Diecezja Toruńska

Diecezja Toruńska

»   Nowy Biskup Diecezji Toruńskiej

Bp Wiesław Śmigiel przewodniczył Liturgii przekazania Słowa Bożego. Wydarzenie miało miejsce 14 grudnia w kaplicy przy sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu.
– Maryja nikogo nie zostawia, nie ma takiej prośby, której, by nie wysłuchała. W swojej pomocy potrafi być bardzo dyskretna, ale i skuteczna - powiedział bp Wiesław Śmigiel podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w diecezjalnym sanktuarium Patronki diecezji ...
Trzy osoby otrzymały statuetki „Cor Bonum” przyznawane przez Caritas Diecezji Toruńskiej za zaangażowanie w wolontariat i służbę potrzebującym. Wręczenie statuetek odbyło się podczas opłatkowego spotkania pracowników, wolontariuszy i podopiecznych Caritas Diecezji Toruńskiej.
O mediach, które są narzędziem ewangelizacji mówił bp Wiesław Śmigiel w programie "Rozmowa dnia" na falach eteru Polskiego Radia Pomorza i Kujaw.
W ostatnim numerze "Głosu z Torunia" - toruńskiej edycji "Niedzieli" ukazał się wywiad z bp. Wiesławem Śmiglem, w którym Ksiądz Biskup opowiada o swoich priorytetach i pasjach.
Zakończyły się uroczystości związane z ingresem nowego biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla. Po kanonicznym objęciu diecezji w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP i sobotnim czuwaniu młodzieży w intencji nowego biskupa, w niedzielne południe odbył się uroczysty ingres do ...
Zakończyła się Msza św., wieńcząca trzydniowe obchody związane z ustanowieniem nowego biskupa diecezji toruńskiej
Diecezja toruńska gościnnym domem dla każdego, kto chce być bliżej Boga.
Ingres, czyli uroczyste wprowadzenie biskupa do katedry, jest ukoronowaniem trzydniowych obchodów związanych z nominacją nowego biskupa dla diecezji toruńskiej.
- Pragnę, abyście byli, byli w Kościele, w waszych parafiach, świadkami Jezusa Chrystusa i żywego Kościoła – mówił do młodych bp Wiesław Śmigiel podczas spotkania w trakcie modlitewnego czuwania przed ingresem.
Już dziś wieczorem w kościele akademickim w Toruniu odbędzie się czuwanie modlitewne w intencji nowego biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla. Czuwanie poprzedza uroczysty ingres do toruńskiej katedry, który odbędzie się w niedzielę 10 grudnia.
Nieszporami ku czci Niepokalanego poczęcia NMP rozpoczęło się w piątkowy wieczór (8 grudnia) kanoniczne objęcie diecezji toruńskiej przez bpa Wiesława Śmigla. W modlitwie uczestniczyli kapłani, osoby konsekrowane i wierni świeccy.
W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP rozpoczną się wydarzenia związane z objęciem diecezji toruńskiej przez nowego biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla.
Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Toruńskiej KOTWICA oraz Diecezjalna Rada Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Toruńskiej zapraszają na czuwanie w intencji bpa Wiesława Śmigla.
Bp Wiesław Śmigiel, mianowany przez papieża Franciszka biskupem toruńskim zaprasza na swój ingres.
Ingres biskupa Wiesława Śmigla do katedry toruńskiej odbędzie się w niedzielę, 10 grudnia br. o godz. 12.00. W uroczystościach weźmie udział nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Penacchio.
Słowa św. Pawła: "Stałem się wszystkim dla wszystkich", z Listu do Koryntian są dewizą posługi biskupiej bpa Wiesława Śmigla. Wymowne jest też znaczenie herbu biskupiego.
Otaczamy bpa Wiesława Śmigla życzliwą modlitwą - napisał Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego w komunikacie po ogłoszeniu nominacji nowego biskupa toruńskiego.
W sobotnie popołudnie delegacja księży diecezji toruńskiej udała się do Pelplina, by w kaplicy domu biskupiego modlić się razem z biskupem nominatem Wiesławem Śmiglem w intencji naszej diecezji oraz o potrzebne łaski w posłudze nowego biskupa.
Chciałbym przede wszystkim położyć nacisk na bycie blisko ludzi. Dla mnie priorytety są bardzo proste – ewangelizacja i duszpasterstwo, wszystkie inne sprawy są drugoplanowe – podkreśla bp Wiesław Śmigiel, który został mianowany nowym biskupem toruńskim.
W związku z nominacją bpa Wiesława Śmigla na biskupa toruńskiego, bp Andrzej Suski wystosował komunikat do kapłanów, osób konsekrowanych i wiernych świeckich.
Ojciec Święty Franciszek mianował biskupem diecezji toruńskiej bpa Wiesława Śmigla, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji pelplińskiej. Jego zawołaniem są słowa: „Omnibus omnia factus.” Jest ono nawiązaniem do słów św. Pawła: Stałem się wszystkim dla wszystkich.
Video »
Biskupi Diecezji »
Biskup Wiesław Śmigiel

Biskup Diecezjalny

Wiesław Śmigiel
Biskup Józef Szamocki

Biskup Pomocniczy

Józef Szamocki
Biskup Andrzej Wojciech Suski

Biskup Senior

Andrzej Suski
Liturgia na dziś »
Kalendarz »
GRU
18
Promocja książki bpa Andrzeja Suskiego
Toruń - Wydział Teologiczny UMK, godz. 17
GRU
19
Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju
Toruń - kościół Wniebowzięcia NMP, godz. 17 - Stary Rynek
GRU
20
Seminarium filozoficzno-teologiczne - prof. Łukasz Hardt
Toruń - Centrum Dialogu (pl. Frelichowskiego 1), godz. 18
GRU
22
Wigilia Miejska
Toruń - Rynek Nowomiejski, godz. 16
GRU
24
Pasterka z bp. Wiesławem Śmiglem
Toruń - Katedra, godz. 24
Skrzynka modlitewna »
© 2015-2017 Diecezja Toruńska
Redakcja Portalu

ks. Paweł Borowski
tel. 56 622 35 30
email: redakcja@diecezja-torun.pl
Informacja Prawna:
© 2015-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Hosting Twoje-Miasto Sp. z o.o. / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies