»   Pamięci ofiar niemieckiego obozu zagłady w Działdowie

2017-05-13
Z okazji 76. rocznicy śmierci bł. Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bł. Leona Wetmańskiego, patronów Działdowa, 20 maja odbędą się uroczystości religijno- patriotyczne upamiętniające tych męczenników działdowskich.

Rozpoczęcie o godz. 10. na placu dawnego niemieckiego obozu zagłady Soldau w Działdowie (ul. Grunwaldzka 5), gdzie m.in. złożenie wieńców pod pamiątkowymi tablicami i modlitwa.

O godz. 11. w Auli Publicznego Działdowskiego Centrum Kształcenia Ustawicznego (ul. Polna 11 A), odbędzie się konferencja naukowa pt. „Jeśli Ci umilkną, kamienie wołać będą. Niemiecki obóz zagłady Soldau”. W planie konferencji m.in. prezentacja Stowarzyszenia Odnowy Chrześcijańskiej „Pamięć i Tożsamość” oraz prelekcje: dr. Adama Matyszewskiego pt. „Antoni Julian Nowowiejski jako liturgista”, kan. Mariana Ofiary pt. „Obóz zagłady Soldau z uwzględnieniem duchowieństwa i osób zakonnych”, Naczelnika Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie dr Waldemara Brendy pt. „Obóz NWD w Działdowie”.

Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca
Toruń - kościół NMP Częstochowskiej (paulini)
Dożynki Diecezjalne
Grzybno - godz. 14