»   Wielkopostny dzień skupienia stałych akolitów i lektorów

2017-03-19
fot. Jerzy Kalinowski
W sobotę, 11 marca, w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu stali akolici i stali lektorzy z naszej diecezji przeżywali swój wielkopostny dzień skupienia.

Wzięło w nim udział ok. 80 osób. Przypomnijmy, że w diecezji toruńskiej w kilkudziesięciu parafiach, posługuje już przeszło 100 stałych akolitów i stałych lektorów.

Spotkanie rozpoczęło się od nauczania poświęconego historii Sanktuarium oraz pewnym wątkom duchowości, które są obecne w tym miejscu za sprawą cudownej ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Następnie przeżyliśmy wspólnie Eucharystię, której przewodniczył oraz homilię wygłosił kustosz Sanktuarium o. Wojciech Zagrodzki. Przypomniał on zebranym, że w bieżącym roku miejsce to przeżywa jubileusz 50 lat od koronacji wizerunku maryjnego. Przed błogosławieństwem kustosz Sanktuarium zawierzył Matce Bożej Nieustającej Pomocy, Patronce diecezji toruńskiej, wszystkich akolitów i lektorów oraz ich posługę. Skierował także do zebranych zaproszenie do nawiedzania tego miejsca, szczególnie w środy, kiedy w Sanktuarium odprawiana jest nowenna.

Spotkanie zakończyła wspólna agapa oraz omówienie spraw organizacyjnych związanych z posługą stałych akolitów i stałych lektorów w diecezji.

Kolejne udzielenie posługi stałego akolity 31 mężczyznom będzie miało miejsce w sobotę 8 kwietnia w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Toruniu. Posługi udzieli bp Józef Szamocki.

Dziękuję kustoszowi o. W. Zagrodzkiemu za zaproszenie do Sanktuarium oraz pomoc w przygotowaniu dnia skupienia.
dk. Waldemar Rozynkowski

Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca
Toruń - kościół NMP Częstochowskiej (paulini)
Dożynki Diecezjalne