Diecezja Toruńska

Diecezja Toruńska

Artykuły powiązane z Bp Józefem Szamockim

Przez toruńską starówkę przeszła droga krzyżowa.
czytaj całość »
​​​​​​​W I niedzielę Wielkiego Postu, 18 lutego w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Grudziądzu bp Józef Szamocki udzielił promocji lektoratu i akolitatu klerykom Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.
czytaj całość »
W chełmżyńskiej bazylice miało dziś miejsce pożegnanie relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów oraz inauguracja diecezjalnego Kongresu Trzeźwości.
czytaj całość »
Eucharystii rozpoczynającej okres Wielkiego Postu przewodniczył bp Wiesław Śmigiel.
czytaj całość »
W kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego oraz w auli Centrum Dialogu odbyło się dziś pierwsze z cyklu spotkań zatytułowanych "Nasze spotkania z Janem Pawłem II".
czytaj całość »
​​​​​​​W piątek, 22 grudnia w kurii diecezjalnej toruńskiej z okazji świąt Bożego Narodzenia odbyło się spotkanie dla wszystkich duchownych diecezji oraz świeckich pracowników kurii.
czytaj całość »
W Centrum Dialogu miało dziś miejsce spotkanie z s. Barbarą Rybus, elżbietanką.
czytaj całość »
W diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Toruniu miał miejsce odpust ku czci św. Faustyny.
czytaj całość »
W dniach 4-6 września w Brodnicy, Grudziądzu i Toruniu odbyły się spotkania duszpasterstwa rodzin naszej diecezji.
czytaj całość »
W kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Toruniu odbył się koncert Gregorian Priests, będący zwieńczeniem Świętojańskiego Festiwalu Organowego.
czytaj całość »
W dniu 16 lipca w łasińskim Karmelu miały miejsce uroczystości ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Przewodniczył im bp Józef Szamocki.
czytaj całość »
W Chełmnie odbył się odpust Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i diecezjalna pielgrzymka Żywego Różańca
czytaj całość »
W dniach 1-3 lipca trwały uroczystości odpustowe w sanktuarium Matki Bożej w Lipach koło Lubawy.
czytaj całość »
W kościele bł. Jerzego Popiełuszki w Łubiance bp Józef Szamocki udzielił posługi lektora stałego.
czytaj całość »
W uroczystość Trójcy Przenajświętszej w Kościele Akademickim w Toruniu miało miejsce posłanie misyjne wolontariuszy Projektu Zambia.
czytaj całość »
25 marca w katedrze Świętych Janów świętowano kolejną rocznicę ustanowienia diecezji. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił bp Wiesław Śmigiel. W Eucharystii uczestniczyli biskup pomocniczy Józef Szamocki, biskup senior Andrzej Suski, liczni kapłani, siostry zakonne, ...
czytaj całość »
Jestem głęboko przekonany, ze ksiądz biskup nominat zabierze nas ze sobą do Gliwic. Mimo że musimy budować swój dom w nowym miejscu – takie jest nasze powołanie, tam, gdzie jesteśmy wezwani przez Kościół, tam jest nasz dom, nasza diecezja – ale zawsze w sercu zostaje miejsce ...
czytaj całość »
Parafia św. Mikołaja Biskupa w Chełmży świętowała dziś 110. rocznicę urodzin bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego.
czytaj całość »
W piątek, 23 grudnia w kurii diecezjalnej toruńskiej z okazji świąt Bożego Narodzenia odbyło się spotkanie dla wszystkich duchownych diecezji oraz świeckich pracowników kurii.
czytaj całość »
23 października na podtoruńskiej Barbarce odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary z Torunia i okolic, zamordowane tutaj przez hitlerowców jesienią 1939 r.
czytaj całość »
W diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Toruniu miał dziś miejsce odpust ku czci św. Faustyny.
czytaj całość »
"Bóg jest miłością" - takie motto na pamiątkowym obrazku obrała sobie s. Maria Marta od Krwi Chrystusa, karmelitanka bosa, która 23 lipca w Karmelu w Łasinie złożyła śluby wieczyste.
czytaj całość »
Wspomnienie św. Jana Chrzciciela to dzień odpustu w toruńskiej katedrze Świętych Janów, a także święto patronalne kapituły katedralnej i miasta Torunia.
czytaj całość »
Kapłani z diecezji toruńskiej oraz kapłani związani z duszpasterstwem ludzi pracy świętowali Dzień Świętości Życia Kapłańskiego w sanktuarium bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego w Toruniu.
