Diecezja Toruńska

Diecezja Toruńska

bł. ks. Stefan Wincenty Frelichowski


Parafia św. Mikołaja Biskupa w Chełmży świętowała dziś 110. rocznicę urodzin bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego.
czytaj całość »
W diecezjalnym sanktuarium bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego w Toruniu miały dziś miejsce obchody 76. rocznicy śmierci kapłana i męczennika. Eucharystii przewodniczył bp Wiesław Śmigiel.
czytaj całość »
Ustanowione przez papieża Benedykta XVI święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana to w naszej diecezji dzień świętości życia kapłańskiego.
czytaj całość »
Już po raz 14. odbył się Rajd Rowerowy śladami ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego.
czytaj całość »
Tegoroczny Rajd Rowerowy Śladami bł. ks. Frelichowskiego, który został zaplanowany na 23 maja, nie może odbyć się w tradycyjnej formie. Organizatorzy jednak nie rezygnują z tej formy upamiętnienia Błogosławionego.
czytaj całość »
Już po raz 20 w parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego w Jastrzębiu obchodzono odpust ku czci błogosławionego patrona parafii.
czytaj całość »
W sanktuarium bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego w Toruniu odbyły się centralne obchody 75. rocznicy śmierci Błogosławionego. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił bp Arkadiusz Okroj, biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej, który podkreślił, że bł. ks. Stefan jest ...
czytaj całość »
Parafia pw. bł. S. W. Frelichowskiego na toruńskich Glinkach przeżywała swój doroczny odpust patronalny. Tegoroczne obchody przypadły dokładnie w dniu 75. rocznicy śmierci Błogosławionego.
czytaj całość »
Nakładem wydawnictwa Bernardinum ukazał się zbiór rozważań na podstawie tekstów Błogosławionego oraz wspomnień siostry Marcjanny i współwięźniów.
czytaj całość »
W tym roku przypada 75. rocznica śmierci bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego.
czytaj całość »
Uczniowie szkoły salezjańskiej w Toruniu zaprosili do świata bł. ks. Frelichowskiego ukazując sceny z jego życia w przedstawieniu „Radosnym, Panie!”
czytaj całość »
Zakończyło się czerwcowe spotkanie z bł. ks. Stefanem Wincentym Frelichowskim.
czytaj całość »
- Trzeba nam wyjść z naszych komór celnych, trzeba przełamać uprzedzenie wobec Kościoła i przestać się przejmować tym, co powiedzą inni. Trzeba wyjść z komory, którą ukształtowały obiegowe opinie, uogólnienia, grzechy i złośliwości. Trzeba zwyczajnie poszukać Pana Jezusa – ...
czytaj całość »
Galeria Forum Wydziału Sztuk Pięknych UMK i Akademicka Przestrzeń Sztuki - U Teologów zapraszają na wystawę malarstwa Grażyny Zielińskiej.
czytaj całość »
25 maja 2019 r. już po raz trzynasty odbył się Rajd rowerowy śladami bł. ks. Frelichowskiego.
czytaj całość »
Kolejne spotkanie będzie miało miejsce 11 czerwca 2019 o godz. 18.00 w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II  w Toruniu (przy Seminarium Duchownym).
czytaj całość »
W Centrum Dialogu im. Jana Pawła II miało miejsce kolejne spotkanie związane z postacią Błogosławionego.
czytaj całość »
We wtorek, 14 maja o godz. 18.00 w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w   Toruniu (przy Seminarium Duchownym) odbędzie się kolejne spotkanie z bł. ks. Frelichowskim
czytaj całość »
Zapraszam na kolejne spotkanie, które będzie miało miejsce we wtorek, 14 maja o godz. 18.00 w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w   Toruniu (przy Seminarium Duchownym).
czytaj całość »
W Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu miało miejsce kolejne spotkanie poświęcone postaci bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego.
czytaj całość »
Dziś o godz. 18.00 w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu (przy Seminarium Duchownym) będzie miało miejsce kolejne spotkanie z cyklu "Nasze spotkania z bł. ks. Stefanem Wincentym Frelichowskim".
czytaj całość »
Harcerze z 2 Szczepu ZHP Wicek Hufca Grudziądz im. Roty Grudziądzkiej zapraszają w najbliższy piątek, 12 kwietnia, na Harcerską Drogę Krzyżową.
czytaj całość »
W najbliższy czwartek, 11 kwietnia o godz. 18.00 w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu (przy Seminarium Duchownym) będzie miało miejsce kolejne spotkanie z cyklu "Nasze spotkania z bł. ks. Stefanem Wincentym Frelichowskim".
czytaj całość »
Kolejne spotkanie będzie miało miejsce w czwartek, 11 kwietnia o godz. 18.00 w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu (przy Seminarium Duchownym).
czytaj całość »
4 marca w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu odbyło się kolejne spotkanie przybliżające postać bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Gościem spotkania był ks. prał. Sławomir Oder, postulator procesu beatyfikacyjnego ks. Frelichowskiego.
czytaj całość »
24 lutego toruńska parafia pw. bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego przeżywała swój doroczny odpust.
czytaj całość »
W diecezji toruńskiej trwają obchody ku czci bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Tegoroczne wspomnienie Błogosławionego Męczennika wpisuje się w obchody 20.rocznicy jego beatyfikacji. Jedną z parafii, która nosi imię Błogosławionego jest parafia w Jastrzębiu.
czytaj całość »
- Bycie świadkiem pokoju jest dziś trudniejsze niż kiedykolwiek – powiedział biskup toruński Wiesław Śmigiel w toruńskim sanktuarium bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego, kapłana i męczennika II wojny światowej. Uroczystości odbyły się w kolejną rocznicę jego śmierci i ...
czytaj całość »
