Diecezja Toruńska

Diecezja Toruńska

»   Artykuły powiązane z Bp Wiesławem Śmiglem

7 grudnia już po raz 28. świętowano w Toruniu urodziny Radia Maryja, które niesie przesłanie ewangeliczne Polakom w kraju i za granicą. Założyciel radia o. Tadeusz Rydzyk CSsR wielokrotnie wyrażał ogromną wdzięczność słuchaczom, za to, że od tak wielu lat wspierają to dzieło. ...
W dniach 12-15 listopada b.r. w Turznie pod Toruniem odbyły się rekolekcje (konwiwencja) dla kapłanów.
W dniach 16-17 listopada "Głos z Torunia" - diecezjalny dodatek do tygodnika "Niedziela" - obchodził swoje 25-lecie.
W samo południe 11 listopada na Rynku Nowomiejskim w Toruniu mieszkańcy oraz turyści zebrali się, by wziąć udział w wojewódzkich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Przybyli wspólnie z orkiestrą wojskową odśpiewali hymn narodowy oraz mogli skorzystać z atrakcji na ...
- Wśród wielu skojarzeń o Toruniu jest jedno niezwykle zobowiązujące i stanowiące szansę na dziś i na jutro: to miasto dialogu. Dialog zaś to szansa na zrozumienie, zbliżenie, a nawet współdziałanie. Wszystko to powinno się odbywać w duchu poszukiwania i dojścia do prawdy - ...
- Boża prawda nigdy nie mieszka w towarzystwie kłótni i wrogości - mówił bp Wiesław Śmigiel podczas konsekracji kościoła pw. św. Stanisława Biskupa i męczennika oraz św. Teresy od Dzieciątka w Grudziądzu. Podkreślił, że Chrystus rozmawiający z Samarytanką uczy nas, że Boga ...
20 października w Górsku bp Wiesław Śmigiel przewodniczył Mszy św. o kanonizację bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz w intencji ojczyzny. Eucharystia sprawowana była z okazji 35. rocznicy śmierci bł. ks. Jerzego.
- Życzę wam, aby to powołanie, które jest w waszych sercach, was niosło i sprawiało, że każdy dzień, jeśli będziecie czynili to, co wam mówi Pan, był dniem błogosławionym, dobrym, szczęśliwym – powiedział bp Wiesław Śmigiel do czterech kandydatów do obrzędu admissio w ...
17 października w Lisewie odbył się pogrzeb śp. ks. prał. Gerarda Gromowskiego, emerytowanego proboszcza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Lisewie. Uroczystościom pogrzebowym przewodniczył bp Wiesław Śmigiel.
Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020 na Wydziale Teologicznym UMK w Toruniu miała miejsce 10 października. Rozpoczęła się Eucharystią, której przewodniczył bp Wiesław Śmigiel, Wielki Kanclerz WT UMK. Koncelebransami byli m.in. biskup senior Andrzej Suski oraz ...
W tym roku przypada 35. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
28 września parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hartowcu przeżywała uroczystość konsekracji kościoła. Mszy św. przewodniczył bp Wiesław Śmigiel.
Prośba Biskupa Toruńskiego Wiesława Śmigla o modlitwę w intencji małżeństw i rodzin
9 września odbyło się II spotkanie duszpasterstwa parlamentarzystów, samorządowców i pracowników instytucji rządowych i samorządowych z terenu diecezji toruńskiej. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w Katedrze Świętych Janów.
W minioną niedzielę, 8 września, rzesze wiernych przybyły do Rywałdu, by uczcić Matkę Bożą Pocieszycielkę Strapionych.
7 września w grudziądzkim sanktuarium Matki Bożej Łaskawej rozpoczęły się uroczystości odpustowe. Mszy św. przewodniczył bp Wiesław Śmigiel.
Mimo deszczowej aury podczas 11. Dziękczynienia w Rodzinie w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu zgromadziły się prawdziwe tłumy.
Duszpasterz Parlamentarzystów i Samorządowców Diecezji Toruńskiej ks. prał. Marek Rumiński zaprasza na  II  spotkanie parlamentarzystów, samorządowców i pracowników instytucji rządowych i samorządowych z terenu diecezji toruńskiej
Biskup toruński Wiesław Śmigiel mianował nowym moderatorem Domowego Kościoła Diecezji Toruńskiej ks. kan. Dariusza Aniołkowskiego, proboszcza parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie.
W środę 4 września odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. ks. inf. Zygfryda Urbana, emerytowanego proboszcza parafii pw. św. Mikołaja w Chełmży.
