Diecezja Toruńska

Diecezja Toruńska

»   Artykuły powiązane z Bp Wiesławem Śmiglem

Duchowa Adopcja Medyka – to akcja zainicjowana 29 marca przez toruńską wspólnotę „Słowo Życia” wraz ze Stowarzyszeniem im. Ani Bicz „Święci z sąsiedztwa”. DAM to niesienie pomocy osobom, które walczą z groźnym koronawirusem „na pierwszej linii frontu”.
W uroczystość Zwiastowania Pańskiego bp Wiesław Śmigiel przewodniczył Mszy św. w toruńskiej katedrze. Wydarzenie to było wyjątkowe, bo po raz pierwszy od 28 lat istnienia diecezji toruńskiej Msza św. sprawowana była w pustym kościele. Oprócz kapłanów było zaledwie kilka osób.
W związku z pandemią koronawirusa Biskup Toruński Wiesław Śmigiel skierował do wiernych słowo, w którym podkreśla, że jako Kościół zdajemy trudny egzamin, najpierw z wiary i nadziei, a zaraz potem z będącej ich owocem konkretnej (a nie deklaratywnej) miłości bliźniego, ...
W związku ze wskazaniami Prezydium Konferencji Episkopatu Polski oraz rozporządzeniem władz, dotyczącym ograniczenia liczby uczestników zgromadzeń religijnych do 5 osób, bp Wiesław Śmigiel udziela dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. wszystkim ...
W związku z wprowadzeniem przez władze państwowe stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce Biskup Toruński Wiesław Śmigiel kieruje do wiernych Diecezji Toruńskiej słowo.
W związku z Komunikatem Rady Stałej KEP z dnia 12 marca 2020 r. wprowadzam wszystkie zalecenia Rady Stałej jako obowiązujące na terenie Diecezji Toruńskiej oraz polecam duchownym, aby zapoznali z nimi wiernych.
W związku z rozprzestrzenianiem się w Polsce koronawirusa Premier Polski i Minister Edukacji Narodowej podjęli decyzję, że od dnia 12 marca br. zostaną zawieszone zajęcia dydaktyczno-wychowawczych oraz od 16 do 28 marca zostają zamknięte placówki oświatowe.
Msza św. na rozpoczęcie sezonu żużlowego miała miejsce 8 marca w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Górsku.
W pierwszą sobotę marca w toruńskiej katedrze odbyło się kolejne nabożeństwo ku czci Matki Bożej z Lourdes z procesją różańcową. Modlitwa połączona była z diecezjalnym zawierzeniem kobiet diecezji toruńskiej. Kobiety różnych stanów złożyły swoje życie w ręce Maryi, oddając ...
W dniach 18 lutego - 1 marca w Częstochowie miała miejsce kongregacja odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie
Zgodnie z zaleceniami Komisji Episkopatu Polski 28 lutego - w I piątek wielkiego Postu - modlono się w intencji ofiar wykorzystania seksualnego.
- W Wielkim Poście mamy okazję, aby przez 40 dni zbliżać się do Boga, by żyć na oczach Boga, a nie na oczach ludzi - powiedział biskup toruński Wiesław Śmigiel podczas Mszy św. rozpoczynającej czas Wielkiego Postu. W toruńskiej katedrze zgromadzili się licznie wierni wraz z ...
W sanktuarium bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego w Toruniu odbyły się centralne obchody 75. rocznicy śmierci Błogosławionego. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił bp Arkadiusz Okroj, biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej, który podkreślił, że bł. ks. Stefan jest ...
W diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu miały dziś miejsce obchody Światowego Dnia Chorego.
W kościele pw. Św. Jakuba Apostoła w Toruniu 9 lutego sprawowana była Eucharystia w intencji o rychłą beatyfikację Sługi Bożego bpa Adolfa Piotra Szelążka w jego 70 rocznicę śmierci.
- Powołanie zakonne to codzienne umieranie dla grzechu, słabości, ale z powodu Chrystusa, aby żyć w Nim – mówił bp Wiesław Śmigiel podczas diecezjalnych obchodów Dnia Życia Konsekrowanego w Toruniu.
W Chełmży świętowano niepodległość 21 stycznia.
"Ułani! Ułani jadą!" - tym okrzykiem rozpoczęła się inscenizacja wydarzeń, które miały miejsce w Toruniu równo sto lat temu.
16 stycznia obchodzono 5-lecie Muzeum Diecezjalnego w Toruniu. Kolejna rocznica istnienia tej instytucji na terenie naszej diecezji była okazją do krótkiego podsumowania i zapoznania się z ofertą.
