Diecezja Toruńska

Diecezja Toruńska

Artykuły powiązane z Bp Wiesławem Śmiglem

W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu miała dziś miejsce ogólnopolska konferencja naukowa „Fides et ratio. Przesłanie św. Jana Pawła II do ludzi nauki 25 lat później”.
czytaj całość »
​​​​​​​- Dziś do grona dwunastu apostołów dołączył Chrystus Dawida i Szymona – mówił bp Wiesław Śmigiel podczas święceń kapłańskich w toruńskiej katedrze.
czytaj całość »
Ogromny grzech zaciąga ten, kto jest agresorem. Nie ma takiej sytuacji, która usprawiedliwia agresję i napaść na inne państwo czy na drugiego człowieka - mówił bp Wiesław Śmigiel podczas obchodów uroczystości Matki Bożej Królowej Polski i kolejnej rocznicy ustalenia ...
czytaj całość »
W diecezjalnym sanktuarium Miłosierdzia Bożego miały dziś miejsce uroczystości odpustowe.
czytaj całość »
„Chrystus zmartwychwstał na przekór tym wszystkim, którzy ogłaszali śmierć Boga i nadal ogłaszają. On żyje!” - mówił bp Wiesław Śmigiel podczas Liturgii Wigilii Paschalnej w toruńskiej katedrze.
czytaj całość »
Biskup Wiesław Śmigiel przewodniczył Liturgii Wielkiego Czwartku w toruńskiej katedrze.
czytaj całość »
W katedrze Świętych Janów była dziś sprawowana Msza św. dziękczynna za 32. lata diecezji toruńskiej.
czytaj całość »
Przez toruńską starówkę przeszła droga krzyżowa.
czytaj całość »
Eucharystii rozpoczynającej okres Wielkiego Postu przewodniczył bp Wiesław Śmigiel.
czytaj całość »
​​​​​​​W piątek, 22 grudnia w kurii diecezjalnej toruńskiej z okazji świąt Bożego Narodzenia odbyło się spotkanie dla wszystkich duchownych diecezji oraz świeckich pracowników kurii.
czytaj całość »
W Centrum Dialogu miało dziś miejsce spotkanie z s. Barbarą Rybus, elżbietanką.
czytaj całość »
W piątek, 27 października w Kurii Diecezjalnej Toruńskiej odbyło się spotkanie, podczas którego bp Wiesław Śmigiel ustanowił nową parafię oraz wręczył dekret proboszczowski.
czytaj całość »
W sobotę, 14 października, został poświęcony kościół bł. Jerzego Popiełuszki w Łubiance, filia parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bierzgłowie.
czytaj całość »
W czwartek 5 października świętowaliśmy rocznicę poświęcenia katedry toruńskiej.
czytaj całość »
W Toruniu w dniach 19-21 września trwa zjazd Polskich Muzyków Kościelnych.
czytaj całość »
Mszą św. w katedrze Świętych Janów w Toruniu rozpoczęło się świętowanie stulecia istnienia Polskiego Związku Łowieckiego.
czytaj całość »
W sobotę, 2 września w toruńskiej katedrze spotkała się wspólnota Domowego Kościoła, aby świętować 50 lat swojego istnienia.
czytaj całość »
19 sierpnia w Łasinie odbyło się diecezjalno–powiatowo–gminne dziękczynienie za plony .
czytaj całość »
W sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin miał dziś miejsce odpust parafialny połączony z piknikiem rodzinnym, sesją poświęconą rodzinom, która odbyła się w auli Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego oraz koncertem zespołu exodus 15.
czytaj całość »
W kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Toruniu odbył się koncert Gregorian Priests, będący zwieńczeniem Świętojańskiego Festiwalu Organowego.
czytaj całość »
W Chełmnie odbył się odpust Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i diecezjalna pielgrzymka Żywego Różańca
czytaj całość »
W dniach 1-3 lipca trwały uroczystości odpustowe w sanktuarium Matki Bożej w Lipach koło Lubawy.
czytaj całość »
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gostkowie świętowała 100. rocznicę święceń swojego proboszcza, męczennika z Dachau - ks. Pawła Prabuckiego.
czytaj całość »
19 czerwca w Kurii Diecezjalnej Toruńskiej miało miejsce spotkanie, podczas którego bp Wiesław Śmigiel wręczył nowy dekret.
czytaj całość »