Odsłonięty w ubiegłym roku w Toruniu Pomnik Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej 1939 r. stał się centralnym miejscem diecezjalnych i wojewódzkich obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Najmłodsza parafia w diecezji - pw. św. Andrzeja Apostoła w Toruniu - przeżywała dziś szczególny dzień.
Biskup Wiesław Śmigiel mianował Katarzynę i Marka Kalczyńskich z Grębocina nową para diecezjalną Domowego Kościoła. Będą oni posługiwać od września małżeństwom Domowego Kościoła na terenie diecezji toruńskiej.
12 sierpnia pątnicy z diecezji toruńskiej dotarli na Jasną Górę. Razem z nimi pielgrzymował biskup pomocniczy Józef Szamocki. Mszy św. na Wałach przewodniczył bp Wiesław Śmigiel.
11 sierpnia pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę odwiedził bp Wiesław Śmigiel, który 12 sierpnia razem z pielgrzymami pokłoni się Jasnogórskiej Pani i będzie sprawował Eucharystię na Wałach.
Diecezjalny duszpasterz rolników oraz proboszcz parafii pw. św. Marcina w Boleszynie zapraszają na doroczne święto plonów, które odbędzie się 25 sierpnia w Boleszynie.
Od 4 do 14 sierpnia trwa w Toruniu Minipielgrzymka. Każdego dnia uczestniczą w niej osoby, które łączą się duchowo z pątnikami zmierzającymi do Matki Bożej Częstochowskiej.
"Pielgrzymka to doskonała szkoła życia, która uczy nas właściwej hierarchii wartości" - mówił bp Wiesław Śmigiel podczas Mszy św. w toruńskiej katedrze Świętych Janów.
3 sierpnia w sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej w Lisewie odbyło się doroczne spotkanie członków Żywego Różańca.
Toruńskie obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego z udziałem środowisk kombatanckich, władz województwa i miasta oraz duchowieństwa na czele z biskupem toruńskim Wiesławem Śmiglem.
Parafia pw. św. Jakuba Apostoła Większego obchodziła 28 lipca swój odpust parafialny, choć wspomnienie patrona kościoła przypada na 25 lipca. Z tej okazji swoje święto obchodziło również Bractwo św. Jakuba Apostoła, działające w Toruniu.
Od 18 do 21 lipca trwają w Hartowcu Diecezjalne Dni Młodzieży. Spotkanie skupia blisko 250 młodych ludzi, którzy wraz z opiekunami, duszpasterzami, siostrami zakonnymi i klerykami spędzają wakacyjny czas na pogłębianiu swojej wiary. Podczas konferencji rozważają temat ...
- Kościół potrzebuje ludzi młodych - powiedział biskup toruński Wiesław Śmigiel podczas Mszy św. inaugurującej obóz integracyjno-formacyjny dla około tysiąca uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Młodzi ...
- Policjanci potrzebują hartu ducha i niezwykłej odwagi, by wykonywać swoje zadania. Macie trudną pracę, pełną ryzyka, które niesie codzienność. Pamiętajcie o modlitwie i zaufaniu Bogu - powiedział do policjantów bp Wiesław Śmigiel podczas Mszy św. w toruńskiej katedrze ...
- Maryja przypomina nam o ludzkiej godności, o godności dzieci Bożych; przypomina o godności mężczyzny i kobiety, o godności miłości i wierności małżeńskiej, o godności młodzieńca i dziewczyny, o godności dziecka, o jego szacunku, o szacunku dla jego integralności i ...
1 lipca rozpoczęły się doroczne obchody ku czci Matki Bożej Lipskiej.
- Maryja całym swoim życiem uczy Kościół, każdego z nas, że tylko posłuszeństwo Słowu Bożemu może dać nam szczęście – powiedział biskup toruński Wiesław Śmigiel podczas uroczystych obchodów ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Patronki diecezji toruńskiej. Obchody ...
W uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela patrona miasta, kapituły i katedry została odprawiona Msza św. odpustowa
24 czerwca w uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Kurii Diecezjalnej Toruńskiej odbyło się spotkanie, podczas którego bp Wiesław Śmigiel oraz bp Józef Szamocki dziękowali przybyłym księżom wikariuszom za dotychczasową posługę i wręczyli dekrety posyłające ich do ...
W Zespole Szkół Salezjańskich w Toruniu 23 czerwca miało miejsce zakończenie roku formacyjnego Ruchu Światło-Życie.
