Diecezja Toruńska

Diecezja Toruńska

»   Ekstremalna Droga Krzyżowa

2018-02-27
Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. To ogólnopolska inicjatywa, w której rozważane jest misterium Męki Pańskiej podczas długiej, pieszej, nocnej wędrówki. 

W słowie zachęty do uczestnictwa w EDK Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel napisał: „jest to propozycja dla odważnych, ale szlachetne życie wymaga refleksji, siły, cierpliwości i systematycznej pracy. Jest to również ćwiczenie duchowe nie tylko dla głęboko wierzących, ale również dla wątpiących i poszukujących. W drodze pełnej wysiłku łatwiej obiektywnie ocenić swoje życie, dostrzec własne cnoty i słabości, ale również odkryć Boga i otworzyć się na jego miłość”.

EDK TORUŃ
Jedna z tras w naszym regionie prowadzi z Torunia – Czerniewic do włocławskiej tamy na Wiśle. Patronuje jej bł. ks. Jerzy Popiełuszko, którego ostatnie momenty życia związane były z terenami, na których wyznaczone są stacje tegorocznej drogi. 

Droga Krzyżowa rozpocznie się Mszą św. w kościele Matki Bożej Łaskawej i św. J. Escrivy w Toruniu – Czerniewicach w piątek, 23 marca o godz. 19.00.
Informacje o trasie i zapisy na www.edk.org.pl/trasa-edk/1344

Koordynatorzy: ks. Andrzej Jankowski, wikariusz parafii katedralnej w Toruniu 
i Maciej Waczyński, pomysłodawca trasy

EDK DZIAŁDOWO
Sanktuarium Błogosławionych Arcybiskupa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i Biskupa Leona Wetmańskiego- Męczenników Działdowskich zaprasza na DZIAŁDOWSKĄ EKSTREMALNĄ DROGĘ KRZYŻOWĄ. Trasa: Działdowo-Księży Dwór-Wysoka-Płośnica-Burkat-Komorniki-Działdowo.
•    Rozpoczęcie - 23 marca Mszą św. o godz.21.00
•    Spotkanie organizacyjne - 20 marca po Msz św. o godz. 18.00 w kościele św. Katarzyny  w Działdowie.
Informacje o trasie: https://www.edk.org.pl/trasa-edk/1667
Lider Rejonu - Piotr Przybyszewski.

EDK GRUDZIĄDZ
Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby przeżyć cos niezwykłego w swoim życiu, chcieliby uczestniczyć czymś ekstremalnym, poznać siebie i trochę się pomagać z sobą na Ekstremalnej Drodze Krzyżowej Grudziądz - Mokre - Grudziądz.

Nasza EDK liczy 26 km i jest droga na wzór EDK. Rozpoczniemy wspólnĄ Mszą św. w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Grudziądzu (kościół młodzieżowy – Księża Marianie) ul. Mickiewicza 43, Grudziądz o godz. 20:30.

Trasa wiedzie przez kościoły Grudziądza a następnie do Sanktuarium Maryjnego w Mokrym i z powrotem do Grudziądza. Po powrocie będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania gdyż tego dnia w kościele młodzieżowym będzie trwała Noc Konfesjonałów.

Zapisy i szczegóły o trasie www.edk.org.pl/trasa-edk/1290 a najnowszych informacji szukaj na facebooku: https://www.facebook.com/grudziadz.edk/

Osoba odpowiedzialna za rejon ks. Andrzej Siejak MIC tel. 517-419-219

EDK WĄBRZEŹNO
W Wąbrzeźnie Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się 23 marca (piątek) o godz. 19.30 Mszą św. sprawowaną w kościele pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

Następnie wierni 40 km trasą przejdą przez okolice Wąbrzeźna. Zakończenie EDK przy krzyżu na placu kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polski.

Spotkanie informacyjne odbędzie się 22 marca w wąbrzeskiej farze po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 19.).

Informacje o trasie i zapisy na www.edk.org.pl/trasa-edk/1563

Więcej informacji na temat EDK Wąbrzeźno udziela Marta Marchlewska (tel. 600-962-669). 

***

Więcej informacji, zasady uczestnictwa i deklaracje uczestnictwa na stronie internetowej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej: www.edk.org.pl

Przed podjęciem decyzji o udziale w EDK warto przeczytać wszystkie informacje zawarte na powyższej stronie – zwłaszcza pod linkiem https://www.edk.org.pl/czym-jest-edk/faq.html.


 
Video »
Biskupi Diecezji »
Biskup Wiesław Śmigiel

Biskup Diecezjalny

Wiesław Śmigiel
Biskup Józef Szamocki

Biskup Pomocniczy

Józef Szamocki
Biskup Andrzej Wojciech Suski

Biskup Senior

Andrzej Suski
Kalendarz »
MAJ
19-23
Świętojański Festiwal Organowy
Toruń
CZE
10-1
Nowe Miasto Lubawskie - kościół pw. św. Tomasza Apostoła, godz. 18.45
CZE
23
Spotkanie osób zaangażowanych w duszpasterstwo rodzin
Rejon grudziądzki
CZE
24
Udzielenie posługi stałego lektoratu
Toruń - Katedra, godz. 9
Skrzynka modlitewna »
Zobacz »


© 2015-2018 Diecezja Toruńska
Redakcja Portalu

ks. Paweł Borowski
tel. 56 622 35 30
email: redakcja@diecezja-torun.pl
Informacja Prawna:
© 2015-2018 Wykonanie Marcin Koźliński / Hosting Twoje-Miasto Sp. z o.o. / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies