Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia

Diecezjalny koordynator:

ks. Leszek Stefański

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 roku jako wyraz wdzięczności dla Ojca Świętego Jana Pawła II za Jego niestrudzoną posługę duchową na rzecz Kościoła i Ojczyzny. Prowadzi ona program stypendialny wyrównujący szanse edukacyjne młodzieży. Pomocą stypendialną objętych jest ponad 2000 osób z 40 diecezji Polski. Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia uczestniczą w obozach letnich i przygotowanej dla nich formacji diecezjalnej (2-3 spotkania w ciągu roku). Diecezja toruńska posiada obecnie 37 miejsc stypendialnych.

Kryteria, które należy spełnić, aby otrzymać stypendium Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia:
O stypendium Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia mogą ubiegać się uczniowie szkół podstawowych (po I semestrze klasy 7) oraz szkół średnich.

Kryteria:
  • średnia ocen nie niższa niż: 4,8 w szkole podstawowej i 4,5 w szkole średniej
  • dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 0,7 najniższego wynagrodzenia brutto; obecnie jest to kwota 2970 zł
  • wiejskie lub małomiasteczkowe pochodzenie (miejscowość do 20 tys. mieszkańców)
  • pozytywne opinie ks. proboszcza, katechety, wychowawcy
  • zaangażowania w wolontariacie, szczególne osiągnięcia naukowe lub sportowe
Krok po kroku, czyli jak zostać stypendystą fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia"

1. Napisz wiadomość do koordynatora diecezjalnego, że jesteś zainteresowany włączeniem do programu stypendialnego: leszek.stefanski@dzielo.pl, aby otrzymać Kartę informacyjną kandydata lub ściągnij kartę ze strony diecezjalnej. Karta znajduje się na końcu tego tekstu.

2. Kartę informacyjną kandydata należy w styczniu wypełnić, wydrukować i zanieść do księdza proboszcza swojej parafii z prośbą o potwierdzenie. Następnie wypełnioną Kartę informacyjną kandydata należy wysłać na adres:
Ks. Leszek Stefański
Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”
ul. Włocławska 256
87-100 Toruń

1. Rozpatrywane będą wnioski, które dotrą do końca stycznia. O tym, że stałeś się kandydatem na stypendystę zostaniesz poinformowany przez koordynatora do 5 lutego.

2. Osoba, która otrzyma wiadomość o kandydaturze do programu stypendialnego otrzymuje konto stypendysty i gromadzi wszelkie niezbędne dokumenty (https://dzielo.pl/stypendium/jak-zostac-stypendysta/  - zakładka 'załączniki do wniosku')

3. Po zebraniu kompletu dokumentów wysyła je do koordynatora diecezjalnego (adres pkt 2).

4. Na przygotowanie wszystkich niezbędnych dokumentów i wysłanie ich do koordynatora diecezjalnego kandydat ma maksymalnie czas do 20 lutego. Po upływie tego terminu, w wypadku nie przysłania kompletu dokumentów, zostanie wybrana inna osoba do stypendium.

5. Koordynator diecezjalny wysyła zaopiniowany wniosek do biura Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

6. Po pozytywnej weryfikacji wniosku stypendialnego przez Fundację, kandydat otrzymuje stypendium począwszy od miesiąca, w którym papierowy wniosek wpłynął do biura fundacji.
    Koordynatorem diecezjalnym Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" w Diecezji Toruńskiej jest ks. Leszek Stefański (leszek.stefanski@dzielo.pl). Wszelkie informacje dotyczące działalności Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" znajdują się na stronie internetowej: https://dzielo.pl/
  Plik do pobrania:

Droga Krzyżowa ulicami Torunia
32. rocznica utworzenia Diecezji Toruńskiej
Katedra w Toruniu, godz. 18.00
Msza św. w intencji rodzin po stracie dziecka
Parafia św. Józefa w Toruniu, godz. 07.00
Msza św. Krzyżma