- Nikt nie przyjmuje kapłaństwa tylko dla siebie. To sakrament wspólnotowy, społeczny. Przyjmujemy kapłaństwo dla innych, by pięknie żyć i innych prowadzić do zbawienia – powiedział bp Wiesław Śmigiel podczas święceń prezbiteratu w Katedrze Świętych Janów w Toruniu
- Przychodzimy tutaj ze świadomością, że potrzebujemy pokarmu na życie wieczne - mówił bp Wiesław Śmigiel podczas Mszy św. w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w toruńskiej katedrze Świętych Janów.
Biskup toruński Wiesław Śmigiel udziela w dniu 21 czerwca (piątek po Bożym Ciele) dyspensy wszystkim diecezjanom i gościom przebywającym na terenie diecezji toruńskiej.
17 czerwca biskup toruński Wiesław Śmigiel wręczył nominacje proboszczowskie ośmiu kapłanom naszej diecezji. Wśród nominowanych jest 5 kapłanów, którzy obejmują urząd proboszcza po raz pierwszy.
W poniedziałek 17 czerwca biskup toruński Wiesław Śmigiel podziękował ks. prof. dr. hab. Dariuszowi Zagórskiemu za wieloletnią posługę rektora w Wyższym Seminarium Duchownym w Toruniu i mianował nowym rektorem ks. dr. Stanisława Adamiaka.
15 czerwca w kaplicy Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu miała miejsce uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem bpa Wiesława Śmigla. W czasie Mszy św. zostały wprowadzone relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej, polskiej pielęgniarki.
12 czerwca w sanktuarium Błogosławionych Męczenników Działdowskich odbyły się uroczyste obchody nieupamiętniające 20. rocznicę ich beatyfikacji.
11 czerwca w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu zgromadzili się kapłani, którzy 25 lat temu z rąk bpa Andrzeja Suskiego przyjęli sakrament święceń kapłańskich.
- Dziękuję za te 25 lat kapłaństwa, przepraszam, za wszystko, co było z mojej strony zbyt małym zaangażowaniem, proszę o dalsze siły, abym cały był dla Kościoła, dla diecezji, kapłanów, sióstr zakonnych, dla każdego kogo spotykam – powiedział 8 czerwca bp Wiesław Śmigiel ...
- Trzeba nam wyjść z naszych komór celnych, trzeba przełamać uprzedzenie wobec Kościoła i przestać się przejmować tym, co powiedzą inni. Trzeba wyjść z komory, którą ukształtowały obiegowe opinie, uogólnienia, grzechy i złośliwości. Trzeba zwyczajnie poszukać Pana Jezusa – ...
7 czerwca z okazji święta województwa kujawsko-pomorskiego bp Wiesław Śmigiel przewodniczył Mszy św. w toruńskiej katedrze.
W Szkole Podstawowej nr 19 w Toruniu - ponad stuletniej placówce edukacyjnej, noszącej imię bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego - 5 czerwca odbyło się poświęcenie sztandaru. W uroczystości wziął udział i sztandar poświęcił bp Wiesław Śmigiel.
Z okazji święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego, 10. rocznicy nadania miastu Jabłonowo Pomorskie patronatu bł. Marii Karłowskiej oraz 125. lat istnienia Zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej, którego bł. Maria Karłowska była założycielką, w dniu 2 czerwca w ...
„Eschatos kai diakonos” – ostatni i sługa – to zawołanie biskupie abpa Tymona Tytusa Chmieleckiego, które przypomina o słowach Jezusa skierowanych do uczniów spierających się o to, kto z nich jest największy. – Pragnę, by te słowa wyznaczały kierunek mojej misji – podkreślił ...
29 maja przypada 25. rocznica święceń kapłańskich bpa Wiesława Śmigla.
25 maja 2019 r. już po raz trzynasty odbył się Rajd rowerowy śladami bł. ks. Frelichowskiego.
Bp Wiesław Śmigiel mianował p. Beatę Girzyńską wicedyrektorem Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Toruńskiej.
Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza (Mk 9, 42).
20 maja w kościele pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Toruniu odbyła się ceremonia pogrzebowa śp. ks. kan. Bernarda Cybulskiego.
W Katedrze Świętych Janów 17 maja zainaugurowano XXXIV Świętojański Festiwal Organowy
17 maja w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu zainaugurowano Rok św. Jana Pawła II w województwie kujawsko-pomorskim.