czytaj całość »
W dniach 29-30 maja w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej, diecezjalnym sanktuarium Męczenników Działdowskich, gościła ikona Świętej Rodziny.
czytaj całość »
- Drodzy przyjaciele, odważnie i radośnie, ale też z pokorą ruszajcie w drogę, by wyrzucać złe duchy, leczyć, cierpliwie nauczać, ale też i słuchać, sprawować święte sakramenty, które umacniają i uzdrawiają. Wyruszajcie, aby dawać świadectwo o potędze i wielkości Boga – mówił ...
czytaj całość »
20 maja do parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mrocznie zawitał Obraz Świętej Rodziny.
czytaj całość »
W toruńskim sanktuarium Miłosierdzia Bożego 23 kwietnia miał miejsce diecezjalny dzień skupienia kobiet.
czytaj całość »
- Nie chcemy wprowadzać cywilizacji śmierci, braku miłości i miłosierdzia, ale chcemy współczesny świat przystosować do Ewangelii – mówił bp Józef Szamocki podczas diecezjalnych obchodów Światowego Dnia Chorego. Miały one miejsce w toruńskim sanktuarium Matki Bożej ...
czytaj całość »
Już dziś o godz. 17.00 w Lubawie kolejne spotkanie adwentowe dla mężczyzn. Pierwsze z nich miało miejsce w poniedziałek w Toruniu, kolejne we wtorek - w Grudziądzu.
czytaj całość »
W niedzielę, 7 listopada, w toruńskiej katedrze odbył się obrzęd Admissio.
czytaj całość »
Już po raz trzeci w naszej diecezji miało miejsce Sympozjum Józefologiczne.
czytaj całość »
W dniach 2/3 października w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Grzybnie gościł obraz Świętej Rodziny.
czytaj całość »
W toruńskiej parafii pw. Chrystusa Króla 2 października miało miejsce kolejne spotkanie w ramach diecezjalnego dziękczynienia za beatyfikację Prymasa Tysiąclecia.
czytaj całość »
Tegoroczny odpust Matki Bożej Rywałdzkiej rozpoczął się w piątek 17 września. Powitano wówczas peregrynującą w naszej diecezji kopię obrazu Świętej Rodziny. W sobotę przeżywano uroczystość bierzmowania młodzieży, a w niedzielę, 19 września, miało miejsce główne święto ...
czytaj całość »
22 sierpnia w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Toruniu obchodzono odpust ku czci Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.
czytaj całość »
- W tym roku idziemy po to, by po raz kolejny uświadomić sobie, że Eucharystia jest dla nas pokarmem i to ona umacnia nas w najtrudniejszych chwilach - mówił bp Wiesław Śmigiel do pątników, którzy 4 sierpnia wyruszyli z Torunia na Jasną Górę.
czytaj całość »
W okresie wakacyjnym obraz Świętej Rodziny, który peregrynuje po naszej diecezji, zatrzymuje się we wspólnotach zakonnych.
czytaj całość »
Na drugi wieczór z kard. Stefanem Wyszyńskim w sanktuarium Matki Bożej w Rywałdzie zaprosili bracia kapucyni wiernych na dzień 25 lipca.
czytaj całość »
2 lipca do parafii pw. Świętych Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty w Świerczynkach zawitał Obraz Świętej Rodziny.
czytaj całość »
Przybycie Obrazu Świętej Rodziny do parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bierzgłowie było połączone ze świętowaniem 25. rocznicy pasterzowania w parafii ks. kan. Rajmunda Ponczka.
czytaj całość »
- Zostać diakonem i w przyszłości kapłanem oznacza troszczyć się o to, aby pomóc Jezusowi, by Słowo Boże, zasiane w sercach młodych ludzi, było właściwie odczytywane – mówił bp Józef Szamocki podczas święceń diakonatu w toruńskiej katedrze 13 czerwca.
czytaj całość »
Od soboty nasza diecezja ma 4 nowych kapłanów.
czytaj całość »
- Posłany wie, że nie występuje w swoim imieniu, lecz w Imię Tego, który go posłał. Dlatego posłany kapłan nie pełni swojej woli, swojej własnej misji, ale Zmartwychwstałego Pana, jest Mu wierny i posłuszny – mówił w homilii biskup senior Andrzej Suski.
czytaj całość »
W 40. rocznicę śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego ukazała się książka ilustrująca wspólne związki Prymasa Tysiąclecia oraz papieża Jana Pawła II na tle zarówno województwa, jak i całej Polski: „Prymas i ...
czytaj całość »
