Diecezja Toruńska

Diecezja Toruńska

»   bł. ks. Stefan Wincenty Frelichowski


Już po raz 20 w parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego w Jastrzębiu obchodzono odpust ku czci błogosławionego patrona parafii.
W sanktuarium bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego w Toruniu odbyły się centralne obchody 75. rocznicy śmierci Błogosławionego. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił bp Arkadiusz Okroj, biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej, który podkreślił, że bł. ks. Stefan jest ...
Parafia pw. bł. S. W. Frelichowskiego na toruńskich Glinkach przeżywała swój doroczny odpust patronalny. Tegoroczne obchody przypadły dokładnie w dniu 75. rocznicy śmierci Błogosławionego.
Nakładem wydawnictwa Bernardinum ukazał się zbiór rozważań na podstawie tekstów Błogosławionego oraz wspomnień siostry Marcjanny i współwięźniów.
W tym roku przypada 75. rocznica śmierci bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego.
Uczniowie szkoły salezjańskiej w Toruniu zaprosili do świata bł. ks. Frelichowskiego ukazując sceny z jego życia w przedstawieniu „Radosnym, Panie!”
Zakończyło się czerwcowe spotkanie z bł. ks. Stefanem Wincentym Frelichowskim.
- Trzeba nam wyjść z naszych komór celnych, trzeba przełamać uprzedzenie wobec Kościoła i przestać się przejmować tym, co powiedzą inni. Trzeba wyjść z komory, którą ukształtowały obiegowe opinie, uogólnienia, grzechy i złośliwości. Trzeba zwyczajnie poszukać Pana Jezusa – ...
Galeria Forum Wydziału Sztuk Pięknych UMK i Akademicka Przestrzeń Sztuki - U Teologów zapraszają na wystawę malarstwa Grażyny Zielińskiej.
25 maja 2019 r. już po raz trzynasty odbył się Rajd rowerowy śladami bł. ks. Frelichowskiego.
Kolejne spotkanie będzie miało miejsce 11 czerwca 2019 o godz. 18.00 w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II  w Toruniu (przy Seminarium Duchownym).
W Centrum Dialogu im. Jana Pawła II miało miejsce kolejne spotkanie związane z postacią Błogosławionego.
We wtorek, 14 maja o godz. 18.00 w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w   Toruniu (przy Seminarium Duchownym) odbędzie się kolejne spotkanie z bł. ks. Frelichowskim
Zapraszam na kolejne spotkanie, które będzie miało miejsce we wtorek, 14 maja o godz. 18.00 w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w   Toruniu (przy Seminarium Duchownym).
W Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu miało miejsce kolejne spotkanie poświęcone postaci bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego.
Dziś o godz. 18.00 w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu (przy Seminarium Duchownym) będzie miało miejsce kolejne spotkanie z cyklu "Nasze spotkania z bł. ks. Stefanem Wincentym Frelichowskim".
Harcerze z 2 Szczepu ZHP Wicek Hufca Grudziądz im. Roty Grudziądzkiej zapraszają w najbliższy piątek, 12 kwietnia, na Harcerską Drogę Krzyżową.
W najbliższy czwartek, 11 kwietnia o godz. 18.00 w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu (przy Seminarium Duchownym) będzie miało miejsce kolejne spotkanie z cyklu "Nasze spotkania z bł. ks. Stefanem Wincentym Frelichowskim".
Kolejne spotkanie będzie miało miejsce w czwartek, 11 kwietnia o godz. 18.00 w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu (przy Seminarium Duchownym).
4 marca w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu odbyło się kolejne spotkanie przybliżające postać bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Gościem spotkania był ks. prał. Sławomir Oder, postulator procesu beatyfikacyjnego ks. Frelichowskiego.
24 lutego toruńska parafia pw. bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego przeżywała swój doroczny odpust.
W diecezji toruńskiej trwają obchody ku czci bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Tegoroczne wspomnienie Błogosławionego Męczennika wpisuje się w obchody 20.rocznicy jego beatyfikacji. Jedną z parafii, która nosi imię Błogosławionego jest parafia w Jastrzębiu.
- Bycie świadkiem pokoju jest dziś trudniejsze niż kiedykolwiek – powiedział biskup toruński Wiesław Śmigiel w toruńskim sanktuarium bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego, kapłana i męczennika II wojny światowej. Uroczystości odbyły się w kolejną rocznicę jego śmierci i ...
23 lutego obchodzimy liturgiczne wspomnienie bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Z tej okazji zapraszamy na obchody ku czci Błogosławionego.
Kolejne spotkanie z bł. ks. Stefanem Wincentym Frelichowskim będzie miało miejsce 4 marca w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II (Toruń, pl. ks. Frelichowskiego 1).
17 lutego, drugiego dnia peregrynacji, w Bazylice św. Mikołaja w Grudziądzu odbyła się uroczysta Eucharystia z oprawą harcerską, w czasie której dokonano wprowadzenia relikwii bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Na Mszy św. obecna była komendant Hufca Grudziądz im. ...
