Diecezja Toruńska

Diecezja Toruńska

»   Artykuły powiązane z Bp Wiesławem Śmiglem

Biskup Toruński Wiesław Śmigiel erygował, 15 marca, stowarzyszenie wiernych pod nazwą Bractwo Świętego Józefa Diecezji Toruńskiej.
Głównym wyzwaniem jest kontynuacja tego procesu, który już istnieje, a więc troska o to, by Radio Maryja było głosem Kościoła w Polsce i ważnym narzędziem ewangelizacji – powiedział KAI bp Wiesław Śmigiel. Podczas trwającego w Warszawie zebrania plenarnego Episkopatu, biskup ...
- Bł. ks. Frelichowski niebo sprowadzał na ziemię. Tym, co mówił, jak żył, całą swoją postawą był Dobrą Nowiną – powiedział biskup toruński Wiesław Śmigiel podczas diecezjalnych obchodów ku czci bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Uroczystości związane ze wspomnieniem ...
- Jesteście latarnią wskazującą kierunek pośród burz życiowych, zmieniających się mód i przypominacie, że Bóg jest najważniejszy – powiedział bp Wiesław Śmigiel podczas diecezjalnych obchodów Dnia Życia Konsekrowanego. W toruńskiej katedrze Świętych Janów zgromadziły się ...
- Powściągliwość i praca to program życia dla każdego z nas – powiedział bp Wiesław Śmigiel podczas rozpoczęcia obchodów 70-lecia obecności Zgromadzenia św. Michała Archanioła w Toruniu. Eucharystia sprawowana była w dniu wspomnienia bł. ks. Bronisława Markiewicza, który jest ...
- W niebo nieustannie się wpatrywał i żył, jak człowiek, który zmierza ku niebu – mówił bp Wiesław Śmigiel podczas Mszy św. sprawowanej na zakończenie ekshumacji i ponownego pochówku doczesnych szczątków Sługi Bożego bp. Adolfa Piotra Szelążka. Ekshumacja odbyła się w ramach ...
W Centrum Dialogu Społecznego przy ul. Łaziennej w Toruniu, 23 stycznia w samo południe, odbyła się konferencja prasowa zdradzająca pierwsze szczegóły o stanie doczesnych szczątków bp. Szelążka.
We wtorek, 23 stycznia, w kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Toruniu rozpoczęła się ekshumacja doczesnych szczątków Sługi Bożego bp. Adolfa Piotra Szelążka.
W niedzielę, 21 stycznia, bp Wiesław Śmigiel przewodniczył Mszy św. akademickiej w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. w kaplicy szkolnej odbyło się spotkanie duszpasterstwa akademickiego z bp. Wiesławem.
- Mamy obowiązek upamiętnić to miejsce – mówił bp Wiesław Śmigiel podczas premiery filmu dokumentalnego „Soldau – miasto na pograniczu śmierci”, która odbyła się 15 stycznia w Działdowie. Film przedstawia historię niemieckiego obozu koncentracyjnego w Działdowie.
W uroczystość Objawienia Pańskiego bp Wiesław Śmigiel przybył z wizytą duszpasterską do Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.
- Każdy z nas pokonuje własną drogę by odkryć Jezusa Chrystusa - powiedział bp Wiesław Śmigiel podczas Mszy św. sprawowanej w toruńskiej katedrze. Eucharystia rozpoczęła obchody uroczystości Objawienia Pańskiego w Toruniu.
3 stycznia bp Wiesław Śmigiel obchodzi kolejną rocznicę urodzin. Otaczajmy Księdza Biskupa naszą modlitwą.
- Nie mamy kilku żyć. Wypełniajmy dany nam czas dobrymi decyzjami i bliskością Boga - powiedział bp Wiesław Śmigiel w toruńskiej katedrze podczas nabożeństwa na zakończenie roku. Na wspólnej modlitwie zgromadzili się kapłani, osoby konsekrowane oraz wierni świeccy.
- Każde życie jest cudem - mówił bp Wiesław Śmigiel podczas Pasterki sprawowanej w bazylice katedralnej w Toruniu.
W wieczór wigilijny w kaplicy seminaryjnej na modlitwie Nieszporami zgromadzili się Księża Biskupi, moderatorzy seminaryjni, wykładowcy, księża mieszkający w seminarium i posługujący w diecezji oraz siostry pasterki i klerycy.
Umiłowani w Chrystusie siostry i bracia! Drodzy diecezjanie!
Drodzy diecezjanie, umiłowani w Chrystusie siostry i bracia!
W piątkowe popołudnie, 22 grudnia, na Nowym Rynku w Toruniu odbyła się tradycyjna Wigilia miejska.
22 grudnia w Kurii Diecezjalnej Toruńskiej odbyło się spotkanie opłatkowe pracowników kurii oraz kapłanów z Księżmi Biskupami.
- Życzę, byśmy pomimo sporu, który jest nieunikniony, tak to już jest w demokracji, potrafili byc dla siebie życzliwi, a w sprawach ważnych, abyśmy potrafili być razem – mówił bp Wiesław Śmigiel podczas opłatkowego spotkania samorządowców i parlamentarzystów, które odbyło się ...
Na Wydziale Teologicznym UMK w Toruniu odbyła się promocja książki bp. Andrzeja Suskiego pt. „Rękopiśmienne Mszały przedtrydenckie. Katalog sumaryczny.” Wyjątkowa pozycja powstała jako owoc blisko 20 lat pracy bpa Suskiego.
Bp Wiesław Śmigiel przewodniczył Liturgii przekazania Słowa Bożego. Wydarzenie miało miejsce 14 grudnia w kaplicy przy sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu.
Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Wydawnictwo Adam Marszałek zapraszają na promocję książki zatytułowanej "Rękopiśmienne mszały przedtrydenckie" autorstwa bpa Andrzeja Suskiego.
– Maryja nikogo nie zostawia, nie ma takiej prośby, której, by nie wysłuchała. W swojej pomocy potrafi być bardzo dyskretna, ale i skuteczna - powiedział bp Wiesław Śmigiel podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w diecezjalnym sanktuarium Patronki diecezji ...