- Święta Rodzina jest dla współczesnego domowego Kościoła przykładem wspólnoty, która swoją trwałość zawdzięcza modlitwie i zasłuchaniu w słowo Boga – mówił bp Wiesław Śmigiel w toruńskim kościele św. Józefa podczas Mszy św. inaugurującej peregrynację obrazu Świętej Rodziny w ...
czytaj całość »
- Rozumienie Mszy św. polega na tym, żebyśmy zrozumieli, że to nie jest sama uczta, że tam jest Baranek Paschalny – mówił bp Józef Szamocki podczas Liturgii Wielkiego Piątku w toruńskiej katedrze Świętych Janów.
czytaj całość »
- W Wielki Czwartek Jezus uczynił nas szafarzami swojej sakramentalnej obecności wśród ludzi. W naszych dłoniach złożył przebaczenie i miłosierdzie, a także podarował nam swoje kapłaństwo na zawsze - mówił bp Wiesław Śmigiel do kapłanów zebranych na Mszy Krzyżma w toruńskiej ...
czytaj całość »
- Podczas zwiastowania pierwszy raz w historii ludzkości człowiek w pełni zgodził się na wolę Boga - mówił bp Wiesław Śmigiel podczas Mszy św. w toruńskiej katedrze. Była ona centralnym punktem tegorocznych obchodów 29. rocznicy utworzenia Diecezji Toruńskiej oraz Dnia ...
czytaj całość »
19 marca, uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, jest dniem modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misje w Kościele, rodzinie i świecie. Z tej okazji grudziądzka parafia pod wezwaniem patrona dnia przeżywała niezwykły czas. Poprzedziły go rekolekcje pod ...
czytaj całość »
- Kiedy posypujemy głowy popiołem, nie jest to tylko zaproszenie do pokuty i znak, że wszyscy przemijamy, ale jest to również znak mocy Chrystusa, który pokonał śmierć i zmartwychwstał. Popiół to symbol, że my również jesteśmy w drodze do zmartwychwstawania – mówił bp Wiesław ...
czytaj całość »
Eucharystii z okazji obchodzonego 29. Światowego Dnia Chorego przewodniczył oraz homilię wygłosił bp Józef Szamocki. Msza św. sprawowana była w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu.
czytaj całość »
W wigilijny wieczór w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu na wspólnej modlitwie Nieszporami zgromadzili się księża biskupi oraz mieszkańcy seminarium: moderatorzy, klerycy i siostry zakonne.
czytaj całość »
W niedzielę, 22 listopada, w toruńskiej katedrze odbył się obrzęd Admissio.
czytaj całość »
W środę 21 października w kościele parafialnym w Błędowie odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. ks. kan. Jana Sauchy.
czytaj całość »
- Służba jest piękną drogą do szczęścia – mówił ks. Zbigniew Kras, kapelan Prezydenta RP Andrzeja Dudy podczas jubileuszu 100-lecia obecności sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP w Brodnicy. Mszy św. przewodniczył bp Józef Szamocki.
czytaj całość »
W poniedziałek 14 września 2020 r. w grudziądzkiej parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego świętowano coroczną uroczystość odpustową.
czytaj całość »
- Pielgrzymem stajemy się w sercu – mówił bp Wiesław Śmigiel do pątników, którzy 4 sierpnia wyruszyli z Torunia na Jasną Górę. Pielgrzymi rozpoczęli dzień Eucharystią w toruńskiej katedrze. Mszy św. przewodniczył bp Wiesław Śmigiel, uczestniczył w niej również biskup ...
czytaj całość »
Siostry Karmelitanki Bose posługują w naszej diecezji od 25 lat. 16 lipca świętowały w Łasinie odpust Matki Bożej Szkaplerznej.
czytaj całość »
Odważny, pokorny kapłan, który całe życie poświęcił Kościołowi i Ojczyźnie – tymi słowami można podsumować sześćdziesięcioletnią posługę kapłańską ks. prał. Stanisława Kardasza.
czytaj całość »
Trwająca epidemia nie wystraszyła uczestników Projektu Zambia, którzy w niedzielę, 5 lipca, otrzymali z rąk bp. Józefa Szamockiego posłanie misyjne.
czytaj całość »
W uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela odpust przeżywała parafia katedralna w Toruniu, jest to również święto miasta i kapituły katedralnej. Nowym członkiem kapituły tego dnia został ks. dr hab. Stanisław Adamiak, rektor toruńskiego Wyższego Seminarium Duchownego.
czytaj całość »
W sobotę 20 czerwca w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu bp Józef Szamocki udzielił posługi ceremoniarza 27 lektorom z 17 parafii diecezji toruńskiej.