W nawiązaniu do filmu p. Tomasza Sekielskiego pt. „Tylko nie mów nikomu” biskup toruński Wiesław Śmigiel powiedział: „Film ten rodzi smutek, przygnębienie i współczucie wobec ofiar oraz jest jeszcze jednym wezwaniem do wielkiego rachunku sumienia, a także do bezwzględnej ...
W czwartek 16 maja odbyło się otwarcie nowego budynku Brodnickiego Centrum Caritas im. Bpa Jana Chrapka, który mieści się przy ul. Gajdy 3 w Brodnicy. Do zmodernizowanego budynku zostały przeniesione Bursa Szkolna, Środowiskowy Dom Samopomocy oraz biura
Marszałek Piotr Całbecki 15 maja odwiedził toruński dom Zgromadzenia Sióstr Świętej Elżbiety, gdzie spotkał się z s. Bertillą Stark, która od 45 lat z wielkim oddaniem opiekuje się osobami chorymi i ubogimi. Siostra Bertilla otrzymała najwyższe wojewódzkie odznaczenie - ...
– Maryja nie objawiła się jako znak zagłady, ale jako znak nadziei, gdyż pokazuje drogę ocalenia – powiedział bp Wiesław Śmigiel podczas koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej. Koronacja odbyła się w toruńskiej parafii pw. św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza ...
15 maja 1130 roku w Madrycie zmarł Izydor Oracz, który został obwołany patronem rolników w całej Europie już w XVII wieku. W diecezji toruńskiej kult św. Izydora rozwijany jest od 2004, szczególnie za przyczyną Bractwa św. Izydora. Na doroczne uroczystości patronalne w tym ...
Dziś, we wspomnienie św. Floriana, miały miejsce wojewódzkie obchody dnia strażaka.
- Bóg jest Panem historii i choć pozory mogą sugerować Jego nieobecność, ostatecznie pokona On wszelkie zło – mówił bp Wiesław Śmigiel podczas Mszy św. na toruńskim Rynku Staromiejskim.
- Boże miłosierdzie daje nadzieję, ale też przypomina o złu, przestrzega przed grzechem. W żadnej mierze miłosierdzie nie może usprawiedliwiać grzechu, ale ma przed nim chronić – podkreślił w homilii bp Wiesław Śmigiel podczas diecezjalnych obchodów Święta Miłosierdzia, które ...
W dniach 26-28 kwietnia w Toruniu odbywa się XXII Forum Polonijne pod hasłem „Patriotyzm w kulturze i tradycji narodowej” .
– By mogło się w nas dokonać zmartwychwstanie trzeba wejść do grobu, by tam zostawić wszystkie nasze grzechy - powiedział bp Wiesław Śmigiel podczas Wigilii Paschalnej sprawowanej w toruńskiej katedrze. Podczas uroczystej celebracji biskup toruński udzielił sakramentów ...
Umiłowani w Chrystusie siostry i bracia!
Misterium Męki Pańskiej w Grębocinie każdego roku przyciąga rzesze wiernych, którzy chcą pochylić się nad tajemnicą męki i śmierci Chrystusa. Tegoroczne misterium, w którym uczestniczył także bp Wiesław Śmigiel zgromadziło blisko 4 tysiące osób.
- Dzisiaj spotykamy się tu po raz kolejny, aby postawić Eucharystię w centrum naszego życia i działania Kościoła – powiedział do wiernych bp Wiesław Śmigiel podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej w toruńskiej katedrze Świętych Janów
- W mocy Ducha Świętego jesteśmy w stanie poważnie traktować przyrzeczenia kapłańskie – mówił bp Wiesław Śmigiel do kapłanów zebranych na Mszy Krzyżma w toruńskiej katedrze Świętych Janów w Wielki Czwartek
- Wasze życie jest niepowtarzalne - powiedział bp Wiesław Śmigiel do młodych podczas Diecezjalnego Spotkania Młodzieży w Niedzielę Palmową. Hasłem tegorocznego spotkania, w którym wzięło udział blisko 800 osób, były słowa: „Jesteśmy Bożym TERAZ!”
Przez Toruń przeszła dziś Miejska Droga Krzyżowa.
W sobotę 13 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 16.00 w toruńskiej katedrze bp Wiesław Śmigiel udzieli sakramentu bierzmowania osobom dorosłym
​​​​​​​W dniach 1-3 kwietnia w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu odbyły się rekolekcje wielkopostne dla nauczycieli, lekarzy, pracowników administracji i mediów.
3 kwietnia odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Diecezji Toruńskiej im. Wandy Szuman. Poświęcenia obiektu dokonał bp Wiesław Śmigiel.
W sobotę 30 marca br. Toruń stał się centrum oazowej działalności filii pelplińskiej Ruchu Światło-Życie. W jej skład wchodzą diecezje: bydgoska, elbląska, gdańska, gnieźnieńska, pelplińska, toruńska i warmińska. Tego dnia do Centrum Dialogu im. Jana Pawła II przyjechali ...
