»   Symbole ŚDM w sanktuarium MB Łaskawej w Grudziądzu

2015-12-30
Fot. ks. Paweł Borowski
30 grudnia o godz. 17 rozpoczęła się peregrynacja symboli ŚDM w parafii pw. św. Mikołaja w Grudziądzu.

Mszy św. inauguracyjnej przewodniczył ks. inf. Tadeusz Nowicki, który zaznaczył, że krzyż i ikona są znakami, a więc mają być nie tylko obserwowane, ale także czytane. Co można z nich wyczytać? Niepojętą miłość Boga do człowieka. Zwrócił także uwagę na fakt znieważania krzyża i na nadzieję, jaka płynie z obecności młodych w Kościele. - Dziś, gdy krzyż jest poniewierany i znieważany, gdy jest znakiem sprzeciwu, to świadectwo Waszego życia może przywrócić mu właściwe miejsce w życiu ludzi wśród których żyjecie – powiedział Ksiądz Infułat.

Homilię wygłosił ks. Łukasz Skarżyński. Kaznodzieja podkreślił, że krzyż jest dla nas symbolem Bożego obdarowania życiem wiecznym.

Po Eucharystii odbyło się czuwanie modlitewne prowadzone przez wspólnoty młodzieżowe z dekanatu Grudziądz I. Wieczór zakończył się odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego i przypomnieniem słów św. Jana Pawła II skierowanych do młodych.

31 grudnia symbole nawiedzą zakład karny w Grudziądzu oraz ośrodek wychowawczy prowadzony przez siostry elżbietanki. Następnie zostaną przewiezione do Torunia, gdzie w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy towarzyszyć będą młodym podczas Sylwestrowego Maratonu Chwały. Sylwestrowe czuwanie z symbolami ŚDM rozpocznie się o godz. 20. O północy Mszę św. odprawi bp Józef Szamocki. Po Eucharystii odbędzie się zabawa, która potrwa do białego rana.

Nadajemy na Żywo »
oczekujemy na transmisję...

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
SIE