Międzynarodowa konferencja naukowa - W poszukiwaniu prawdy

2018-04-10
W dniu 17 kwietnia 2018 r. na Wydziale Teologicznym UMK odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa zatytułowana „W poszukiwaniu prawdy. Od Mikołaja Kopernika do Benedykta XVI"

Organizatorem jest Koło Naukowe Cooperatores Veritatis im. Benedykta XVI, Wydział Teologiczny UMK oraz Fondazione Vaticana Joseph Ratzinger-Benedetto XVI. Celem konferencji ma być interdyscyplinarne spojrzenie na prawdę o Bogu, człowieku i świecie.

Rozpoczęcie konferencji o godz. 9.30.

9.30 - Otwarcie Międzynarodowej Konferencji Naukowej

REFERATY
10.00-10.30 - La ragione alla ricerca del vero. Un discorso rifiutato? A 10 anni dalla mancata visita di Benedetto XVI all’Università La Sapienza di Roma – o. Federico Lombardi S. J. (Presidente la Fondazione Vaticana Joseph Ratzinger - Benedetto XVI)
10.30-11.00 - Two concepts of Science – dr David Svoboda (UK KTF)