czytaj całość »
W katedrze toruńskiej 6 czerwca miały miejsce święcenia diakonatu. Czterem alumnom Wyższego Seminarium Duchownego udzielił ich bp Józef Szamocki.
czytaj całość »
W toruńskiej katedrze Świętych Janów 31 maja sprawowana była Eucharystia w intencji życia i rodziny. Mszy św. przewodniczył bp Józef Szamocki.
czytaj całość »
- Ruszajcie w drogę, aby cierpliwie siać słowo Boże, sprawować sakramenty i dawać świadectwo miłości – powiedział bp Wiesław Śmigiel podczas święceń prezbiteratu, które odbyły się w toruńskiej katedrze. Święcenia przyjęło ośmiu diakonów, którzy zostali posłani, by ...
czytaj całość »
- W świecie istnieje pandemia ducha, różnych wirusów duchowych, które są groźniejsze, bo bardzo mocno atakują rodziny, dlatego obraz Józefa Kaliskiego przedstawiający Świętą Rodzinę rozpoczyna czas nawiedzenia w naszej diecezji, by św. Józef, który niejednokrotnie ratował ...
czytaj całość »
W piątek 1 maja w diecezji toruńskiej rozpocznie się czas nawiedzenia obrazu Świętej Rodziny we wspólnotach zakonnych.
czytaj całość »
W oczekiwaniu na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia w toruńskich parafiach rozpoczął się cykl spotkań poświęconych postaci kard. Stefana Wyszyńskiego i jego związków z historią diecezji toruńskiej. Prymas Tysiąclecia odwiedził tereny należące obecnie do diecezji toruńskiej 16 razy.
czytaj całość »
Księdzu Biskupowi Józefowi Szamockiemu z racji imienin życzymy błogosławieństwa Bożego, wszelkiej pomyślności i wielu łask płynących z Serca Pana Jezusa.
czytaj całość »
1 marca w toruńskiej katedrze odbyły się promocje do posług lektoratu i akolitatu. Posług udzielił bp Józef Szamocki.
czytaj całość »
- W Wielkim Poście mamy okazję, aby przez 40 dni zbliżać się do Boga, by żyć na oczach Boga, a nie na oczach ludzi - powiedział biskup toruński Wiesław Śmigiel podczas Mszy św. rozpoczynającej czas Wielkiego Postu. W toruńskiej katedrze zgromadzili się licznie wierni wraz z ...
czytaj całość »
W sanktuarium bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego w Toruniu odbyły się centralne obchody 75. rocznicy śmierci Błogosławionego. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił bp Arkadiusz Okroj, biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej, który podkreślił, że bł. ks. Stefan jest ...
czytaj całość »
20 lutego w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła na toruńskim Podgórzu odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "W oczekiwaniu na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia".
czytaj całość »
Mieszkańcy rejonu grudziądzkiego świętowali 100. rocznicę powrotu miasta i regionu do Polski.
czytaj całość »
Tradycyjnie w styczniu Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Toruńskiej zaprosił na sesję formacyjno-szkoleniową doradców życia rodzinnego, świeckich współpracowników oraz duszpasterzy rodzin. Spotkanie miało miejsce 11 stycznia i rozpoczęło się Mszą św. w kaplicy Wyższego ...
czytaj całość »
7 grudnia już po raz 28. świętowano w Toruniu urodziny Radia Maryja, które niesie przesłanie ewangeliczne Polakom w kraju i za granicą. Założyciel radia o. Tadeusz Rydzyk CSsR wielokrotnie wyrażał ogromną wdzięczność słuchaczom, za to, że od tak wielu lat wspierają to dzieło. ...
czytaj całość »
29 listopada w teatrze Baj Pomorski odbyła się Inauguracja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom połączona z podsumowaniem akcji Warto być bohaterem, prowadzonej przez Caritas Diecezji Toruńskiej
czytaj całość »
Uroczystość Chrystusa Króla to święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
czytaj całość »
19 października w Chełmnie z okazji diecezjalnych obchodów Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego zgromadziło się blisko tysiąc osób. Uczestnicy spotkania wysłuchali świadectw misjonarzy i trwali na wspólnej modlitwie. Mszy św. przewodniczył bp Józef Szamocki.
czytaj całość »