29 maja przy kościele w Mniszku zostały wprowadzone relikwie Prymasa Tysiąclecia oraz odsłonięto jedyny w Grudziądzu pomnik bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.
czytaj całość »
W uroczystość Zesłania Ducha Świętego bp Wiesław Śmigiel dokonał poświęcenia kościoła akademickiego pod wezwaniem Ducha Świętego.
czytaj całość »
Od dziś na toruńskim Starym Mieście można zwiedzać filię Muzeum Diecezjalnego - Dom Krystyny Szalewskiej-Gałdyńskiej.
czytaj całość »
- Białe szaty to znak odważnej wiary – mówił bp. Wiesław Śmigiel podczas podczas obchodów Wigilii Paschalnej w toruńskiej katedrze Świętych Janów.
czytaj całość »
Biskup Wiesław Śmigiel przewodniczył Liturgii Wielkiego Czwartku w toruńskiej katedrze.
czytaj całość »
Przez toruńską starówkę przeszła dziś Droga Krzyżowa.
czytaj całość »
25 marca w katedrze Świętych Janów świętowano kolejną rocznicę ustanowienia diecezji. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił bp Wiesław Śmigiel. W Eucharystii uczestniczyli biskup pomocniczy Józef Szamocki, biskup senior Andrzej Suski, liczni kapłani, siostry zakonne, ...
czytaj całość »
Mszą św. w toruńskiej katedrze pod przewodnictwem abp. Wojciecha Polaka, prymasa Polski, rozpoczęły się uroczystości upamiętniające pochodzącego z Torunia wielkiego astronoma.
czytaj całość »
Jestem głęboko przekonany, ze ksiądz biskup nominat zabierze nas ze sobą do Gliwic. Mimo że musimy budować swój dom w nowym miejscu – takie jest nasze powołanie, tam, gdzie jesteśmy wezwani przez Kościół, tam jest nasz dom, nasza diecezja – ale zawsze w sercu zostaje miejsce ...
czytaj całość »
W sobotnie przedpołudnie 31 grudnia odszedł do wieczności papież senior Benedykt XVI. Biskup toruński wyraża żal z powodu odejścia wielkiego kapłana, człowieka modlitwy i pokory. Zachęca również wszystkich wiernych do modlitwy w intencji zmarłego papieża seniora.
czytaj całość »
W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego odbył się XVIII Rodzinny Wieczór Kolęd
czytaj całość »
W piątek, 23 grudnia w kurii diecezjalnej toruńskiej z okazji świąt Bożego Narodzenia odbyło się spotkanie dla wszystkich duchownych diecezji oraz świeckich pracowników kurii.
czytaj całość »
W Ośrodku Wsparcia Caritas Diecezji Toruńskiej w Chełmnie odbyło się spotkanie opłatkowe.
czytaj całość »
Z okazji odpustu w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na toruńskich Stawkach do kościoła zostały wprowadzone relikwie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.
czytaj całość »
W kościele św. Józefa w Toruniu miała dziś miejsce trzecia część Dni Młodzieży. Pierwsze odbyły się w ciągu roku w Hartowcu i w Rywałdzie.
czytaj całość »
- Odpowiedzialność za ojczyznę domaga się relacji przepełnionych szacunkiem i roztropną miłością, troską o dobro wspólne. Nie możemy ulegać podszeptom i walczyć ze sobą jakbyśmy byli największymi wrogami – mówił bp Wiesław Śmigiel podczas Mszy św. w intencji Ojczyzny w ...
czytaj całość »
Bp Wiesław Śmigiel w rozmowie z Patrycją Hurlak opowiada o swoim dzieciństwie, poezji, harcerstwie i o piernikach oraz o tym kogo ze świętych chciałby spotkać jako pierwszego w niebie.
czytaj całość »
Ojciec Święty Franciszek mianował nowym biskupem płockim dotychczasowego biskupa pomocniczego archidiecezji poznańskiej Szymona Stułkowskiego. Nominację ogłosił Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio 22 października br.
czytaj całość »
22 września w Kurii Diecezjalnej Toruńskiej odbyło się spotkanie, podczas którego biskup toruński Wiesław Śmigiel wręczył dekret, powołujący do posługi proboszcza.
czytaj całość »
- Dziewice konsekrowane przez styl życia będą znakiem Królestwa Bożego. Takich znaków dzisiejszy świat bardzo potrzebuje – mówił bp Wiesław Śmigiel 3 września w toruńskim Sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.
czytaj całość »