23 lutego obchodzimy liturgiczne wspomnienie bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Z tej okazji zapraszamy na obchody ku czci Błogosławionego.
czytaj całość »
Kolejne spotkanie z bł. ks. Stefanem Wincentym Frelichowskim będzie miało miejsce 4 marca w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II (Toruń, pl. ks. Frelichowskiego 1).
czytaj całość »
17 lutego, drugiego dnia peregrynacji, w Bazylice św. Mikołaja w Grudziądzu odbyła się uroczysta Eucharystia z oprawą harcerską, w czasie której dokonano wprowadzenia relikwii bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Na Mszy św. obecna była komendant Hufca Grudziądz im. ...
czytaj całość »
16 lutego w bazylice pw. św. Mikołaja w Grudziądzu w ramach kampanii „Bohater” rozpoczęły się uroczystości związane z peregrynacją relikwii bł. ks. Wincentego Stefana Frelichowskiego. Organizatorem dwudniowego wydarzenia jest 2. Szczep ZHP Wicek. Do udziału zostali zaproszeni ...
czytaj całość »
Kolejny wieczór wspomnień o bł. ks. Stefanie Wincentym Frelichowskim odbył się 13 lutego w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu. Było to spotkanie z Teresą i Antonim Grodzickimi, rodzicami s. Joanny OCD, cudownie uzdrowionej za wstawiennictwem błogosławionego oraz jej ...
czytaj całość »
2. Szczep ZHP Wicek zaprasza zuchy, harcerzy oraz wszystkich mieszkańców Grudziądza i wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w uroczystościach związanych z peregrynacją relikwii bł. ks. Wincentego Frelichowskiego organizowanych w ramach kampanii "Bohater".
czytaj całość »
Kolejne spotkanie będzie miało miejsce w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II (pl. ks. Frelichowskiego 1) 13 lutego o godz. 18.00.
czytaj całość »
Kolejne spotkanie będzie miało miejsce w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II (pl. ks. Frelichowskiego 1) 13 lutego o godz. 18.00.
czytaj całość »
- Bł. ks. Frelichowski działał i nadal działa w naszej diecezji - powiedział bp Józef Szamocki podczas spotkania inaugurującego cykl spotkań o bł. ks. Stefanie Wincentym Frelichowskim. Spotkania odbywają się z okazji przypadającej w tym roku 20. rocznicy beatyfikacji tego ...
czytaj całość »
W najbliższy wtorek, 8 stycznia, w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II (pl. ks. Frelichowskiego 1) w Toruniu rozpoczynają się cykliczne spotkania poświęcone bł. ks. Stefanowi Wincentemu Frelichowskiemu.
czytaj całość »
Duszpasterstwo Harcerzy i Skautów Diecezji Toruńskiej zaprasza na Mszę św. w intencji zmarłych harcerzy i skautów.
czytaj całość »
- Jeden gorliwy pasterz znaczy więcej niż całe zastępy najemników - powiedział bp Wiesław Śmigiel podczas uroczystych obchodów jubileuszu 25-lecia istnienia Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Toruńskiej. W uroczystości uczestniczyli kapłani, siostry pasterki, ...
czytaj całość »
W piątek 12 października podczas Mszy św. w kościele pw. św. Kosmy i Damiana w Okoninie bp Wiesław Śmigiel poświęcił sztandar Szkoły Podstawowej w Nicwałdzie, która od tego dnia nosi imię bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Po Mszy św. dalsze uroczystości odbyły się ...
czytaj całość »
Jednym z wydarzeń towarzyszących tegorocznemu toruńskiemu festiwalowi Song of Songs był koncert w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
czytaj całość »
W sobotę 19 maja już po raz XII wyruszył z Torunia rajd rowerowy, któremu patronuje bł. ks. Stefan Wincenty Frelichowski. 
czytaj całość »
W niedzielę, 6 maja w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Złejwsi Wielkiej odbyła się peregrynacja relikwii patrona harcerzy bł. ks. Frelichowskiego.
czytaj całość »
Rozpoczęła się peregrynacja relikwii bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, patrona harcerzy po Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej.
czytaj całość »
- Bł. ks. Frelichowski niebo sprowadzał na ziemię. Tym, co mówił, jak żył, całą swoją postawą był Dobrą Nowiną – powiedział biskup toruński Wiesław Śmigiel podczas diecezjalnych obchodów ku czci bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Uroczystości związane ze wspomnieniem ...
czytaj całość »
Nakładem Toruńskiego Wydawnictwa Diecezjalnego ukazało się nowe wydanie korespondencji obozowej bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Tłumaczenia listów oraz ich opracowania dokonała karmelitanka z klasztoru w Dachau s. Stefania A. Hayward.
czytaj całość »
Mieszkańcy Torunia wraz ze swoimi pasterzami bp. Andrzejem Suskim i bp. Józef Szamockim zgromadzili się 23 lutego w sanktuarium bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego na uroczystej Mszy św. sprawowanej w 72. rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego kapłana.
czytaj całość »
Siedemnaście osób wzięło udział w dekanalnym finale wiedzy o bł. ks. Stefanie Wincentym Frelichowskim.
czytaj całość »
14 i 15 marca to szczególne dni dla kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu oraz parafian z Chełmży. W tych dniach wspominają rocznice święceń oraz prymicji swojego patrona i ziomka.
czytaj całość »
- Bł. ks. Stefan Frelichowski to heroiczny świadek miłości pasterskiej. Miłości, która szuka, pochyla się nad ludzką słabością, leczy rany, podnosi, przywraca nadzieję - powiedział bp Andrzej Suski podczas diecezjalnych obchodów ku czci bł. Stefana Wincentego ...
czytaj całość »
21 lutego w parafii pw. bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego w Toruniu, bp Andrzej Suski przewodniczył sumie odpustowej, która rozpoczęła obchody ku czci bł. Stefana w diecezji toruńskiej.
czytaj całość »
Diakonia Życia »
Diakonia Życia
Biskupi Diecezji »
Biskup Wiesław Śmigiel