​​​​​​​- Wpatrując się w historię i ucząc się od poprzednich pokoleń, chcemy wspólnym wysiłkiem dar niepodległości i pokoju przekazać bezpiecznie następnym pokoleniom – mówił bp Wiesław Śmigiel 10 stycznia podczas Mszy św. za Ojczyznę w toruńskiej katedrze Świętych Janów.
Przez toruńską starówkę przeszedł dziś Orszak Trzech Króli.
Koncert z cyklu "Betlejem w Polsce" dotarł w tym roku do Torunia.
– Niech nadchodzący rok będzie czasem wyboru Boga – powiedział bp Wiesław Śmigiel podczas Mszy św. w toruńskiej katedrze sprawowanej na zakończenie roku 2019. Zaznaczył, że Pismo św. mówi w co wierni powinni się przyodziewać. Wskazał na duchową szatę, która pomoże nam kroczyć ...
Jak co roku w Niedzielę Świętej Rodziny Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego w Toruniu wypełniła się kolędującymi rodzinami.
Do zaufania Bożej dobroci i poszukiwania Boga w codzienności zachęcał wiernych bp Wiesław Śmigiel podczas Pasterki w toruńskiej katedrze.
12 grudnia w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu odbyło się podsumowanie projektu Archiwum Akt Dawnych Diecezji Toruńskiej "Opracowanie, konserwacja i udostępnienie archiwum dokumentowego z Nowego Miasta Lubawskiego przechowywanego w Archiwum Akt Dawnych Diecezji ...
Tegoroczne przedświąteczne spotkanie młodzieży OHP naszego regionu odbyło się w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Grudziądzu.
Mszą św. w toruńskim kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego rozpoczęło się 10 grudnia spotkanie opłatkowe Caritas Diecezji Toruńskiej.
Dziś swoje imieniny obchodzi bp Wiesław Śmigiel
7 grudnia już po raz 28. świętowano w Toruniu urodziny Radia Maryja, które niesie przesłanie ewangeliczne Polakom w kraju i za granicą. Założyciel radia o. Tadeusz Rydzyk CSsR wielokrotnie wyrażał ogromną wdzięczność słuchaczom, za to, że od tak wielu lat wspierają to dzieło. ...
W dniach 12-15 listopada b.r. w Turznie pod Toruniem odbyły się rekolekcje (konwiwencja) dla kapłanów.
W dniach 16-17 listopada "Głos z Torunia" - diecezjalny dodatek do tygodnika "Niedziela" - obchodził swoje 25-lecie.
W samo południe 11 listopada na Rynku Nowomiejskim w Toruniu mieszkańcy oraz turyści zebrali się, by wziąć udział w wojewódzkich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Przybyli wspólnie z orkiestrą wojskową odśpiewali hymn narodowy oraz mogli skorzystać z atrakcji na ...
- Wśród wielu skojarzeń o Toruniu jest jedno niezwykle zobowiązujące i stanowiące szansę na dziś i na jutro: to miasto dialogu. Dialog zaś to szansa na zrozumienie, zbliżenie, a nawet współdziałanie. Wszystko to powinno się odbywać w duchu poszukiwania i dojścia do prawdy - ...
- Boża prawda nigdy nie mieszka w towarzystwie kłótni i wrogości - mówił bp Wiesław Śmigiel podczas konsekracji kościoła pw. św. Stanisława Biskupa i męczennika oraz św. Teresy od Dzieciątka w Grudziądzu. Podkreślił, że Chrystus rozmawiający z Samarytanką uczy nas, że Boga ...
20 października w Górsku bp Wiesław Śmigiel przewodniczył Mszy św. o kanonizację bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz w intencji ojczyzny. Eucharystia sprawowana była z okazji 35. rocznicy śmierci bł. ks. Jerzego.
- Życzę wam, aby to powołanie, które jest w waszych sercach, was niosło i sprawiało, że każdy dzień, jeśli będziecie czynili to, co wam mówi Pan, był dniem błogosławionym, dobrym, szczęśliwym – powiedział bp Wiesław Śmigiel do czterech kandydatów do obrzędu admissio w ...
17 października w Lisewie odbył się pogrzeb śp. ks. prał. Gerarda Gromowskiego, emerytowanego proboszcza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Lisewie. Uroczystościom pogrzebowym przewodniczył bp Wiesław Śmigiel.
Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020 na Wydziale Teologicznym UMK w Toruniu miała miejsce 10 października. Rozpoczęła się Eucharystią, której przewodniczył bp Wiesław Śmigiel, Wielki Kanclerz WT UMK. Koncelebransami byli m.in. biskup senior Andrzej Suski oraz ...
