»   39. Piesza Pielgrzymka Toruńska już w drodze

2017-08-04
Wczesnym rankiem, 4 sierpnia katedra toruńska wypełniła się pielgrzymami zmierzającymi na Jasną Górę. Oprócz pielgrzymów z diecezji toruńskiej obecni byli także pątnicy z diecezji pelplińskiej. Grupy z obu diecezji wyruszyły na szlak po Eucharystii sprawowanej prze bpa Andrzeja Suskiego.

W homilii Ksiądz Biskup podkreślił znaczenie drogi w życiu człowieka i przypomniał, że dla ludzi wierzących jedyną, niezawodną drogą do Boga jest Chrystus. Na tej drodze towarzyszy nam Maryja, której serce otworzył dla kazdego z nas Jezus Chrystus z wysokości krzyża.

Idziemy do Matki ze wszystkimi sprawami naszego serca, ale także z intencjami powierzonymi nam przez naszych braci i siostry. Zanosimy Jej to wszystko, by Ona przedstawiła to Chrystusowi, jak w Kanie Galilejskiej, gdy powiedziała Mu o kłopocie młodych małżonków, którym zabrakło wina na przyjęciu weselnym.

- Maryja mówi Jezusowi czego nam brak, czego potrzebujemy. Dzisiaj pewnie powie o braku powołań w kościele. Brakuje zgody i to w tym, co stanowi dobro wspólne. Powie o braku miłości w rodzinie, społeczeństwie. Tyle rzeczy nam brak, tylu rzeczy potrzebujemy - mówił bp Suski.

Na zakończenie Mszy św. słowo pozdrowień i życzeń skierował do pielgrzymów prezydent Torunia Michał Zaleski.

Po Eucharystii grupy pielgrzymkowe ruszyły na szlak, by nieść pomoc Ojcu Świętemu i modlić się w intencjach własnych oraz im powierzonych, w intencjach Kościoła i o pokój na świecie.

Do grup, które wyruszyły juz na pielgrzymi szlak (Lubawa, Działdowo, Grudziądz, Wąbrzeźno, Brodnica) dołączyli pielgrzymi z grup toruńskich: białej, niebieskiej, żółtej oraz brązowej - św. br. Alberta, która skupia osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami.

Łącznie pielgrzymi z diecezji toruńskiej wędrują w 9 grupach. Wszyscy spotkają się 12 sierpnia, by razem oddać pokłon Maryi, naszej Matce i Królowej.
xpb

XX Dni Kultury Chrześcijańskiej
Lubawa
PAŹ