Już o godz. 12.00 mieszkańcy Torunia dołączyli do tańców prowadzonych na Rynku Staromiejskim przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
czytaj całość »
Wieczorem 5 października sprawowana była Msza św. z racji rocznicy poświęcenia katedry toruńskiej. Eucharystię poprzedziło nabożeństwo ku czci Matki Bożej z Lourdes z procesją różańcową dookoła kościoła, którą poprowadzili klerycy Wyższego Seminarium Duchownego wraz z ...
czytaj całość »
Od 15 do 22 września w parafii katedralnej śś. Janów trwały Misje Święte. Ich zwieńczeniem było ponowne wprowadzenie do Bazyliki Katedralnej figury Matki Bożej z Lourdes, czczonej tu od dziesięcioleci.
czytaj całość »
Tegoroczne uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Łąkowskiej rozpoczęły się 7 września modlitwą różańcową.
czytaj całość »
W sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin 25 sierpnia odbyły się uroczystości odpustowe.
czytaj całość »
12 sierpnia pątnicy z diecezji toruńskiej dotarli na Jasną Górę. Razem z nimi pielgrzymował biskup pomocniczy Józef Szamocki. Mszy św. na Wałach przewodniczył bp Wiesław Śmigiel.
czytaj całość »
Kustosz sanktuarium MB Łąkowskiej ks. kan. Zbigniew Markowski zaprasza na rekolekcje, które poprowadzi ks. kan. Piotr Nowak, proboszcz parafii w Boleszynie oraz na doroczny odpust ku czci Matki Bożej. Sumie odpustowej 8 września o godz. 11.30 przewodniczyć będzie bp Józef ...
czytaj całość »
"Pielgrzymka to doskonała szkoła życia, która uczy nas właściwej hierarchii wartości" - mówił bp Wiesław Śmigiel podczas Mszy św. w toruńskiej katedrze Świętych Janów.
czytaj całość »
W sobotę 3 sierpnia pielgrzymowanie do Jasnogórskiej Pani rozpoczęła kolejna grupa pątników - Piesza Franciszkańska Pielgrzymka Brodnica-Jasna Góra, której duchowymi opiekunami są ojcowie franciszkanie.
czytaj całość »
1 sierpnia na pielgrzymkowy szlak wyruszyła grupa pątników z Działdowa. Grupa działdowska jest pierwszą spośród dziesięciu grup pielgrzymkowych. Razem z nimi pielgrzymowanie rozpoczął bp Józef Szamocki.
czytaj całość »
- Jeśli będziecie ludźmi modlitwy, wygracie życie - mówił bp Józef Szamocki do stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
czytaj całość »
16 lipca we wspomnienie NMP z Góry Karmel bp Józef Szamocki przewodniczył Mszy św. odpustowej w łasińskim Karmelu.
czytaj całość »
11 lipca w Zamku w Bierzgłowskim odbył się Dzień Wspólnoty Ruchu-Światło Życie. Centralnym punktem była Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem bp Józefa Szamockiego
czytaj całość »
- Maryja przypomina nam o ludzkiej godności, o godności dzieci Bożych; przypomina o godności mężczyzny i kobiety, o godności miłości i wierności małżeńskiej, o godności młodzieńca i dziewczyny, o godności dziecka, o jego szacunku, o szacunku dla jego integralności i ...
czytaj całość »
W uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela patrona miasta, kapituły i katedry została odprawiona Msza św. odpustowa
czytaj całość »
24 czerwca w uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Kurii Diecezjalnej Toruńskiej odbyło się spotkanie, podczas którego bp Wiesław Śmigiel oraz bp Józef Szamocki dziękowali przybyłym księżom wikariuszom za dotychczasową posługę i wręczyli dekrety posyłające ich do ...
czytaj całość »
- Nasi bracia nie jedli i nie pili z Panem Jezusem, jak Apostołowie po Zmartwychwstaniu, ale musieli przez wiarę doświadczyć tego, że Pan Bóg ich zaprasza, by byli przy Jego stole – mówił bp Józef Szamocki podczas święceń diakonatu, które odbyły się 15 czerwca w toruńskiej ...
czytaj całość »
Zakończyło się czerwcowe spotkanie z bł. ks. Stefanem Wincentym Frelichowskim.
czytaj całość »
11 czerwca w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu zgromadzili się kapłani, którzy 25 lat temu z rąk bpa Andrzeja Suskiego przyjęli sakrament święceń kapłańskich.
czytaj całość »
W dniach 9-11 czerwca w sanktuarium Maryjnym w Wardęgowie odbywają się obchody 300. rocznicy objawień Matki Bożej.
czytaj całość »
Diecezjalna pielgrzymka do Rzymu
Diecezjalna pielgrzymka do Rzymu
Biskupi Diecezji »
Biskup Wiesław Śmigiel

