu rozpoczęło się świętowanie Bożego Narodzenia.
czytaj całość »
W wigilijny poranek Księża Biskupi spotkali się z pracownikami kurii oraz kapłanami posługującymi w diecezji. Składano sobie świąteczne życzenia oraz dzielono się opłatkiem. Kapłani złożyli biskupowi seniorowi Andrzejowi Suskiemu życzenia z okazji kolejnej rocznicy urodzin.
czytaj całość »
11 listopada w bazylice pw. św. Mikołaja bp Józef Szamocki przewodniczył Mszy św. w intencji ojczyzny.
czytaj całość »
W rocznicę konsekracji toruńskiej katedry 5 października bp Wiesław Śmigiel przewodniczył Mszy św. Wśród koncelebransów byli bp Andrzej Suski i bp Józef Szamocki.
czytaj całość »
W dniu wspomnienia św. Franciszka z Asyżu w kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Toruniu odbyły się uroczystości odpustowe. Mszy św. przewodniczył bp Józef Szamocki, który tego dnia świętował swoje urodziny.
czytaj całość »
21 września w Diecezjalnym Centrum Kultury - Zamek Bierzgłowski odbyło się spotkanie popielgrzymkowe dla kapłanów i kleryków uczestniczących w pieszej pielgrzymce na Jasna Górę.
czytaj całość »
Trwają spotkania formacyjne dla katechetów. Dziś katecheci z rejonu toruńskiego spotkali się na Eucharystii pod przewodnictwem bpa Józefa Szamockiego, który w homilii podkreślał, że nie wystarczy mieć wiedzę na temat Jezusa, lecz trzeba Go znać osobiście.
czytaj całość »
2 sierpnia wyruszyła na pielgrzymi szlak grupa pątników z Grudziądza. Grupa wyrusza na pielgrzymi szlak już po raz 30. Mszy św. na rozpoczęcie pielgrzymki przewodniczył bp Józef Szamocki, który wraz z grupą grudziądzką rozpoczął swoje pielgrzymowanie na Jasna Górę.
czytaj całość »
19 czerwca w toruńskiej katedrze kapłani diecezji toruńskiej świętowali srebrny jubileusz kapłaństwa. Mszy św. przewodniczył bp Andrzej Suski. Obecny był także bp Józef Szamocki, który był ojcem duchownym jubilatów podczas ich formacji seminaryjnej.
czytaj całość »
- Serca nie daje się na próbę, ale na całe życie – mówił bp Józef Szamocki podczas święceń diakonatu, które odbyły się w toruńskiej katedrze w sobotę 9 czerwca. Podczas uroczystości święcenia przyjęło dwóch akolitów toruńskiego seminarium.
czytaj całość »
Rok Święty Compostelański »
Rok Święty Compostelański
Synod »
Synod
Biskupi Diecezji »
Biskup Wiesław Śmigiel

Biskup Diecezjalny

Wiesław Śmigiel
Biskup Józef Szamocki

Biskup Pomocniczy

Józef Szamocki
Biskup Andrzej Wojciech Suski

Biskup Senior

Andrzej Suski
Kalendarz »
PAŹ
22
Uroczystość św. Jana Pawła II, patrona województwa kuj.-pom.
PAŹ
23
III Sympozjum Józefologiczne
Toruń - parafia św. Maksymiliana
PAŹ
23
Toruń - Sanktuarium Milosierdzia Bożego
PAŹ
24
82. rocznica mordów na Barbarce
Barbarka, godz. 13
Skrzynka modlitewna »
© Diecezja Toruńska - Wszelkie prawa zastrzeżone
Zabronione pobieranie i powielanie jakiejkolwiek części portalu
bez uprzednio uzyskanej zgody redakcji.
Informacja Prawna:
Redakcja Portalu:

ks. Paweł Borowski
tel. 56 622 35 30
email: redakcja@diecezja-torun.pl
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies
© 2015-2020 Wykonanie Marcin Koźliński / Hosting Twoje-Miasto Sp. z o.o. / SYSPiR CMS
KLAUZULA INFORMACYJNA

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:

  1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Diecezja Toruńska z siedzibą przy ul. Łaziennej 18 w Toruniu, reprezentowana przez Biskupa Diecezjalnego Wiesława Śmigla;
  2. inspektorem ochrony danych w Diecezji Toruńskiej jest ks. Paweł Kołatka, ul. Łazienna 18, 87-100 Toruń, tel. 56 622 35 30, email: inspektor@diecezja-torun.pl;
  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
  4. przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;
  5. odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Diecezja Toruńska, Redaktor Strony, oraz Podmiot Przetwarzający: Twoje-Miasto;
  6. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
  7. Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
  8. posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
  9. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
  10. przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.