Biskup Diecezjalny

Wiesław Śmigiel
Biskup Józef Szamocki

Biskup Pomocniczy

Józef Szamocki
Biskup Andrzej Wojciech Suski

Biskup Senior

Andrzej Suski
Kalendarz »
MAR
8-10
Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu
MAR
15
Msza św. w rocznicę prymicji bł. Stefana W. Frelichowskiego
Konkatedra w Chełmży, godz. 18.00
MAR
20
Nasze spotkania z Janem Pawłem II
Toruń - Centrum Dialogu, godz. 18.00
MAR
22
Droga Krzyżowa ulicami Torunia
Toruń, godz. 17.00
MAR
25
32. rocznica utworzenia Diecezji Toruńskiej
Katedra w Toruniu, godz. 18.00
Skrzynka modlitewna »
© Diecezja Toruńska - Wszelkie prawa zastrzeżone
Zabronione pobieranie i powielanie jakiejkolwiek części portalu
bez uprzednio uzyskanej zgody redakcji.
Informacja Prawna:
Redakcja Portalu:

ks. Paweł Borowski
tel. 56 622 35 30
email: redakcja@diecezja-torun.pl
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies
© 2015-2020 Wykonanie Marcin Koźliński / Hosting Twoje-Miasto Sp. z o.o. / SYSPiR CMS
KLAUZULA INFORMACYJNA

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:

  1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Diecezja Toruńska z siedzibą przy ul. Łaziennej 18 w Toruniu, reprezentowana przez Biskupa Diecezjalnego Wiesława Śmigla;
  2. inspektorem ochrony danych w Diecezji Toruńskiej jest ks. Paweł Kołatka, ul. Łazienna 18, 87-100 Toruń, tel. 56 622 35 30, email: inspektor@diecezja-torun.pl;
  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
  4. przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;
  5. odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Diecezja Toruńska, Redaktor Strony, oraz Podmiot Przetwarzający: Twoje-Miasto;
  6. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
  7. Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
  8. posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
  9. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
  10. przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.