16 lutego w bazylice pw. św. Mikołaja w Grudziądzu w ramach kampanii „Bohater” rozpoczęły się uroczystości związane z peregrynacją relikwii bł. ks. Wincentego Stefana Frelichowskiego. Organizatorem dwudniowego wydarzenia jest 2. Szczep ZHP Wicek. Do udziału zostali zaproszeni ...
Kolejny wieczór wspomnień o bł. ks. Stefanie Wincentym Frelichowskim odbył się 13 lutego w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu. Było to spotkanie z Teresą i Antonim Grodzickimi, rodzicami s. Joanny OCD, cudownie uzdrowionej za wstawiennictwem błogosławionego oraz jej ...
2. Szczep ZHP Wicek zaprasza zuchy, harcerzy oraz wszystkich mieszkańców Grudziądza i wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w uroczystościach związanych z peregrynacją relikwii bł. ks. Wincentego Frelichowskiego organizowanych w ramach kampanii "Bohater".
Kolejne spotkanie będzie miało miejsce w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II (pl. ks. Frelichowskiego 1) 13 lutego o godz. 18.00.
Kolejne spotkanie będzie miało miejsce w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II (pl. ks. Frelichowskiego 1) 13 lutego o godz. 18.00.
- Bł. ks. Frelichowski działał i nadal działa w naszej diecezji - powiedział bp Józef Szamocki podczas spotkania inaugurującego cykl spotkań o bł. ks. Stefanie Wincentym Frelichowskim. Spotkania odbywają się z okazji przypadającej w tym roku 20. rocznicy beatyfikacji tego ...
W najbliższy wtorek, 8 stycznia, w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II (pl. ks. Frelichowskiego 1) w Toruniu rozpoczynają się cykliczne spotkania poświęcone bł. ks. Stefanowi Wincentemu Frelichowskiemu.
Duszpasterstwo Harcerzy i Skautów Diecezji Toruńskiej zaprasza na Mszę św. w intencji zmarłych harcerzy i skautów.
- Jeden gorliwy pasterz znaczy więcej niż całe zastępy najemników - powiedział bp Wiesław Śmigiel podczas uroczystych obchodów jubileuszu 25-lecia istnienia Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Toruńskiej. W uroczystości uczestniczyli kapłani, siostry pasterki, ...
W piątek 12 października podczas Mszy św. w kościele pw. św. Kosmy i Damiana w Okoninie bp Wiesław Śmigiel poświęcił sztandar Szkoły Podstawowej w Nicwałdzie, która od tego dnia nosi imię bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Po Mszy św. dalsze uroczystości odbyły się ...
Jednym z wydarzeń towarzyszących tegorocznemu toruńskiemu festiwalowi Song of Songs był koncert w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
W sobotę 19 maja już po raz XII wyruszył z Torunia rajd rowerowy, któremu patronuje bł. ks. Stefan Wincenty Frelichowski. 
W niedzielę, 6 maja w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Złejwsi Wielkiej odbyła się peregrynacja relikwii patrona harcerzy bł. ks. Frelichowskiego.
Rozpoczęła się peregrynacja relikwii bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, patrona harcerzy po Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej.
- Bł. ks. Frelichowski niebo sprowadzał na ziemię. Tym, co mówił, jak żył, całą swoją postawą był Dobrą Nowiną – powiedział biskup toruński Wiesław Śmigiel podczas diecezjalnych obchodów ku czci bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Uroczystości związane ze wspomnieniem ...
Nakładem Toruńskiego Wydawnictwa Diecezjalnego ukazało się nowe wydanie korespondencji obozowej bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Tłumaczenia listów oraz ich opracowania dokonała karmelitanka z klasztoru w Dachau s. Stefania A. Hayward.
Mieszkańcy Torunia wraz ze swoimi pasterzami bp. Andrzejem Suskim i bp. Józef Szamockim zgromadzili się 23 lutego w sanktuarium bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego na uroczystej Mszy św. sprawowanej w 72. rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego kapłana.
Siedemnaście osób wzięło udział w dekanalnym finale wiedzy o bł. ks. Stefanie Wincentym Frelichowskim.
14 i 15 marca to szczególne dni dla kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu oraz parafian z Chełmży. W tych dniach wspominają rocznice święceń oraz prymicji swojego patrona i ziomka.
- Bł. ks. Stefan Frelichowski to heroiczny świadek miłości pasterskiej. Miłości, która szuka, pochyla się nad ludzką słabością, leczy rany, podnosi, przywraca nadzieję - powiedział bp Andrzej Suski podczas diecezjalnych obchodów ku czci bł. Stefana Wincentego ...
21 lutego w parafii pw. bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego w Toruniu, bp Andrzej Suski przewodniczył sumie odpustowej, która rozpoczęła obchody ku czci bł. Stefana w diecezji toruńskiej.
Nadajemy na Żywo »
Gorzkie żale
Kaplica Sióstr Elżbietanek - Toruń
zobacz
Video »
Biskupi Diecezji »
Biskup Wiesław Śmigiel