Trzy osoby otrzymały statuetki „Cor Bonum” przyznawane przez Caritas Diecezji Toruńskiej za zaangażowanie w wolontariat i służbę potrzebującym. Wręczenie statuetek odbyło się podczas opłatkowego spotkania pracowników, wolontariuszy i podopiecznych Caritas Diecezji Toruńskiej.
Dwa dni po uroczystym ingresie do toruńskiej katedry bp Wiesław udał się z pierwszą wizytą do władz samorządowych i miejskich.
O mediach, które są narzędziem ewangelizacji mówił bp Wiesław Śmigiel w programie "Rozmowa dnia" na falach eteru Polskiego Radia Pomorza i Kujaw.
Bp Wiesław Śmigiel na progu swojej pasterskiej posługi w diecezji toruńskiej pragnie zawierzyć swoją posługę i całą diecezję Matce Bożej Nieustającej Pomocy - Patronce Diecezji Toruńskiej. 25 lat temu u progu swojego pasterzowania zawierzenia dokonał także bp Andrzej Suski
W ostatnim numerze "Głosu z Torunia" - toruńskiej edycji "Niedzieli" ukazał się wywiad z bp. Wiesławem Śmiglem, w którym Ksiądz Biskup opowiada o swoich priorytetach i pasjach.
Zakończyły się uroczystości związane z ingresem nowego biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla. Po kanonicznym objęciu diecezji w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP i sobotnim czuwaniu młodzieży w intencji nowego biskupa, w niedzielne południe odbył się uroczysty ingres do ...
Zakończyła się Msza św., wieńcząca trzydniowe obchody związane z ustanowieniem nowego biskupa diecezji toruńskiej
Diecezja toruńska gościnnym domem dla każdego, kto chce być bliżej Boga.
Ingres, czyli uroczyste wprowadzenie biskupa do katedry, jest ukoronowaniem trzydniowych obchodów związanych z nominacją nowego biskupa dla diecezji toruńskiej.
- Pragnę, abyście byli, byli w Kościele, w waszych parafiach, świadkami Jezusa Chrystusa i żywego Kościoła – mówił do młodych bp Wiesław Śmigiel podczas spotkania w trakcie modlitewnego czuwania przed ingresem.
Już dziś wieczorem w kościele akademickim w Toruniu odbędzie się czuwanie modlitewne w intencji nowego biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla. Czuwanie poprzedza uroczysty ingres do toruńskiej katedry, który odbędzie się w niedzielę 10 grudnia.
Nieszporami ku czci Niepokalanego poczęcia NMP rozpoczęło się w piątkowy wieczór (8 grudnia) kanoniczne objęcie diecezji toruńskiej przez bpa Wiesława Śmigla. W modlitwie uczestniczyli kapłani, osoby konsekrowane i wierni świeccy.
W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP rozpoczną się wydarzenia związane z objęciem diecezji toruńskiej przez nowego biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla.
Jeżeli chcemy być dziećmi Boga, odpowiedzialnymi patriotami, prawdziwymi Europejczykami – musimy nauczyć się mądrze kształtować naszą miłość. To właśnie w tym zadaniu służy pomocą Radio Maryja i wszystkie te stojące obok niego, gotowe do pomocy środki przekazu – mówił w ...
Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Toruńskiej KOTWICA oraz Diecezjalna Rada Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Toruńskiej zapraszają na czuwanie w intencji bpa Wiesława Śmigla.
Bp Wiesław Śmigiel, mianowany przez papieża Franciszka biskupem toruńskim zaprasza na swój ingres.
Ingres biskupa Wiesława Śmigla do katedry toruńskiej odbędzie się w niedzielę, 10 grudnia br. o godz. 12.00. W uroczystościach weźmie udział nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Penacchio.
Słowa św. Pawła: "Stałem się wszystkim dla wszystkich", z Listu do Koryntian są dewizą posługi biskupiej bpa Wiesława Śmigla. Wymowne jest też znaczenie herbu biskupiego.
Otaczamy bpa Wiesława Śmigla życzliwą modlitwą - napisał Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego w komunikacie po ogłoszeniu nominacji nowego biskupa toruńskiego.
W sobotnie popołudnie delegacja księży diecezji toruńskiej udała się do Pelplina, by w kaplicy domu biskupiego modlić się razem z biskupem nominatem Wiesławem Śmiglem w intencji naszej diecezji oraz o potrzebne łaski w posłudze nowego biskupa.
Chciałbym przede wszystkim położyć nacisk na bycie blisko ludzi. Dla mnie priorytety są bardzo proste – ewangelizacja i duszpasterstwo, wszystkie inne sprawy są drugoplanowe – podkreśla bp Wiesław Śmigiel, który został mianowany nowym biskupem toruńskim.
W związku z nominacją bpa Wiesława Śmigla na biskupa toruńskiego, bp Andrzej Suski wystosował komunikat do kapłanów, osób konsekrowanych i wiernych świeckich.
Ojciec Święty Franciszek mianował biskupem diecezji toruńskiej bpa Wiesława Śmigla, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji pelplińskiej. Jego zawołaniem są słowa: „Omnibus omnia factus.” Jest ono nawiązaniem do słów św. Pawła: Stałem się wszystkim dla wszystkich.
Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza na konferencję naukową RODZINA – DAR, ZADANIE I NADZIEJA LUDZKOŚCI. Konferencja odbędzie się 19 listopada 2015 roku.
W dniach 3-4 lutego, na dorocznej sesji diecezjalnych duszpasterzy rodzin i diecezjalnych doradców, spotkali się kapłani i osoby świeckie Rejonu Pomorskiego. Przedstawiciele 6 diecezji: zielonogórsko-gorzowskiej, szczecińsko-kamieńskiej, koszalińsko-kołobrzeskiej, ...
Eucharystia w intencji biskupa Jana
Video »
Biskupi Diecezji »
Biskup Wiesław Śmigiel