- Kiedy jesteście w drodze, jesteście świadkami Chrystusa – mówił bp Wiesław Śmigiel podczas Mszy św. w toruńskiej katedrze Świętych Janów. 4 sierpnia wyruszyła 44. Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej i 42. Pielgrzymka Ziemi Lubawskiej.
czytaj całość »
Mszą św. w toruńskiej katedrze pod przewodnictwem bp. Wiesława Śmigla rozpoczęło się święto policji.
czytaj całość »
- Bóg pragnie wyjść na nasze ulice i przyjść do naszych domów, wejść w naszą codzienność. Przychodzi do nas w swoim Słowie, przychodzi w Eucharystii, we wspólnocie – mówił bp Wiesław Śmigiel w toruńskiej katedrze w uroczystość Bożego Ciała. - Po Mszy św. pójdziemy z Nim na ...
czytaj całość »
13 czerwca w Kurii Diecezjalnej Toruńskiej odbyło się spotkanie, podczas którego biskup toruński podziękował za dotychczasową posługę w diecezji kapłanom przechodzącym na emeryturę oraz wręczył nowe nominacje proboszczowskie.
czytaj całość »
Proboszczowi udało się zintegrować wspólnotę parafialną i zbudować żywy Kościół, wspólnotę wiary, miłości i nadziei. Życzę wam, żeby, ta świątynia zawsze była wypełniona ludźmi. Kościoły są najpiękniejsze wtedy, kiedy są wypełnione tymi, którzy się modlą, są blisko Pana Boga ...
czytaj całość »
Parafia św. Wojciecha w Działdowie 30 maja gościła Obraz Świętej Rodziny.
czytaj całość »
- Drodzy przyjaciele, odważnie i radośnie, ale też z pokorą ruszajcie w drogę, by wyrzucać złe duchy, leczyć, cierpliwie nauczać, ale też i słuchać, sprawować święte sakramenty, które umacniają i uzdrawiają. Wyruszajcie, aby dawać świadectwo o potędze i wielkości Boga – mówił ...
czytaj całość »
W Centrum Dialogu w Toruniu odbyła się sesja naukowa: „Enklawy wolności – 40-lecie powstania komitetów pomocy osobom internowanym, represjonowanym w stanie wojennym i ich rodzinom”
czytaj całość »
Jeśli Maryja jest w naszych domach, to konsekwencją tego powinno być otwarcie drzwi dla potrzebujących - mówił bp Wiesław Śmigiel podczas obchodów uroczystości Matki Bożej Królowej Polski i kolejnej rocznicy ustalenia Konstytucji 3 Maja.
czytaj całość »
27 kwietnia w Kurii Diecezjalnej Toruńskiej odbyło się spotkanie, podczas którego biskup toruński Wiesław Śmigiel wręczył kapłanom dekrety, powołujące do nowych posług.
czytaj całość »
​​​​​​​- W naszych domach, diecezjach, ośrodkach, kościołach wszyscy staramy się pomagać w duchu Ewangelii. Nie przyjmujemy tylko i wyłącznie uchodźców, tych którzy uciekają, ponieważ na wschodzie jest straszliwa i okrutna wojna, ale przyjmujemy samego Pana Jezusa – mówił bp ...
czytaj całość »
22 kwietnia przy Toruńskim Centrum Caritas (ul. Szosa Bydgoska 1) rozpoczęło działalność Okno Życia, nad którym opiekę roztoczą siostry pasterki.
czytaj całość »
Caritas Diecezji Toruńskiej, pełniąc misję pomocową na rzecz osób potrzebujących wsparcia, szczególną troską otacza najsłabszych. Stąd idea utworzenia Okna Życia, które daje szanse godnego życia nowonarodzonych dzieciom.
czytaj całość »
- Potrzeba, abyśmy uwierzyli, że Chrystus jest prawdziwym Zmartwychwstałym Panem, który pokonał grzech i śmierć i zaprasza ciebie i mnie do tego, byśmy tego doświadczyli. - mówił bp Wiesław Śmigiel podczas obchodów Wigilii Paschalnej w toruńskiej katedrze Świętych Janów. 
czytaj całość »
- Widzimy na tych dramatycznych zdjęciach, jak pośród zrujnowanych miast, pośród szkół, przedszkoli, pośród domów mieszkalnych, na osiedlach zamiast pięknych parków stawiane są krzyże. W tych krzyżach naprawdę ukryte jest zwycięstwo. Zwycięstwo odniesione przez zjednoczenie ...
czytaj całość »
- Bogu niech będą dzięki, że kiedy do nas przybyli nasi bracia i siostry z Ukrainy, którzy uciekają przed wojną, zniszczeniem i śmiercią, potrafiliśmy przyjąć ich do naszych domów, przyjąć ich właśnie jak siostry i braci. Bo takie jest chrześcijaństwo, bo taką lekcję zostawił ...
czytaj całość »