Biskup Diecezjalny

Wiesław Śmigiel
Biskup Józef Szamocki

Biskup Pomocniczy

Józef Szamocki
Biskup Andrzej Wojciech Suski

Biskup Senior

Andrzej Suski
Kalendarz »
KWI
9
Msza św. Krzyżma
Toruń - katedra, godz. 10
KWI
9
Msza Wieczerzy Pańskiej
Toruń - katedra, godz. 18
KWI
10
Liturgia Męki Pańskiej
Toruń - katedra, godz. 18
KWI
11
Wigilia Paschalna pod przewodnictwem bpa Wiesława
Toruń - katedra, godz. 21
KWI
19
Święto Miłosierdzia Bożego
Toruń - sanktuarium Miłosierdzia Bożego, godz. 15
Skrzynka modlitewna »
© Diecezja Toruńska - Wszelkie prawa zastrzeżone
Zabronione pobieranie i powielanie jakiejkolwiek części portalu
bez uprzednio uzyskanej zgody redakcji.
Redakcja Portalu

ks. Paweł Borowski
tel. 56 622 35 30
email: redakcja@diecezja-torun.pl
Informacja Prawna:
© 2015-2020 Wykonanie Marcin Koźliński / Hosting Twoje-Miasto Sp. z o.o. / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies
KLAUZULA INFORMACYJNA

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:

  1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Diecezja Toruńska z siedzibą przy ul. Łaziennej 18 w Toruniu, reprezentowana przez Biskupa Diecezjalnego Wiesława Śmigla;
  2. inspektorem ochrony danych w Diecezji Toruńskiej jest ks. Paweł Kołatka, ul. Łazienna 18, 87-100 Toruń, tel. 56 622 35 30, email: inspektor@diecezja-torun.pl;
  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
  4. przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;
  5. odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Diecezja Toruńska, Redaktor Strony, oraz Podmiot Przetwarzający: Twoje-Miasto;
  6. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
  7. Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
  8. posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
  9. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
  10. przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.