26 marca w kościele pw. Matki Bożej Śnieżnej w Srebrnikach odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. ks. kan. Wojciecha Ostoi-Lniskiego
Komunikat biskupa toruńskiego w związku z nominacją ks. prał. Tymona Chmieleckiego na nuncjusza apostolskiego w Gwinei i Mali.
- Diecezja to przede wszystkim ludzie - powiedział bp Wiesław Śmigiel podczas Mszy św. w 27. rocznicę ustanowienia diecezji toruńskiej. Eucharystii w toruńskiej katedrze przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio
25 marca odbyła się uroczystość poświęcenia Domu Kapłańskiego "Fraternitas".
W sobotni wieczór 23 marca w toruńskiej katedrze odbył się wyjątkowy koncert pasyjny z cyklu "14 Katedr".
W Zespole Szkół Salezjańskich Don Bosco w Toruniu 23 marca zakończono Diecezjalny Konkurs Biblijny „Czytam Pismo Święte” Ewangelia wg św. Mateusza
Toruńska parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej oraz działająca przy niej II wspólnota neokatechumenalna zapraszają na uroczyste wyznanie wiary (redditio symboli).
16 marca w Toruniu odbył się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Diecezji Toruńskiej. Mszy św. w sanktuarium Miłosierdzia Bożego przewodniczył bp Wiesław Śmigiel.
W toruńskiej katedrze Świętych Janów miał miejsce koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II.
15 marca w kościele pw. św. Jana Chrzciciela i św. Michała Archanioła w Lubawie odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. ks. Andrzeja Szauera.
Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski pierwszy piątek Wielkiego Postu, w tym roku 8 marca, jest dniem modlitwy wynagradzającej oraz postu i pokuty za grzechy wykorzystywania seksualnego nieletnich przez niektórych duchownych.
– Wielki Post to zachęta byśmy się modlili o pojednanie w naszym narodzie, naszych rodzinach i naszych wspólnotach – powiedział biskup toruński Wiesław Śmigiel podczas Mszy św. z obrzędem posypania głów popiołem. Środa popielcowa rozpoczyna w Kościele czas Wielkiego Postu, ...
- Żołnierze Niezłomni padli ofiarą nie tylko wojny, ale także złego słowa - powiedział bp Wiesław Śmigiel w toruńskiej katedrze podczas Mszy św. w intencji Żołnierzy Wyklętych. Niedzielna Msza św. wpisywała się w toruńskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, ...
– Pomimo różnych tendencji, które się pojawiają, nawet skomasowanej krytyki tradycyjnej rodziny, rodzina w świadomości Polaków jest niezwykle ważna – powiedział bp Wiesław Śmigiel podczas sympozjum naukowego, które odbyło się w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w ...
W czwartek 21 lutego odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. ks. kan. Marcina Labuhna, emerytowanego proboszcza parafii w Lembargu. 
– Kościół potrzebuje świadomych, dojrzałych ludzi, którzy wezmą odpowiedzialność za losy swoich wspólnot i poniosą wartości w swoje środowiska – powiedział ks. dr Andrzej Lubowicki, asystent generalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży na zakończenie Ogólnopolskiej Sesji ...
- Słowo i Eucharystia budują z nas wspólnotę miłości - powiedział bp Wiesław Śmigiel podczas Mszy św. dziękczynnej za 85 lat istnienia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Msza św. sprawowana w kaplicy toruńskiego seminarium była centralnym wydarzeniem trzydniowych obrad ...
18 stycznia 1959 roku w katedrze pelplińskiej święcenia kapłańskie z rąk bp. Józefa Kowalskiego przyjął dk. Tadeusz Nowicki. Po 60 latach w bazylice grudziądzkiej pod przewodnictwem biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla oraz w obecności biskupa seniora Andrzeja Suskiego, ...
- Prośmy Boga, by chronił nas od nienawiści i przemocy oraz o to, by nasze myśli i słowa chronił od nienawiści skierowanej przeciwko drugiemu człowiekowi – powiedział biskup toruński Wiesław Śmigiel podczas Mszy św. w intencji zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W ...
Video »
Biskupi Diecezji »
Biskup Wiesław Śmigiel