- Wspólnota prezbiterów to nie wspólnota egoizmu i własnych interesów, ale to dar Ducha Świętego - mówił bp Wiesław Śmigiel do kapłanów zebranych na Mszy Krzyżma w toruńskiej katedrze Świętych Janów.
czytaj całość »
- Może byliśmy naiwni i wydawało się nam, że to piekło dwóch wojen, które wybuchły w XX wieku, już nam nie zagraża, że ludzie są na tyle rozsądni, że tak bardzo przemienili swoje serca, że nawet jeśli czasem nie mogą dojść do porozumienia, to jednak szukają takich form ...
czytaj całość »
Z okazji jubileuszu diecezji w toruńskiej katedrze 26 marca miał miejsce koncert oratoryjny „Magnificat anima mea Dominum in D” .
czytaj całość »
- W Seminarium Duchownym Diecezji Toruńskiej przebywa obecnie 30 kleryków i 45 uchodźców – to znak czasu, ale i realizacja przykazania miłości Boga i bliźniego – mówił bp Wiesław Śmigiel podczas uroczystości związanych z 30-leciem diecezji toruńskiej.
czytaj całość »
Znak popiołu pomaga nad zrozumieć, że życie to również cierpienie i przemiana. Popiół nie tylko dotyka dziś naszych głów
czytaj całość »
Pogrzeb malarki i poetki, Krystyny Szalewskiej-Gałdyńskiej, miał miejsce 8 stycznia w toruńskiej katedrze Świętych Janów.
czytaj całość »
W uroczystość Objawienia Pańskiego Mszy św. w toruńskiej katedrze Świętych Janów przewodniczył bp Wiesław Śmigiel.
czytaj całość »
23 grudnia w Kurii Diecezjalnej Toruńskiej bp Wiesław Śmigiel wręczył dwóm kapłanom nowe nominacje.
czytaj całość »
„Wielu czuje, że Radio Maryja i związana z nim Telewizja Trwam są jak zapalone pochodnie, rozpraszające ciemności egoizmu, kłamstwa, niesprawiedliwego wyzysku, bezbożności. Znajdują pociechę w tym, że są tacy, którzy kierują się prawością, uczciwością, sumieniem” – powiedział ...
czytaj całość »
3 grudnia w Chełmży miało miejsce otwarcie zmodernizowanego schroniska z usługami opiekuńczymi.
czytaj całość »
W środę 1 grudnia w nowej, drewnianej kaplicy w Małkach poświęcono i włożono pod posadzkę kamień węgielny.
czytaj całość »
Toruńska parafia św. Andrzeja Apostoła świętowała dziś 5-lecie istnienia, odpust parafialny oraz poświęcenie nowo wybudowanej kaplicy pw. Świętej Rodziny w Domu Parafialnym.
czytaj całość »
Zgodnie z wezwaniem papieża Franciszka, w uroczystość Chrystusa Króla w diecezjach odbył się Światowy Dzień Młodzieży. Stało się tak także w diecezji toruńskiej.
czytaj całość »
Na Mszy św. za ojczyznę pod przewodnictwem toruńskiego pasterza zgromadzili się kapłani, klerycy WSD, siostry zakonne, przedstawiciele władz miasta i samorządu, wojska, harcerzy i służb mundurowych, poczty sztandarowe organizacji i uczelni oraz liczni wierni. W modlitwie ...
czytaj całość »
21 października na Wydziale Teologicznym UMK odbyła się konferencja "Rodzina - Patriarchat? Personalizm? Potencjał? Przyszłość?"
czytaj całość »
W czwartek rano biskup toruński Wiesław Śmigiel przewodniczył Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II.
czytaj całość »
W związku z rozpoczynającym się diecezjalnym etapem Synodu Biskupów, którego hasłem przewodnim są słowa: komunia, uczestnictwo, misja Biskup Toruński skierował do wiernych słowo, w którym zachęca do żywego uczestnictwa w Synodzie i do modlitwy o błogosławione owoce tego czasu.
czytaj całość »
6 października bp Wiesław Śmigiel wręczył dekrety powołujące nowych proboszczów w Kazanicach i Ostrowitem.
czytaj całość »
5 października sprawowana była Msza św. z racji rocznicy poświęcenia katedry toruńskiej. Eucharystii przewodniczył biskup toruński Wiesław Śmigiel.
czytaj całość »
2 października w Parku Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej w Toruniu, przy udziale m.in. władz samorządowych województwa kujawsko-pomorskiego, przedstawicieli organizacji kombatanckich, kapłanów, żołnierzy, harcerzy oraz mieszkańców regionu odbyły się uroczystości patriotyczne, ...
czytaj całość »
