»   Diecezjalne spotkanie młodzieży w Niedzielę Palmową

2018-03-06
W Niedzielę Palmową , 25 marca, w diecezjach na całym świecie obchodzony będzie 33. Światowy Dzień Młodzieży pod hasłem: „Nie bój się Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1, 30).

Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Toruńskiej – „KOTWICA”, pragnie zaprosić młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z duszpasterzami, katechetów, harcerzy i wszystkich młodych naszej diecezji do Torunia, aby młodzieńczy entuzjazm i radość wiary dzielić razem z Księdzem Biskupem Wiesławem Śmiglem.

Program szczegółowy:

Rozpoczęcie w kościele akademickim pw. Ducha Świętego (o. Jezuici)
  • Godz. 13:00 - Zawiązanie wspólnoty – „Synowie”, zespół kleryków WSD w Toruniu (świadectwo Szymona Bednarskiego).
  • Godz. 13:30 - Katecheza kerygmatyczna – o. Maciej Ziębiec.
  • Godz. 14:15 - Koncert zespołu: „SUNDAY WORSHIP”, (modlitwa uwielbienia, wstawiennicza, sakrament pokuty i pojednania). Świadectwo Bartosza Krakowiaka ("Z buta do Maryi").
  • Godz. 16:00 - Poświęcenie palm i procesja ewangelizacyjna do katedry św. Janów.
  • Godz. 16:30 - Eucharystia w bazylice katedralnej śś. Janów pod przewodnictwem bpa Wiesława Śmigla
Po Eucharystii: „Dla każdego, coś smacznego”, poczęstunek w Centrum Dialogu Społecznego (ul. Łazienna 22).

Ks. Dawid Wasilewski
Diecezjalny duszpasterz młodzieży

Świętojański Festiwal Organowy
Toruń