W tym roku przypada 35. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
28 września parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hartowcu przeżywała uroczystość konsekracji kościoła. Mszy św. przewodniczył bp Wiesław Śmigiel.
Prośba Biskupa Toruńskiego Wiesława Śmigla o modlitwę w intencji małżeństw i rodzin
9 września odbyło się II spotkanie duszpasterstwa parlamentarzystów, samorządowców i pracowników instytucji rządowych i samorządowych z terenu diecezji toruńskiej. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w Katedrze Świętych Janów.
W minioną niedzielę, 8 września, rzesze wiernych przybyły do Rywałdu, by uczcić Matkę Bożą Pocieszycielkę Strapionych.
7 września w grudziądzkim sanktuarium Matki Bożej Łaskawej rozpoczęły się uroczystości odpustowe. Mszy św. przewodniczył bp Wiesław Śmigiel.
Mimo deszczowej aury podczas 11. Dziękczynienia w Rodzinie w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu zgromadziły się prawdziwe tłumy.
Duszpasterz Parlamentarzystów i Samorządowców Diecezji Toruńskiej ks. prał. Marek Rumiński zaprasza na  II  spotkanie parlamentarzystów, samorządowców i pracowników instytucji rządowych i samorządowych z terenu diecezji toruńskiej
Biskup toruński Wiesław Śmigiel mianował nowym moderatorem Domowego Kościoła Diecezji Toruńskiej ks. kan. Dariusza Aniołkowskiego, proboszcza parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie.
W środę 4 września odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. ks. inf. Zygfryda Urbana, emerytowanego proboszcza parafii pw. św. Mikołaja w Chełmży.
Odsłonięty w ubiegłym roku w Toruniu Pomnik Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej 1939 r. stał się centralnym miejscem diecezjalnych i wojewódzkich obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Najmłodsza parafia w diecezji - pw. św. Andrzeja Apostoła w Toruniu - przeżywała dziś szczególny dzień.
Biskup Wiesław Śmigiel mianował Katarzynę i Marka Kalczyńskich z Grębocina nową para diecezjalną Domowego Kościoła. Będą oni posługiwać od września małżeństwom Domowego Kościoła na terenie diecezji toruńskiej.
12 sierpnia pątnicy z diecezji toruńskiej dotarli na Jasną Górę. Razem z nimi pielgrzymował biskup pomocniczy Józef Szamocki. Mszy św. na Wałach przewodniczył bp Wiesław Śmigiel.
11 sierpnia pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę odwiedził bp Wiesław Śmigiel, który 12 sierpnia razem z pielgrzymami pokłoni się Jasnogórskiej Pani i będzie sprawował Eucharystię na Wałach.
Diecezjalny duszpasterz rolników oraz proboszcz parafii pw. św. Marcina w Boleszynie zapraszają na doroczne święto plonów, które odbędzie się 25 sierpnia w Boleszynie.
Od 4 do 14 sierpnia trwa w Toruniu Minipielgrzymka. Każdego dnia uczestniczą w niej osoby, które łączą się duchowo z pątnikami zmierzającymi do Matki Bożej Częstochowskiej.
"Pielgrzymka to doskonała szkoła życia, która uczy nas właściwej hierarchii wartości" - mówił bp Wiesław Śmigiel podczas Mszy św. w toruńskiej katedrze Świętych Janów.
3 sierpnia w sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej w Lisewie odbyło się doroczne spotkanie członków Żywego Różańca.
Toruńskie obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego z udziałem środowisk kombatanckich, władz województwa i miasta oraz duchowieństwa na czele z biskupem toruńskim Wiesławem Śmiglem.
Parafia pw. św. Jakuba Apostoła Większego obchodziła 28 lipca swój odpust parafialny, choć wspomnienie patrona kościoła przypada na 25 lipca. Z tej okazji swoje święto obchodziło również Bractwo św. Jakuba Apostoła, działające w Toruniu.
Od 18 do 21 lipca trwają w Hartowcu Diecezjalne Dni Młodzieży. Spotkanie skupia blisko 250 młodych ludzi, którzy wraz z opiekunami, duszpasterzami, siostrami zakonnymi i klerykami spędzają wakacyjny czas na pogłębianiu swojej wiary. Podczas konferencji rozważają temat ...
- Kościół potrzebuje ludzi młodych - powiedział biskup toruński Wiesław Śmigiel podczas Mszy św. inaugurującej obóz integracyjno-formacyjny dla około tysiąca uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Młodzi ...