W toruńskiej parafii pw. Chrystusa Króla 2 października miało miejsce kolejne spotkanie w ramach diecezjalnego dziękczynienia za beatyfikację Prymasa Tysiąclecia.
czytaj całość »
Na fasadzie domu zakonnego toruńskich sióstr elżbietanek 30 września została odsłonięta tablica upamiętniająca wizyty bł. kard. Stefana Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II.
czytaj całość »
We wtorek 28 września w parafii św. Jakuba Apostoła w Kazanicach odbył się pogrzeb śp. ks. kan. Szczepana Modliborskiego, proboszcza tejże parafii. Mszy św. przewodniczył bp Wiesław Śmigiel.
czytaj całość »
Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Działdowie - diecezjalne sanktuarium Męczenników Działdowskich - 19 września przeżywała jubileusz 25-lecia.
czytaj całość »
W Nowym Mieście Lubawskim mszą św. w bazylice kolegiackiej pod przewodnictwem bp. Wiesława Śmigla rozpoczęło się III spotkanie Duszpasterstwa Parlamentarzystów i Samorządowców Diecezji Toruńskiej.
czytaj całość »
W kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chełmnie 14 września odbyła się uroczysta sesja zamykająca etap diecezjalny procesu oraz Msza Święta w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożej Magdaleny Mortęskiej.
czytaj całość »
W sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu 4 września odbyło się 13. Dziękczynienie w Rodzinie połączone z obchodami 30. rocznicy powstania Radia Maryja.
czytaj całość »
W dniach 28-29 sierpnia w Toruniu odbyło się wojewódzko-diecezjalne dziękczynienie Panu Bogu i ludziom za tegoroczne plony ziemi, sadów i ogrodów.
czytaj całość »
Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny to także kolejna rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej oraz święto Wojska Polskiego.
czytaj całość »
- W tym roku idziemy po to, by po raz kolejny uświadomić sobie, że Eucharystia jest dla nas pokarmem i to ona umacnia nas w najtrudniejszych chwilach - mówił bp Wiesław Śmigiel do pątników, którzy 4 sierpnia wyruszyli z Torunia na Jasną Górę.
czytaj całość »
1 sierpnia obchodzono 190. rocznicę ponownej konsekracji kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP Brodnicy.
czytaj całość »
W Kościele katolickim trwa Rok Compostelański. 25 lipca w toruńskim kościele św. Jakuba miały miejsce uroczystości diecezjalne, połączone z ustanowieniem siedemsetletniej świątyni sanktuarium św. Jakuba.
czytaj całość »
30 czerwca księża marianie w Grudziądzu świętowali dwa jubileusze: 350-lecie Zgromadzenia Księży Marianów oraz 50-lecie mariańskiego Ośrodka Duszpasterskiego w Grudziądzu.
czytaj całość »
2 lipca bp Wiesław Śmigiel dokonał zmian proboszczowskich.
czytaj całość »
W Sanktuarium Matki Bożej w Lipach koło Lubawy trwają uroczystości odpustowe. Sumę sprawował wczoraj bp. Wiesław Śmigiel.
czytaj całość »
Uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła łączy się w Kościele z modlitwą w intencji Ojca Świętego.
czytaj całość »
Matka Boża Nieustającej Pomocy jest patronką diecezji toruńskiej. Jak co roku 27 czerwca w Toruniu miała miejsce procesja oraz Eucharystia w kościele św. Józefa na Bielanach. Tym razem zmieniła się trasa procesji – uczestnicy wyruszyli nie z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na ...
czytaj całość »
Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela jest dniem, kiedy swój odpust przeżywa parafia katedralna w Toruniu. To również święto miasta i kapituły katedralnej.
czytaj całość »
10 czerwca w Kurii Diecezjalnej Toruńskiej odbyło się spotkanie, podczas którego biskup toruński podziękował za dotychczasową posługę w diecezji kapłanom przechodzącym na emeryturę, wręczył nowe nominacje proboszczowskie oraz dekrety powołujące do podjęcia ważnych zadań w ...
czytaj całość »
Diecezjalna pielgrzymka do Rzymu
Diecezjalna pielgrzymka do Rzymu
Biskupi Diecezji »
Biskup Wiesław Śmigiel

