»   Song of Songs Festival w Toruniu

2017-07-12
W dniach 14 i 15 lipca na scenie plenerowej CKK Jordanki po 7 letniej przerwie odbędzie się festiwal muzyki chrześcijańskiej „Song Of Songs”.

Pełna nazwa festiwalu, który odbywał się w latach 1998 – 2010, brzmiała Międzynarodowy Ekumeniczny Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej. Prezentowali się na nim polscy i zagraniczni artyści wykonujący muzykę chrześcijańską: chóralną, poezję śpiewaną, reggae, rock, rap, metal, folk, gospel, pop, soul, jazz i pieśni uwielbienia. Zawsze byli to muzycy różnych wyzwań.

Jak podkreślają organizatorzy, celem organizowania imprezy jest szukanie obszarów,  „w których młodzi ludzie znajdą wspólną płaszczyznę z innymi, podobnie czującymi i myślącymi. Najlepszą formą takiego kontaktu jest muzyka, w szczególności ta inspirowana chrześcijańską tradycją i prawdą płynącą z Ewangelii. Jest ona jednocześnie drogą do pokonywania uprzedzeń, wrogości i obojętności wobec innych ludzi, czy innych wyznań religijnych”.

Rozpoczęcie festiwalu 14 lipca (piątek) o godz. 18.
Tego dnia wystąpią: Exodus 15, Jafia, Fisheclectic, Anastasis, Maleo Reggae Rockers, Luxtorpeda. Ok. godz. 20. przewidziano krótkie, oficjalne otwarcie festiwalu; zakończenie koncertów ok. godz. 24.

Drugiego dnia, 15 lipca (sobota) rozpoczęcie koncertów festiwalowych o godz. 18.
Tego dnia wystąpią: Michał Rassek, Siewcy Lednicy, 2 Tm 2,3, s. Cristina Scuccia (zwyciężczyni włoskiej edycji programu The Voice), TGD + Goście (Natalia Niemen, Mietek Szcześniak, Mate.O). Zakończenie koncertów ok. godz. 24.

Również w sobotę, o godz. 12., w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Toruniu, odbędzie się Msza św. dla uczestników festiwalu.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Warsztaty budowy szopek bożonarodzeniowych
Toruń - Wydział Teologiczny UMK