»   Song of Songs powrócił do Torunia

2017-07-17
W dniach 14-15 lipca na scenie plenerowej CKK Jordanki odbył się festiwal muzyki chrześcijańskiej Song of Songs.

Podczas dwóch dni festiwalu w godzinach wieczornych na scenie plenerowej CKK Jordanki wystąpiło kilkanaście grup muzycznych i solistów z Polski: Axodus 15, Jafia, Fisheclectic, Anastasis, Maleo Reggae Rockers, Michał Rassek, 2 Tm 2,3, Siewcy Lednicy i TGD. Z Palestyny, a dokładniej z Betlejem, przybyli The Shepherds Band, zaś gościem specjalnym była s. Cristina z Włoch, zwyciężczyni włoskiej edycji programu „The Voice”.

Patronem i przewodnikiem duchowym tegorocznego SoS, z inicjatywy Darka Malejonka, stał się bł. ks. Stefan Wincenty Frelichowski. Z tego powodu podczas koncertu Maleo Reggae Rockers wraz z Joanną Dubiela i Boskim Romanem wykonało piosenkę – niespodziankę o życiu bł. ks. Stefana.

Festiwal prowadzili Weronika Kostrzewa, dziennikarka radiowa i telewizyjna oraz ks. Marcin Szczerbiński z Warszawy.

Organizatorem festiwalu był Sos music, a współorganizatorami województwo kujawsko-pomorskie oraz Miasto Toruń.
jk

Fot. Łukasz Włodarski