»   Rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu

2017-05-17
Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu ogłasza nabór kandydatów do kapłaństwa. Pragniesz kroczyć drogą powołania kapłańskiego? Dołącz do nas!

I. Kandydaci do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Toruńskiej winni zgłosić się osobiście do Księdza Rektora (do 7 lipca) z następującymi dokumentami:
* Własnoręcznie napisanym podaniem o przyjęcie, skierowanym do Biskupa Toruńskiego Andrzeja Suskiego;
* Własnoręcznie napisanym życiorysem;
* Świadectwem moralności wystawionym przez Ks. Proboszcza i Katechetę;
* Świadectwem dojrzałości - w oryginale i odpis (można dołączyć w późniejszym terminie);
* Świadectwem ukończenia nauki religii, jeśli przedmiot ten nie widnieje na świadectwie ukończenia szkoły średniej;
* Aktem urodzenia;
* Metryką Sakramentu Chrztu i Bierzmowania;
* Ksero dowodu osobistego (2 egz.) i książeczki wojskowej;
* Siedmioma aktualnymi fotografiami zgodnymi z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych (w tym jedną w postaci elektronicznej, którą kandydat wprowadza do systemu Internetowej Rejestracji Kandydatów - www.irk.umk.pl/);
* Wydrukowanym z systemu Internetowej Rejestracji Kandydatów i podpisanym formularzem podania (2 egzemplarze);
* Metryką ślubu kościelnego rodziców;
* Potwierdzeniem wpłaty rekrutacyjnej (dokonanym na koncie indywidualnym, które kandydat otrzymuje po zarejestrowaniu się w Internetowej Rejestracji Kandydatów).

II. W związku z tym, że alumni Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Toruńskiej odbywają studia filozoficzno-teologiczne na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Kandydaci do WSD są zobowiązani zarejestrować się na stronie internetowej Uniwersytetu i odbyć rozmowę kwalifikacyjną z wiedzy religijnej.

III. Termin rejestracji internetowej dla kandydatów www.umk.pl/rekrutacja/

IV. Rozmowa kwalifikacyjna  odbędzie sięw budynku WT UMK przy ul. Gagarina 37 w Toruniu dnia:
11 lipca 2017 r. o godzinie 9:00.

Lektury do rozmowy kwalifikacyjnej:
•    Podręczniki do nauki religii w szkołach średnich;
•    „Być chrześcijaninem. Teologia dla szkół średnich”, red. ks. M. Rusecki, Lublin 1992, cz. I: Wiara chrześcijańska, pkt. B i C (s. 49-265).

Ks. prof dr hab. Dariusz Zagórski
Rektor WSD w Toruniu

XX Dni Kultury Chrześcijańskiej
Lubawa