»   Stali lektorzy i akolici

strona 1 z 2 1 2 NASTĘPNA

Udzielenie posługi akolity

W minioną niedzielę, 7 kwietnia, w kościele konkatedralnym pod wezwaniem Trójcy Świętej w Chełmży bp Józef Szamocki udzielił posługi stałego akolity 26 mężczyznom.
2019-04-08

Dzień skupienia przed przyjęciem posługi stałego akolity

W sobotę 30 marca w Świeciu nad Osą miał miejsce dzień skupienia mężczyzn, którzy przygotowują się do przyjęcia posługi stałego akolity. Skupienie to wieńczyło blisko dwa lata trwającą formację przygotowującą dorosłych mężczyzn do przyjęcia posługi.
2019-04-01

Dzień skupienia lektorów i akolitów

W minioną sobotę (23 marca) stali akolici i stali lektorzy z naszej diecezji przeżywali w parafii pw. św. Józefa w Chełmnie swój wielkopostny dzień skupienia.
2019-03-26

Dzień skupienia stałych lektorów i akolitów

W sobotę, 3 marca, w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II stali akolici i stali lektorzy z naszej diecezji przeżywali swój wielkopostny dzień skupienia. Wzięło w nim udział ok. 100 osób.
2018-03-05

Spotkanie formacyjne kandydatów do stałego lektoratu w Świeciu nad Osą

W sobotę 3 lutego odbyło się kolejne spotkanie formacyjne dla mężczyzn, którzy przygotowują się do pełnienia posługi stałego lektora w naszej diecezji. To już piąty cykl formacyjny przygotowujący do pełnienia stałych posług w parafiach diecezji...
2018-02-04

Rozpoczęcie formacji przygotowującej do stałych posług

Rekolekcjami, które miały miejsce w dniach 22-24 września w Diecezjalnym Centrum Kultury w Zamku Bierzgłowskim, rozpoczęliśmy w naszej diecezji kolejny cykl formacyjny przygotowujący mężczyzn do przyjęcia posługi stałego lektora.
2017-09-26

Nowi akolici w diecezji toruńskiej

8 kwietnia w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i jednocześnie sanktuarium bł. ks. Stefana Frelichowskiego w Toruniu bp Józef Szamocki udzielił posługi stałego akolity 31 mężczyznom.
2017-04-08

Rekolekcje przed przyjęciem posługi stałego akolity

W dniach 24-26 marca w Diecezjalnym Centrum Kultury w Zamku Bierzgłowskim miały miejsce rekolekcje, które zakończyły blisko dwa lata trwającą formacje przygotowującą dorosłych mężczyzn do przyjęcia posługi stałego akolity.
2017-03-27

Wielkopostny dzień skupienia stałych akolitów i lektorów

W sobotę, 11 marca, w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu stali akolici i stali lektorzy z naszej diecezji przeżywali swój wielkopostny dzień skupienia.
2017-03-19

Nowi stali akolici w diecezji toruńskiej

19 marca bp Andrzej Suski udzielił posługi akolity 17 mężczyznom z diecezji toruńskiej.
2016-03-20
strona 1 z 2 1 2 NASTĘPNA