Biskup Diecezjalny

Wiesław Śmigiel
Biskup Józef Szamocki

Biskup Pomocniczy

Józef Szamocki
Biskup Andrzej Wojciech Suski

Biskup Senior

Andrzej Suski
Kalendarz »
KWI
20
Toruń - Centrum Dialogu, godz. 9.30
KWI
21
Niedziela Dobrego Pasterza
MAJ
3
Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski
Toruń, godz. 12.00
MAJ
11
Kongres Grup Modlitwy Ojca Pio Diecezji Toruńskiej
Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Grudziądzu
MAJ
15
Nasze spotkania z Janem Pawłem II
Toruń - Centrum Dialogu, godz. 18.00
Skrzynka modlitewna »
© Diecezja Toruńska - Wszelkie prawa zastrzeżone
Zabronione pobieranie i powielanie jakiejkolwiek części portalu
bez uprzednio uzyskanej zgody redakcji.
Informacja Prawna:
Redakcja Portalu:

ks. Paweł Borowski
tel. 56 622 35 30
email: redakcja@diecezja-torun.pl
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies
© 2015-2020 Wykonanie Marcin Koźliński / Hosting Twoje-Miasto Sp. z o.o. / SYSPiR CMS
KLAUZULA INFORMACYJNA

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:

  1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Diecezja Toruńska z siedzibą przy ul. Łaziennej 18 w Toruniu, reprezentowana przez Biskupa Diecezjalnego Wiesława Śmigla;
  2. inspektorem ochrony danych w Diecezji Toruńskiej jest ks. Paweł Kołatka, ul. Łazienna 18, 87-100 Toruń, tel. 56 622 35 30, email: inspektor@diecezja-torun.pl;
  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
  4. przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;
  5. odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Diecezja Toruńska, Redaktor Strony, oraz Podmiot Przetwarzający: Twoje-Miasto;
  6. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
  7. Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
  8. posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
  9. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
  10. przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.