- Policjanci potrzebują hartu ducha i niezwykłej odwagi, by wykonywać swoje zadania. Macie trudną pracę, pełną ryzyka, które niesie codzienność. Pamiętajcie o modlitwie i zaufaniu Bogu - powiedział do policjantów bp Wiesław Śmigiel podczas Mszy św. w toruńskiej katedrze ...
- Maryja przypomina nam o ludzkiej godności, o godności dzieci Bożych; przypomina o godności mężczyzny i kobiety, o godności miłości i wierności małżeńskiej, o godności młodzieńca i dziewczyny, o godności dziecka, o jego szacunku, o szacunku dla jego integralności i ...
1 lipca rozpoczęły się doroczne obchody ku czci Matki Bożej Lipskiej.
- Maryja całym swoim życiem uczy Kościół, każdego z nas, że tylko posłuszeństwo Słowu Bożemu może dać nam szczęście – powiedział biskup toruński Wiesław Śmigiel podczas uroczystych obchodów ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Patronki diecezji toruńskiej. Obchody ...
W uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela patrona miasta, kapituły i katedry została odprawiona Msza św. odpustowa
24 czerwca w uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Kurii Diecezjalnej Toruńskiej odbyło się spotkanie, podczas którego bp Wiesław Śmigiel oraz bp Józef Szamocki dziękowali przybyłym księżom wikariuszom za dotychczasową posługę i wręczyli dekrety posyłające ich do ...
W Zespole Szkół Salezjańskich w Toruniu 23 czerwca miało miejsce zakończenie roku formacyjnego Ruchu Światło-Życie.
- Nikt nie przyjmuje kapłaństwa tylko dla siebie. To sakrament wspólnotowy, społeczny. Przyjmujemy kapłaństwo dla innych, by pięknie żyć i innych prowadzić do zbawienia – powiedział bp Wiesław Śmigiel podczas święceń prezbiteratu w Katedrze Świętych Janów w Toruniu
- Przychodzimy tutaj ze świadomością, że potrzebujemy pokarmu na życie wieczne - mówił bp Wiesław Śmigiel podczas Mszy św. w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w toruńskiej katedrze Świętych Janów.
Biskup toruński Wiesław Śmigiel udziela w dniu 21 czerwca (piątek po Bożym Ciele) dyspensy wszystkim diecezjanom i gościom przebywającym na terenie diecezji toruńskiej.
17 czerwca biskup toruński Wiesław Śmigiel wręczył nominacje proboszczowskie ośmiu kapłanom naszej diecezji. Wśród nominowanych jest 5 kapłanów, którzy obejmują urząd proboszcza po raz pierwszy.
W poniedziałek 17 czerwca biskup toruński Wiesław Śmigiel podziękował ks. prof. dr. hab. Dariuszowi Zagórskiemu za wieloletnią posługę rektora w Wyższym Seminarium Duchownym w Toruniu i mianował nowym rektorem ks. dr. Stanisława Adamiaka.
15 czerwca w kaplicy Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu miała miejsce uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem bpa Wiesława Śmigla. W czasie Mszy św. zostały wprowadzone relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej, polskiej pielęgniarki.
12 czerwca w sanktuarium Błogosławionych Męczenników Działdowskich odbyły się uroczyste obchody nieupamiętniające 20. rocznicę ich beatyfikacji.
11 czerwca w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu zgromadzili się kapłani, którzy 25 lat temu z rąk bpa Andrzeja Suskiego przyjęli sakrament święceń kapłańskich.
- Dziękuję za te 25 lat kapłaństwa, przepraszam, za wszystko, co było z mojej strony zbyt małym zaangażowaniem, proszę o dalsze siły, abym cały był dla Kościoła, dla diecezji, kapłanów, sióstr zakonnych, dla każdego kogo spotykam – powiedział 8 czerwca bp Wiesław Śmigiel ...
- Trzeba nam wyjść z naszych komór celnych, trzeba przełamać uprzedzenie wobec Kościoła i przestać się przejmować tym, co powiedzą inni. Trzeba wyjść z komory, którą ukształtowały obiegowe opinie, uogólnienia, grzechy i złośliwości. Trzeba zwyczajnie poszukać Pana Jezusa – ...
7 czerwca z okazji święta województwa kujawsko-pomorskiego bp Wiesław Śmigiel przewodniczył Mszy św. w toruńskiej katedrze.
W Szkole Podstawowej nr 19 w Toruniu - ponad stuletniej placówce edukacyjnej, noszącej imię bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego - 5 czerwca odbyło się poświęcenie sztandaru. W uroczystości wziął udział i sztandar poświęcił bp Wiesław Śmigiel.
Z okazji święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego, 10. rocznicy nadania miastu Jabłonowo Pomorskie patronatu bł. Marii Karłowskiej oraz 125. lat istnienia Zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej, którego bł. Maria Karłowska była założycielką, w dniu 2 czerwca w ...
„Eschatos kai diakonos” – ostatni i sługa – to zawołanie biskupie abpa Tymona Tytusa Chmieleckiego, które przypomina o słowach Jezusa skierowanych do uczniów spierających się o to, kto z nich jest największy. – Pragnę, by te słowa wyznaczały kierunek mojej misji – podkreślił ...
29 maja przypada 25. rocznica święceń kapłańskich bpa Wiesława Śmigla.
25 maja 2019 r. już po raz trzynasty odbył się Rajd rowerowy śladami bł. ks. Frelichowskiego.
Bp Wiesław Śmigiel mianował p. Beatę Girzyńską wicedyrektorem Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Toruńskiej.
Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza (Mk 9, 42).
20 maja w kościele pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Toruniu odbyła się ceremonia pogrzebowa śp. ks. kan. Bernarda Cybulskiego.
W Katedrze Świętych Janów 17 maja zainaugurowano XXXIV Świętojański Festiwal Organowy
17 maja w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu zainaugurowano Rok św. Jana Pawła II w województwie kujawsko-pomorskim.
W nawiązaniu do filmu p. Tomasza Sekielskiego pt. „Tylko nie mów nikomu” biskup toruński Wiesław Śmigiel powiedział: „Film ten rodzi smutek, przygnębienie i współczucie wobec ofiar oraz jest jeszcze jednym wezwaniem do wielkiego rachunku sumienia, a także do bezwzględnej ...
W czwartek 16 maja odbyło się otwarcie nowego budynku Brodnickiego Centrum Caritas im. Bpa Jana Chrapka, który mieści się przy ul. Gajdy 3 w Brodnicy. Do zmodernizowanego budynku zostały przeniesione Bursa Szkolna, Środowiskowy Dom Samopomocy oraz biura
Marszałek Piotr Całbecki 15 maja odwiedził toruński dom Zgromadzenia Sióstr Świętej Elżbiety, gdzie spotkał się z s. Bertillą Stark, która od 45 lat z wielkim oddaniem opiekuje się osobami chorymi i ubogimi. Siostra Bertilla otrzymała najwyższe wojewódzkie odznaczenie - ...
– Maryja nie objawiła się jako znak zagłady, ale jako znak nadziei, gdyż pokazuje drogę ocalenia – powiedział bp Wiesław Śmigiel podczas koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej. Koronacja odbyła się w toruńskiej parafii pw. św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza ...
15 maja 1130 roku w Madrycie zmarł Izydor Oracz, który został obwołany patronem rolników w całej Europie już w XVII wieku. W diecezji toruńskiej kult św. Izydora rozwijany jest od 2004, szczególnie za przyczyną Bractwa św. Izydora. Na doroczne uroczystości patronalne w tym ...
Dziś, we wspomnienie św. Floriana, miały miejsce wojewódzkie obchody dnia strażaka.
- Bóg jest Panem historii i choć pozory mogą sugerować Jego nieobecność, ostatecznie pokona On wszelkie zło – mówił bp Wiesław Śmigiel podczas Mszy św. na toruńskim Rynku Staromiejskim.
- Boże miłosierdzie daje nadzieję, ale też przypomina o złu, przestrzega przed grzechem. W żadnej mierze miłosierdzie nie może usprawiedliwiać grzechu, ale ma przed nim chronić – podkreślił w homilii bp Wiesław Śmigiel podczas diecezjalnych obchodów Święta Miłosierdzia, które ...
W dniach 26-28 kwietnia w Toruniu odbywa się XXII Forum Polonijne pod hasłem „Patriotyzm w kulturze i tradycji narodowej” .
– By mogło się w nas dokonać zmartwychwstanie trzeba wejść do grobu, by tam zostawić wszystkie nasze grzechy - powiedział bp Wiesław Śmigiel podczas Wigilii Paschalnej sprawowanej w toruńskiej katedrze. Podczas uroczystej celebracji biskup toruński udzielił sakramentów ...
Nadajemy na Żywo »
Gorzkie żale
Kaplica Sióstr Elżbietanek - Toruń
zobacz
Video »
Biskupi Diecezji »
Biskup Wiesław Śmigiel

