»   Film Ignacy Loyola trafił na ekrany kin

2018-01-13
12 stycznia na ekrany kin wszedł film o życiu i działalności św. Ignacego Loyoli. Jest to doskonale opowiedziana historia wewnętrznej przemiany człowieka, który jest jedną z ważniejszych postaci Kościoła.

Film "Ignacy Loyola" pojawi sie na ekranach kin m.in w Grudziądzu i Toruniu.

Grudziądz - kino Helios
15 stycznia, godz. 18

Toruń - Centrum Sztuki Współczesnej

Seanse:
19 stycznia, piątek, godz. 20:00
20 stycznia, sobota, godz. 15:30
21 stycznia, niedziela, godz. 16:00
23 stycznia, wtorek, godz. 16:00
24 stycznia, środa , godz. 20:00
25 stycznia, czwartek, godz. 18:00

Poniżej link do pełnej listy kin w Polsce, w których można zobaczyć tę niezwykłą historię.

LISTA KIN

Na oficjalnej stronie filmu można znaleźć więcej informacji. Dystrybutor pomaga także w zorganizowaniu projekcji.

INFORMACJE O FILMIE

Doskonale opowiedziana historia dramatycznych i przełomowych momentów życia Ignacego Loyoli. Twórcy wykreowali trzymającą w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty opowieść o nadzwyczajnej przemianie wewnętrznej człowieka, idealnie oddając istotę „ignacjańskiego ducha”.

Brutalny żołnierz, kobieciarz, którego całe życie kręciło się wokół bogactw, sławy i władzy podejmuje walkę na śmierć i życie ze swoimi wewnętrznymi demonami. Loyola musi zmierzyć się z depresją, myślami samobójczymi, wstrętem do samego siebie i miłosierdzia dla innych, wreszcie przejść proces o herezję przed Inkwizycją, by ostatecznie wygrywając bitwę, stać się jedną z najważniejszych postaci w historii Kościoła.

Poetyka filmu, przesłanie, walory artystyczne, muzyka, kolor w połączeniu ze znakomitą grą aktorską głównego bohatera, trafiają prosto do duszy widza i nie pozwalają mu zbyć seansu wzruszeniem ramion.

Triduum Floriańskie
Gruta - parafia pw. Wniebowzięcia NMP
Seminaryjne Czuwania z Jezusem
Toruń - kaplica WSD, pl. Frelichowskiego 1, godz. 20