Biskup Diecezjalny

Wiesław Śmigiel
Biskup Józef Szamocki

Biskup Pomocniczy

Józef Szamocki
Biskup Andrzej Wojciech Suski

Biskup Senior

Andrzej Suski
Kalendarz »
CZE
14-16
Kurs Maria Magdalena
Toruń
CZE
16
Udzielenie posługi stałego akolity
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Toruniu
CZE
16
Marsz dla Życia i Rodziny
Golub-Dobrzyń
CZE
22
Święcenia Diakonatu
Toruń, Katedra, godz. 10.00
CZE
23
Udzielenie posługi lektora stałego
Parafia św. Antoniego w Toruniu, godz. 13.30
Skrzynka modlitewna »
© Diecezja Toruńska - Wszelkie prawa zastrzeżone
Zabronione pobieranie i powielanie jakiejkolwiek części portalu
bez uprzednio uzyskanej zgody redakcji.
Informacja Prawna:
Redakcja Portalu:

ks. Paweł Borowski
tel. 56 622 35 30
email: redakcja@diecezja-torun.pl
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies
© 2015-2020 Wykonanie Marcin Koźliński / Hosting Twoje-Miasto Sp. z o.o. / SYSPiR CMS
KLAUZULA INFORMACYJNA

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:

  1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Diecezja Toruńska z siedzibą przy ul. Łaziennej 18 w Toruniu, reprezentowana przez Biskupa Diecezjalnego Wiesława Śmigla;
  2. inspektorem ochrony danych w Diecezji Toruńskiej jest ks. Paweł Kołatka, ul. Łazienna 18, 87-100 Toruń, tel. 56 622 35 30, email: inspektor@diecezja-torun.pl;
  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
  4. przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;
  5. odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Diecezja Toruńska, Redaktor Strony, oraz Podmiot Przetwarzający: Twoje-Miasto;
  6. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
  7. Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
  8. posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
  9. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
  10. przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.