Biskup Diecezjalny

Wiesław Śmigiel
Biskup Józef Szamocki

Biskup Pomocniczy

Józef Szamocki
Biskup Andrzej Wojciech Suski

Biskup Senior

Andrzej Suski
Kalendarz »
KWI
9
Msza św. Krzyżma
Toruń - katedra, godz. 10
KWI
9
Msza Wieczerzy Pańskiej
Toruń - katedra, godz. 18
KWI
10
Liturgia Męki Pańskiej
Toruń - katedra, godz. 18
KWI
11
Wigilia Paschalna pod przewodnictwem bpa Wiesława
Toruń - katedra, godz. 21
KWI
19
Święto Miłosierdzia Bożego
Toruń - sanktuarium Miłosierdzia Bożego, godz. 15
Skrzynka modlitewna »
© Diecezja Toruńska - Wszelkie prawa zastrzeżone
Zabronione pobieranie i powielanie jakiejkolwiek części portalu
bez uprzednio uzyskanej zgody redakcji.
Redakcja Portalu

ks. Paweł Borowski
tel. 56 622 35 30
email: redakcja@diecezja-torun.pl
Informacja Prawna:
© 2015-2020 Wykonanie Marcin Koźliński / Hosting Twoje-Miasto Sp. z o.o. / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies
KLAUZULA INFORMACYJNA

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:

  1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Diecezja Toruńska z siedzibą przy ul. Łaziennej 18 w Toruniu, reprezentowana przez Biskupa Diecezjalnego Wiesława Śmigla;
  2. inspektorem ochrony danych w Diecezji Toruńskiej jest ks. Paweł Kołatka, ul. Łazienna 18, 87-100 Toruń, tel. 56 622 35 30, email: inspektor@diecezja-torun.pl;
  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
  4. przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;
  5. odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Diecezja Toruńska, Redaktor Strony, oraz Podmiot Przetwarzający: Twoje-Miasto;
  6. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
  7. Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
  8. posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
  9. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
  10. przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.