Biskup Diecezjalny

Wiesław Śmigiel
Biskup Józef Szamocki

Biskup Pomocniczy

Józef Szamocki
Biskup Andrzej Wojciech Suski

Biskup Senior

Andrzej Suski
Kalendarz »
MAR
21
Wiosna w muzyce - wykład Elżbiety Szczurko
Toruń-Centrum Dialogu Społecznego, ul. Łazienna 22, godz.17
MAR
21
Polskie drogi do niepodległości - konferencja
Toruń - Aula WSKSiM, ul. Droga Starotoruńska 3, godz. 11
MAR
22
Seminaryjne Czuwania z Jezusem
Toruń - kaplica WSD, pl. Frelichowskiego 1, godz. 20
MAR
23
Ekstremalna Droga Krzyżowa
Toruń - Grudziądz - Wąbrzeźno - Działdowo
MAR
23
Droga Krzyżowa ulicami Grudziądza
Grudziądz - parafia pw. Wniebowzięcia NMP, godz. 16.30
Skrzynka modlitewna »
Zobacz »
© 2015-2017 Diecezja Toruńska
Redakcja Portalu

ks. Paweł Borowski
tel. 56 622 35 30
email: redakcja@diecezja-torun.pl
Informacja Prawna:
© 2015-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Hosting Twoje-Miasto Sp. z o.o. / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies