»   Duchowe SPA dla kobiet

2017-10-25
Fot. Paweł Lewandowski
21 października w Centrum Dialogu przy Wyższym Seminarium Duchownym w Toruniu odbyła się jednodniowa konferencja dla kobiet pod hasłem "Kobieta - cudowne Boże naczynie".

Podczas tego spotkania, około 60 uczestniczek wysłuchało kilku prelekcji, poświęconych sensowi, celom i wartości życia. Osobą prowadzącą to spotkanie była pani Magdalena Grabowska (jak sama o sobie mówi - żona, mama, babcia), autorka kilku publikacji, głównie jednak świecka misjonarka, która zajmuje się głoszeniem Słowa Bożego przeważnie w środowiskach kobiecych.

Przerwy pomiędzy kolejnymi prelekcjami wypełniła wspólna modlitwa oraz śpiew uwielbiający Pana Boga. Nie zabrakło też czasu na indywidualne rozmowy przy kawie i słodkościach oraz skorzystania z rozmowy i spowiedzi z kapłanem.

To duchowe SPA zakończyło się Mszą św. w kaplicy seminaryjnej, odprawioną przez ks. dr. Andrzeja Kowalskiego - ojca duchownego seminarium i organizatora konferencji, której głównym celem było dowartościowanie kobiet i uświadomienie, że są cudownymi, stworzonymi, przeznaczonymi i odkupionymi przez Boga naczyniami.
Aleksandra Górka-Kriesel
Zdjęcia: Paweł Lewandowski