Biskup Diecezjalny

Wiesław Śmigiel
Biskup Józef Szamocki

Biskup Pomocniczy

Józef Szamocki
Biskup Andrzej Wojciech Suski

Biskup Senior

Andrzej Suski
Kalendarz »
GRU
12
Toruń - Centrum Dialogu im. Jana Pawła II, pl. ks. Frelichowskiego 1, godz. 11.00
GRU
12
Chełmża - Biblioteka Publiczna im. J. Prejsa, godz. 17.00
GRU
26
Świąteczny koncert charytatywny
Brodnica - kościół szkolny, godz. 16.00
Skrzynka modlitewna »
© Diecezja Toruńska - Wszelkie prawa zastrzeżone
Zabronione pobieranie i powielanie jakiejkolwiek części portalu
bez uprzednio uzyskanej zgody redakcji.
Redakcja Portalu

ks. Paweł Borowski
tel. 56 622 35 30
email: redakcja@diecezja-torun.pl
Informacja Prawna:
© 2015-2019 Wykonanie Marcin Koźliński / Hosting Twoje-Miasto Sp. z o.o. / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies
KLAUZULA INFORMACYJNA

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:

  1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Diecezja Toruńska z siedzibą przy ul. Łaziennej 18 w Toruniu, reprezentowana przez Biskupa Diecezjalnego Wiesława Śmigla;
  2. inspektorem ochrony danych w Diecezji Toruńskiej jest ks. Paweł Kołatka, ul. Łazienna 18, 87-100 Toruń, tel. 56 622 35 30, email: inspektor@diecezja-torun.pl;
  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
  4. przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;
  5. odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Diecezja Toruńska, Redaktor Strony, oraz Podmiot Przetwarzający: Twoje-Miasto;
  6. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
  7. Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
  8. posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
  9. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
  10. przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.